Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hobbit - Smaug pusztasága egy...

Hobbit - Smaug pusztasága egy nagy habisztik! Miért szeretik?

Figyelt kérdés

Láttam az összes Gyűrűk ura részt, a Hobbit 1. részt moziban néztem, ám a Smaug pusztaságára már nem mentem moziba, pénzkidobásnak ítéltem már akkor is, ugyanis az 1. része se jött át. Nem bántam meg, hogy egy fillért nem fizettem érte, nem éri meg az árát, egy lehúzás.

Több, mint 160 perc a film, ez hosszúnak tűnik, de mégis érdektelenségekkel megy el a film. Hogy miről szól? Mendegélés, kitűzik a vérdíjat a törp fejére értelmetlenül, Gandalf megmondja, hogy hol találkozzunk, de ti ne térjetek le az ösvényről - na már itt elárulta, hogy le fognak térni... Pókok, aztán pont akkor jelennek meg a tündék, pont megmenekíti a törpöket. Ez meglepetés volt számomra, azt hittem Gandalf fogja pont megmenteni őket úgy, mint az 1. részben is. Szar, kiszámítható film, Trónok harcához képest semmi. A törpök cseberből vederbe esnek, de a veder nem mondható vedernek, mert kiszabadulnak a tündéktől, és az orkok PONT akkor jelennek meg és PONT az előnyükre válik. De az egész film a pont szerencséről szól, senki sem fog meghalni sajnos, semmi izgalom, kiszámítható az egész film. Már a legelején tudtam, hogy mi fog történni, pedig nem vagyok egy nagy Gyűrűk ura szakértő, mint átlag néző fogalmazom meg e gondolatokat. De a vége felháborító! Az 1. rész sem szólt semmiről, a 2. rész sem, egy nagy időhúzás az egész, hogy minél több részt kiadhassanak és pénzt csikarjanak ki ezért az emberektől. Már vártam, hogy legyőzzék a sárkányt úgy, ahogy meg van írva, de annyit szalasztották az időt, hogy a végén már nem jutott idő erre sem. Ja meg persze, ott van az egyik ork hadvezér, aki a tündével harcol, aztán persze, hogy egyik se hal meg, elmenekül, újabb időhúzás.

Legjobban a törp és a tünde szerelme tetszett, de viszont az tényleg vitte a pálmát. Arra se számítottam, hogy Gandalf nem tud kiszabadulni a csapdából, hiszen ebben a filmben mindenki aki számít, úgyis kiszabadul, na de majd a kövi részben...

Szóval ez a film egy nagy habisztik! Nem szól semmiről, időhúzások és értelmetlen részek tömkelege, kiszámítható. Jaaaajjjj most jut eszembe a legjobb rész!!! :D Amikor felmennek a hegyre, nem találják a likat, ami egy szaros papíron meg van írva, máris elmegy az összes törpe, ezért küzdettek életet feláldozóan, de nem találják a kulcslyuka t - ez a film szánalma és szégyene volt! Kiszámítható volt, hogy úgyis meglesz a lyuk, megérdemelték volna, hogy hazasétáljanak azok a törpök semmi nélkül, és vége legyen a filmnek és az egész sorozatnak. De persze még pont felbukkan a nap, és pont ott teremnek a törpök a pont le nem esett kulccsal.

Beszélő sárkány, aki olyan béna, mint a seggem, elszalasztja az összes elemózsiát - nem is értem, hogy lehet egy ilyen béna sárkány a nagy és dicső Smaug? Hát úgy, hogy mindenki más rohadtul bénább.

Jajj még az is kedvenc részem volt, amikor hordókban mentek a vízen lefelé, és pont el tudtak szökni, pont megöltek az összes orkot, pont, szóval már azt is tudjak, hogy a bénasági sorrendben legalul az orkok vannak. De akkor miért fosik a tünde király és miért mondja azt, hogy jaj engem nem érdekel csak a mi földünk.

Ez az egész film kiszámítható, egy Rambo filmhez hasonlítható, felesleges és értelmetlen részekkel van tele.

Miért szeretik ezt az emberek? Azért, mert a Gyűrűk ura, a régebbi verzió sikeres volt és azt még lehetett nézni?

Ez a film a háttérben elmegy, ha uncsizik az ember, vagy egy pattogatott kukorica mellett még nézhető, de a 10 éves kisfiam is nyugodtan megnézhetné, a mai filmekhez képest szerintem elunná rajta magát.

