Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a véleményetek a Hobbit 3....

Mi a véleményetek a Hobbit 3. részéről, az 5 sereg csatájáról?

Figyelt kérdés

Engem borzasztóan zavart, hogy megint a szokásos dolgok történtek.


Ismét az utolsó pillanatban legyőzik az ellenséget, megint a sasok mentenek meg mindenkit, és ismét legyőzik a többszörös túlerőt a jók.


Maga a film tetszett, de valami jobbra számítottam mégis. Az a baj, hogy minden jelenetet előre ki lehetett találni még úgy is, hogy nem olvastad a könyvet..



2014. dec. 19. 02:22
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Nem fogják megfilmesíteni, mert még több évtized mire lejárnak a szerzői jogok, eladni meg nem hajlandók. Ezen kívül a Szilmarilok annyira bonyolult, hogy lehetetlen lenne mind filmre vinni. Ezt mondta Peter Jackson.
2014. dec. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
91%
Én összességében imádtam a filmet, minden részletével együtt. Oké, szerintem Tauriel kissé túlreagálta Kili halálát, és sajnáltam, hogy Legolas a végén elhagyta az erdőt, de hát nem történhet mindig az, amit mi akarunk...
2014. dec. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon tetszett,a sok kritika ellenére.Azt olvastam,hogy ez a csata unalmas volt,csak az első 5 perce volt jó.Egy csata miről szóljon?Balettozanak vagy mi?Egy csomó orkot nem egy perc legyűrni.

Nekem őszintén a Hobbit jobban tetszett,a Gyűrűk ura is jó,csak kevesebb fordulat van benne.(Két torony című részben)

2014. dec. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Én olvastam a könyvet, szóval nyilván nem az abban lévő dolgokkal voltak problémáim (már ha túllépünk azon, hogy a négy kedvenc szereplőmből három meghal, de Bilbo legalább megmarad nekünk...) Igazából két dologgal nem voltam teljesen megelégedve: 1., Thorin, Fili és Kili halálával. Már a könyvben is ők voltak a kedvenc törpjeim, aztán meg örültem a fejemnek, amikor megláttam az őket játszó színészeket. De a halálukat nagyon nem így képzeltem. Ami valószínűleg az én bajom, mert a könyvben sincs túl részletesen leírva, de valahogy én mindig láttam magam előtt, hogy ott állnak orkok gyűrűjében, nagy túlerővel szemben, és Fili meg Kili Thorint védi, de esélytelenek... Na ehelyett Filit lehajítják arról a szikláról, Kili Tauriel miatt hal meg, Thorin meg a jég alól előugró Azoggal... Hát szóval én nem így képzeltem. A 2., számú problémám Legolas a végén. Haza kéne mennie Thranduillal, mert onnan megy majd Völgyzugolyba A gyűrűk ura elején, miután Gollam megszökik. Nem azt mondom, hogy a következő kb 80 évet otthon ülve kéne töltenie, de a film végén az szinte már száműzetésnek tűnt Legolas számára is. Ja és nem keresheti meg Aragornt, akit akkor még nem hívnak Vándornak, mert kb 10 éves, és Elrondnál nevelkedik...

Ez így elég negatív véleménynek tűnhet, pedig nem az. Nagyon is tetszett a film, de hát nincs tökéletes könyvadaptáció. A végét pedig imádtam, a "Nem akarunk több látogatót - És mi a helyzet a régi barátokkal?" részt, reméltem, hogy Peter Jackson ezzel fejezi be, és így is lett. :D

2014. dec. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Nem értem ezt a sok fanyalgót..tény hogy nem olyan jó mint a Gyűrűk ura de attól még fergeteges alkotás.
2014. dec. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:

Az imént értem haza a moziból. :)

Szerintem is nagyon jó volt, és én nem találtam unalmasnak sem.

2014. dec. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Nekem is tetszett :)

Én egy nagyobb társasággal néztem, sok mindenben különbözött a véleményünk a filmmel kapcsolatban, de egyvalamit egyikünk sem értett: hogyan jön össze az öt sereg? Mert tündék, tóvárosiak, törpök és orkok, VAGY tündék, tóvárosiak, Thorinék és a Vasdombok törpjei, orksereg Nr. 1 és orksereg Nr. 2...

Ezt légyszíves írja már le nekem valaki :)

2014. dec. 26. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Sasokat kihagytad. Ők is sereggel érkeznek. Nem néhány kósza sas, hanem seregnyi.
2014. dec. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Tényleg! Köszönöm :)
2014. dec. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

"Apropó sereg: itt is van némi zavar az erőben. A hegy tövében állomásoznak az emberek és a tündék, továbbá közelednek az orkok az előző részekből ismert Azog vezetésével. Ez eddig három, a negyedik maguk a törpök, de nem Thorin tizenkét törpje, hanem a Dáin nevű kuzinja által összekiabált harcosok. Az ötödik sereg mibenlétéről viszont nem foglal egyértelműen állást a film, így megoszlanak a vélemények: egyesek a sasokat, mások a goblinokat, ismét mások a gundabadi orkokat tartják az ötödik seregnek, míg a könyvben egyébként farkasok/vargok szerepelnek – az igazságtételt az olvasóra bízzuk."


(Részlet Bodnár Judit Lola filmkritikájából)

2014. dec. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!