Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek melyik a legjobb...

Szerintetek melyik a legjobb Star Wars rész?

Figyelt kérdés
Nekem sorba állítva: 2., 3., 6., 5., 1., 4.
2014. júl. 3. 14:38
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:

De lehet tudni természetesen. Ha utána google -zol akkor egész biztosan hamar megtalálod. Én biza nem irom le az tuti, azt is bánom hogy nekem elmondtak már 1-2 dolgot, ami persze mind találgatás volt. :) Szerintem nem jó előre tudni, de ha tényleg szeretnéd akkor keress rá. Én direkt elzárkózom mostantól a pletykák elől.

Szerencsém van, már 18. -án este az IMAX -ben megtudok mindent. :)

2015. okt. 24. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 A kérdező kommentje:
Igazad van, inkább én se olvasok utána.
2015. okt. 24. 13:02
 23/40 anonim ***** válasza:
42%
Nekem 3,2,1,5,6,4
2015. dec. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
Ja és a 7-et az a 6-és a 4-közé teszem
2015. dec. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 A kérdező kommentje:

Na, akkor mostmár beszélhetünk Az Ébredő Erőről. Spoilerveszély!

A látványvilága egyszerűen lenyűgöző. Óriási hatást gyakorolt rám (főleg 3D-ben), bár akkorát nem, mint anno az Avatar. 

Továbbá a film elején a szereplők véletlenszerű egymásra találása (pl. Finn és Rey) és a történések egybefonódása igazán el lett találva. Han Solo és Chewbacca megjelenése után pedig a szerepet átveszik a nosztalgiaérzést kiváltó jelenetek, bár rendesen eltávolodtak az előző 6 rész témájától, de mégsem nagyon. Tökéletesen meg lett csinálva.

Szerintem az előző 6 rész zenéjéből kicsit többet is átörökíthettek volna, de így is jó volt. 

A film vége pedig igazán monumentálisra sikerült.

Nekem a film nagyon tetszett (bár jónéhány hiba van benne), méltó folytatása az előző részeknek, és megfelelő nyitása a következő években érkező két résznek. A következő részekkel kapcsolatban is magasak az elvárások, de szerintem mindenki nevében mondhatom, hogy nagyon várjuk már azokat is.

2015. dec. 26. 00:56
 26/40 A kérdező kommentje:

Ja igen, és a spin-off filmekkel kapcsolatban:

Mivel említettétek, hogy minden páros évben 2020-ig lesznek, 2016-ban már jön is egy? És ha igen lehet már tudni róla valamit?

2015. dec. 26. 00:59
 27/40 anonim ***** válasza:

Egyértelmű választás lenne az 5., de én a 4-et is szívesen nézem újra. Több tekintetben igencsak kezdetleges, és az 5. messze felülmúlja szinte minden részlegben, de akkor is vitathatatlan, hogy a 4. egy bámulatra méltó, úttörő filmes vállalkozás volt, és a története (bármilyen egyszerű is) szép kerek.


Szóval nekem valahogy így nézne ki a sorrendem:

5., nagyon közel hozzá a 4., 6., nagyon közel hozzá a 3., az 1. meg 2. pedig messze lemaradva kullog, részegen, egymás hányásával beborítva, olykor-olykor véletlenül irányt tévesztve és hátrafelé sétálva.


A 7-et nem láttam, annyira nem is érdekel. A klónok háborúja animációs filmről meg a két Ewok-os gyerekfilmről szintén nem tudok nyilatkozni. A Holiday Special pedig hiperűr-sebességgel száguld a lista legaljánál is fényévekkel lejjebbre.

2015. dec. 26. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 A kérdező kommentje:

"az 1. meg 2. pedig messze lemaradva kullog, részegen, egymás hányásával beborítva, olykor-olykor véletlenül irányt tévesztve és hátrafelé sétálva."

Azért ne túlozzunk!


A másik meg az, hogyha nem is érdekel, és meg se nézed a 7. részt, mennyire vegyem figyelembe a véleményed? Elhiszem én, hogy nem vagy egy nagy Star Wars rajongó, de hidd el én láttam, érdemes megnézni! Az meg hogy az animációs sorozatot nem láttad... Mindegy, én azokat is láttam, sok részben visszautalnak (vagy éppen előreutalnak) a filmekre. Olyan dolgok derülnek ki benne, amelyekről a mozifilmekben nem tudunk. Pl. a filmekből nem tudjuk meg, hogy mégis hogy is van az a 66-os parancs. Azt értjük, hogy a klónok a jedik ellen fordulnak miatta, de ennyi, semmi több. Pont ezekért érdemes azokat is megnézni.

2015. dec. 26. 23:04
 29/40 anonim ***** válasza:

"Azért ne túlozzunk!"

Véleményt kértél, véleményt adtam, mit kötsz bele? Sehol se mondtam, hogy bárkinek is egyet kéne érteni vele. Amúgy a másik négy filmet tényleg lényegesebben jobban kedvelem és jobbnak tartom.


"A másik meg az, hogyha nem is érdekel, és meg se nézed a 7. részt, mennyire vegyem figyelembe a véleményed?"

A kérdés arról szólt, melyik részt tartjuk a legjobbnak, megadtam a saját válaszom eddigi ismereteim alapján. Nem konkrétan a 7. részről volt szó. Másfelől nem értem, ennek mi relevanciája van a többi filmről alkotott véleményemet illetően.


"Elhiszem én, hogy nem vagy egy nagy Star Wars rajongó, de hidd el én láttam, érdemes megnézni!"

Én sem úgy gondoltam, hogy sosem tekintem meg, de nem vagyok moziba járó típus, ezét most kihagytam. Majd bepótolom később, de jelen pillanatban nem nagyon érdekel. Ettől függetlenül még kedvelem a Star Wars-t mint olyat.


"Az meg hogy az animációs sorozatot nem láttad..."

Az animációs sorozatokról én eddig nem írtam semmit. Történetesen láttam a nagy részüket. Viszont magát A klónok háborúja *filmet* még nem láttam, és mivel ez a kérdés a filmekről szólt, gondoltam, leírom, hogy ezt a filmet nem tudom rangsorolni.

2015. dec. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 A kérdező kommentje:

"A klónok háborúja *filmet* még nem láttam"

Bocsbocs, valamiért én a sorozatra gondoltam. De a filmet semmilyen szempontból se lehet rangsorolni. Az inkább egyfajta bevezető a sorozatba. Ezért is kevertem össze őket.


"nem értem, ennek mi relevanciája van a többi filmről alkotott véleményemet illetően."

Semmi, de sokak szerint a legjobbak között van. Én személy szerint mindenképp jobbnak tartom az 1. résznél, de a teljes igazság az az, hogy nem nagyon lehet besorolni a régebbiek közé. Más, de mint már írtam teljesen elfogadható, mint a Star Wars-ban egy új trilógia 1. része.


Azzal kapcsolatban, hogy én az 'Egy új remény'-t az utolsó előtti helyre tettem inkább kellene vitatkozni. Ha belegondolunk akkoriban (1977) nem igazán tette lehetővé a technológia az olyan látványos filmek elkészítését, mint pl. ezt az új Star Wars-t. Akkor igenis nagy bravúr volt, és a története is magávalragadó, tehát ez így lehet nem releváns.

2015. dec. 26. 23:49
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!