Bosszantott ez a film, nem érzem minőséginek, maximum amennyit költöttek rá, max attól aggatható rá a "minőség" szó. De én esküszöm egy régi olcsó filmen jobban szórakozom, mint ezen. Nem ajánlom senkinek.



2014. máj. 30. 23:46
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
65%

Jó,ez a te véleményed. És?


Én többször elolvastam a könyvet,mégis élveztem a gyönyörű latványt és az atmoszférát amit a film megteremtett.

A hülyeségek ellenére.

2014. máj. 31. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
78%
Már nem azért te talán a könyvet kéne elolvasni mielőtt okoskodsz. Smaug például kb az összes pónit felfalta amikor kiszabadult a hegy mélyéből, aztán felgyújtotta a Tóvárost. Nem mondanám bénának. A törpöket azért nem kapta el, mert el voltak bújva. Az egy dolog, hogy a filmben nem így volt, de egy filmet egyrészt muszáj akciódúsabbra tervezni másrészt, ott nem lehet minden logikai szálat szépen kibetűzni.
2014. máj. 31. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

Mint egy egyszerű néző alkotok véleményt, nem vagyok fan, a régebbi Gyűrűk ura tetszett is, de ez a Hobbit nem. Nem a látványvilágával van bajom, hanem a film kiszámíthatóságával, értelmetlenségeivel, feleslegességeivel, bénaságaival.

Nem olvastam a könyvet, de állítom, hogy a könyv ezerszer jobb, mint a film.

2014. máj. 31. 02:51
 4/31 anonim ***** válasza:
58%
Remélem, most hogy kiadtad magadból minden gyűlöletet és eleget nyafogtál, végre megnyugodott a lelked.
2014. máj. 31. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
55%
Beszélő sárkány szerintem is béna, de ez csak egy film ember... Egynek elmegy...
2014. máj. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
83%
Miért lenne béna egy beszélő sárkány? A könyvben is beszélt. Sőt a könyvben a sasok is bszéltek. Ez egy fantasy, az orkok, tündék, emberszerű fák stb nem béna?? Egyik sem létezik a valóságban. Miért pont a sárkánnyal van baj?
2014. máj. 31. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

Érzem, hogy most le leszek hurrogva, (végül is kit érdekel?!) de én imádtam a sárkányt. Nemcsak a könyvben, de a filmben is. Tény, hogy a Gyűrűk Ura valamivel komolyabbra sikerült, sötétebb, de ez a film trilógia eddig nem rossz. A szerelmi háromszög viszont nem tetszett, időpocsékolásnak tartom.


Kiszámítható? Viszonyítás a mai filmekhez? Ez a film volt a tavalyi mozifelhozatalt tekintve az egyik kedvencem. Lehet, hogy a kisfiaddal Te szívesebben megnézel egy Másnaposok filmet, vagy egy mostani Johnny Depp alakítást, de ennyire nem kell leszólni azt, ami másoknak tetszik. Ez egy könyvfeldolgozás, Tolkien-nek az utolsó műve amit megfilmesítenek. Hadd örüljön a rajongótábor.


Olvasd el, akár esti mesének is jó a fiadnak, ha lenne gyerekem elolvasnám neki. :)

2014. máj. 31. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Van egy nagyon egyszerű megoldásom: ha nem tetszik nem kell nézni. Igen azért van három film, hogy többet keressenek rajta, ÉS!? A mai világban mindenki ezt csinálja.

Emiatt tényleg vannak benne felesleges, értelmetlen részek. Olvastam a könyvet, fantasztikus alkotás, imádom és engem is zavart, hogy ennyi mindent megváltoztattak benne ahhoz képest, de nem kell rajta ennyire felháborodni. És megjegyezném, hogy igenis meg fog halni benne valaki...

Azt viszont nem érte, hogy mi bajod azzal, hogy mindenki kiszabadul a csapdákból és eljutnak a küldetés céljáig. Ez egy mese - olvass bele a régi Grimm-mesékbe, mit szólnál, ha ott halna meg 1-2 főszereplő, hm?

2014. jún. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
Arról nem is beszélve, hogy ez a könyv GYEREKEKNEK készült eredetileg. Amit szintén tudnál ha vak felháborodás helyett utána néznél a dolgoknak. Egy gyerekmesétől nem lehet elvárni ugyanolyan komoly legyen mint a Gyűrűk ura vagy más film.
2014. jún. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
0%

"Miért pont a sárkánnyal van baj?"


Hangja nem illik hozzá, legalábbis a magyar.

2014. jún. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!