Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mit gondoltok egy olyan...

Mit gondoltok egy olyan filmről, amely tele van idézhető szöveggel?

Figyelt kérdés
Úgy értem, amiben alig van (persze nyilván van, de jóval kevesebb) hétköznapi mondat, de rengeteg idézhető rész, nem feltétlenül közhelyek, hanem olyan idézet, ami mondjuk nektek is tetszene. Azért kérdezem, mert nem tudok ilyen filmről, és egy barátom azt mondta, hogy szerinte nagyon jó és élvezhető film lenne egy ilyen. Szerintem meg pont hogy nem, mert az már pont a ló másik oldala lenne, nem tudom miért, de nekem pont hogy unalmasnak tűnik.
2014. ápr. 16. 16:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem a barátod ötletét.


Az később válik el, az emberek döntik el, hogy mi idézhető belőle és mi nem. Ez alapján nem lehet összerakni egy filmet, csak katyvasz, értelmetlenség lesz az egész.

2014. ápr. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Heló!


Sok hasonló film van, komédia, akció, egyebek. Brian élete például teljes mrétékben beleillik a képbe. És az egy zseniális film. Tele olyan mondatokkal, amelyeket oda-vissza tudnak a rajongók, mert fneomenálisak.


Hasonló, bár kevesebb ilyennel a Big Lebowski, sokan idevennék a Pulp fictiont is...

Szóval ha érdekel is egy iylen film, ezek között válogass.


Egyébként én speciel nem szeretme, ha egy film hemzseg az erőltetett szövegektől, és ezekkel akar "angy" lenni. Ezt stílusosan és odaillően kell tenni, hiszen még a "legbutább" akciófilmbe is bántóan röhejesen jön ki, ha mondju kafőhős lépten_nyomon nagydumás szövegeknek szánt blődségeket darál.

2014. ápr. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Tipikusan az ilyet nevezik kultfilmnek (kultuszfilm). Tinédzserkorban, fiatalfelnőttként kiváló, mert lehet róla sokat beszélni. Viszont rendre pocsékok, ahogy írod is. Általában kinövi az ember az ilyenek imádatát. A ponyvaregény egy ilyen film, de a Blöff is. Nem tartom sokra ezeket. Bár ki nem bírom, hogy az utóbbi kapcsán megemlíteni mindig: milyen nem mindennapi tapéták is voltak benne.:)
2014. ápr. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Jól írja az első. Én sem igazán értem a barátod gondolatmenetét. A filmben elhangzott idézetek mint pl: Ízirájder öcsém! Az az adott filmben jött ki jól, és lett belőle idézet.

El se tudnám képzelni, hogy csinálnának egy filmet, és olyan idézetek hangzanának el, ami több más filmekben hallottunk. Értelme nem lenne.

2014. ápr. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#2 igaz, hogy az általunk felsoroltak mindegyikéről lehet beszélni, idézni, de ebben ki is merül a hasonlóság: én a Brian életét teljesen más lapra tenném.
2014. ápr. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"igaz, hogy az általunk felsoroltak mindegyikéről lehet beszélni, idézni, de ebben ki is merül a hasonlóság: én a Brian életét teljesen más lapra tenném."


Nem is beszéltem másféle hasonlóságról. Mivel a kérdés is az idézhető szövegekkel foglalkozik.


Az viszont ,hogy a kultuszfilmek rendre pocsékok lennének... Igaz, hogy a 70-es, 80-as, 90-es években rendre jöttek ki olyan filmek, amelyek kultuszfilmnek készültek, de ezek psuztán azt a hullámot akarták meglovagolni, amit egy-egy Fargo, Lebowski, Spielberg Párbaja, Krisztus utolsó megkísértése, Hair... ért el, és azt hitték, nekik is juthat belőle.


És ezen filmek nagyrésze nem a kasszáknál ért el sikert - a a Párbaj meg ugye csak TV-ben szerepelt -, hanem később vált egyre ismertebbé, népszerábbű, hála azoknak, akik szívükbe zárták őket - mert jók és van bennük valami különleges plusz...


Viszont az is igaz, hogy kinek mi a kultuszfilm. Számmora elsősorbna azon alkotások, amelyeket nem szajkóznak ezerfelé. Pédául valaki megnézi a Kersztapát - mert mindenki mondja, meg basztatja vele -, lehidal tőle, hogy váá, hát ez csoda, legjobb gengszterfilm evá, aztán hoppá, más gengszterfilemt nem is látott - aztán pedig rájönne, hogy ja, hát jó flm, igen, de hát ja, "van más is, igen".


Szóval az emberek nagyrésze megnézi a nyomatott művikat, Ponyvaregény, Forrest Gump, Tége - aztán jönne ka "legjobb Scorsese film dumával, brrr -, holtot se egy Mechanikus narancsot, se egy A rakpartont-t, az említettek közül Brian élete, Krisztus utolsó megkísértése... nem láttak - és akkor még nem is említettem oylanokat, mint a Hetedik pecsét, etroplis, Aranyláz, Osession, mert ez meg K.O. lenne.

2014. ápr. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az a film, ami a legközelebb van az általad leírtakhoz a Tanú. Már már közhellyé vált, hogy minden mondata közhellyé vált, annyit idézik.
2014. ápr. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!