Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek melyik a legjobb...

Szerintetek melyik a legjobb Star Wars rész?

Figyelt kérdés
Nekem sorba állítva: 2., 3., 6., 5., 1., 4.
2014. júl. 3. 14:38
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:
De milyen történet eleje? Ezt nem értem. Akarnak még több új részt készíteni?
2015. okt. 20. 17:57
 12/40 anonim ***** válasza:

Azt ugye tudod hogy megint trilógia kezdődik? Ráadásul időben is egy meglehetősen elkülönülő új történet.


És hát... nagyon remélem hogy 10-15 évente még kidobnak 1-2 új trilógiát, párat még megélnék. :)

2015. okt. 21. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 A kérdező kommentje:
Kösz az infót. (Ha tudsz valamilyen weboldalt, ahol ezt részletezik kérlek linkeld be.)
2015. okt. 21. 14:19
 14/40 A kérdező kommentje:
Végiggondolva nem nagyon értem, hogy ez az új Star Wars rész miért lett a 7., ha teljesen más történetet kezd el, és mint írtad, időben is máshol fogunk járni (bár ezt nem teljesen értem, mivel Han Solo is feltűnik a trailerben, tehát nagyon nem lehetnek időbeli változások). Kicsit fura lesz, hogy az első 6 rész összetartozik (többé-kevésbé), de a 7. már teljesen más. Így előre vannak fenntartásaim a filmmel kapcsolatban (lehet, hogy én inkább folytattam volna az első 6 rész történetét), mert ha új témát kezdtek, akkor annak nagyot kell durrantania, ellenben pedig jogosan lehetnek elégedetlenek az SW fanok.
2015. okt. 22. 16:08
 15/40 anonim ***** válasza:

A SW fanok nem lesznek elégedetlenek nyugodj meg, mert ők tudják mire kell számitani. Ez kissé komplikált. Azt azért érdemes tudnod hogy az eredeti SW a kezdetek kezdetén is már 9 részesre lett megirva, viszont a technológiai fejlettség akkori hiánya miatt a 70'-80' években csak a középső 3 részt tudták megcsinálni. Ha végig gondolod a történet szerinti első 3 részt (baljós árnyak, klónok támadása, sith -ek bosszúja) azokban elég komoly csaták szerepelnek amiket a kezdeti időkben nem tudtak volna megvalósitani. Igy amikor a technika fejlődése (CGI) lehetővé tette, a 2000 -es években megkaptuk a 3 előzmény részt és nem is kellett csalódnunk az vizuális effektekben. A mostaniakat követő 3 rész jól lehet rendesen át lett irva az elmúlt 35 év alatt, azt mindig is lehetett tudni, hogy Luke Skywalker leszármazottai és a Jedi akadémia körül fognak játszódni. Ezen témákon belül azonban kismillió történet született már játékok, könyvek, képregények és nem utolsó sorban mesék/animációs filmek formájában. Most végre megkapjuk a várva várt utolsó 3 részt, tehát a 7.-8.-9. epizódot. Ezeken felül minden páros évben fogunk kapni 1-1 spin-off -ot 2020 -ig, tehát 1-1 fő vagy mellékszereplő életútját, adott kalandját bemutató úgymond "mellék" filmet amely kötődni fog a Star Wars világához, a fő történet szálhoz nem feltétlenül. Lásd pl Spin-off -nak tekinthetők a "Hobbit" cimü filmek, hisz az eredeti mühöz A gyürük Urához csak csekély mértékben kötödik, ám annak egyik szereplőjéről azonos világban, csak más időben zajlik a cselekmény szál.


A SW 7.-8.-9. kb 25-30 évvel az eredeti történetek után játszódik. Ez nem eget rengető egyébként, hiszen a történet szerinti első 3 rész után is eltelik 20-25 év a történetben az "Új remény" -ig, az sem fájt senkinek. :)

2015. okt. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 A kérdező kommentje:

Tehát akkor 25-30 év lesz a különbség... Többre gondoltam, így már jobban hangzik.

Azt se tudtam, hogy az SW-t eredetileg 9 részesre tervezték. Érdekes...

Na meg a spin-off dolog is új nekem.


Ha van valamilyen oldal, ahol ezekről lehet részletesebben olvasni akkor azt, mint már írtam kérlek linkeld be.

2015. okt. 23. 00:35
 17/40 anonim ***** válasza:

A 70'-80' években még 12 epizódról is pletykáltak bennfentesek,de a 90' években Lucas lezárta a találgatásokat azzal,hogy 9 részre elegendő jegyzete van,ám az utolsó 3 részt nem is akarta leforgatni. Csak 2010-2011 körül a Disney felvásárlás kezdetével kezdtek rá nyomást gyakorolni. Ettől persze akár izzadtság szaga is lehet majd a filmeknek,de remélem hogy egy ilyen volumenű filmmel elővigyázatosan járnak el az egyébként sajnos hozzá nem értő disney szakemberek. A trailerek nagyon bíztatóak.


Információ források? Nézd ezeket az infókat hasonló formában számtalan star wars fan page-en,rajongói közösségben megleled. Én 20 éve,gyere korom óta tudom pl hogy 9 részes az eredeti star wars. :) Olvasgass utána, google -özz, rengeteg érdekes történetbe botlani a filmek kapcsán. Konkrét oldalt nem tudok ajánlani így hírtelen.

2015. okt. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 A kérdező kommentje:
Talán a Star Wars a legnagyobb múltú (és most már jövőjű) film, az egész filmiparban. Ezt a részt már nem George Lucas fogja rendezni, hanem J. J. Abrams. Ezt azért sajnálom...
2015. okt. 23. 16:11
 19/40 anonim ***** válasza:

Azért J. J. -nél rosszabbat is kaphattunk volna. :) Az eredeti trilógiából is csak az első részt rendezte Lucas. A második trilógiát teljes mértékben kisajátította,és forgatókönyvet írt,rendezett és producerkedett is mellé. Kapott is sok kritikát a széria. A világot ő teremtette,de nem lehet egy emberre bízni hogy életet adjon a szereplőknek,kell a több nézőpont. Senki sem akar még egy Jar Jar -t. :)


Nehéz erre ráérezni,pláne hogy a rajongó tábor minden más filmnél többet vár ettől. Én nagyon bizom benne, hogy megkapjuk amit elvárunk.

2015. okt. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 A kérdező kommentje:

Hát ebben én is bízok.

Egyébként arról, hogy a film témája mi lesz nagyvonalakban semmit sem lehet tudni?

2015. okt. 23. 23:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!