Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Nem értem a Ragyogás című...

Nem értem a Ragyogás című filmet. Valaki elmagyarázná?

Figyelt kérdés
Mi történik a főszereplő férfi elméjével? És a kisfiúval?

2015. febr. 24. 16:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanaz mint a könyvben. Röviden: Az épületben annyi borzalmas dolog történt az évek során, hogy "önálló személyisége lett", és az összegyűlt gonosz energiák ki tudtak nyúlni a múltból. Jack azért háborodik meg, mert eleve instabil az elméje az alkoholizmus miatt, és eleve van benne némi gyűlölet/megvetés a családjával szemben, csak ezt próbálja magában is elfojtani. A hotelben lévő gonosz energia viszont ezeket felszínre hozza, és a végén ezért akar legyilkolni mindenkit. Danny pedig azon kevesek közé tartozik akik "Ragyognak", tehát ahol valami kegyetlenség történt, ott meglátja hogy pontosan mik történtek a múltban, megelevenednek neki az események. Ő ezért látta a szellemeket. Ha jól emlékszem őt azért akarta megölni az épület, mert ha bekebelezi az "erejét" akkor tovább tud terjedni, fizikailag is meg tud testesülni.
2015. febr. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hú, köszi. :)

És arra mi a magyarázat, hogy a film végén látunk egy fotót 1921-ből, amin Jack látható egy bálon? Ezt még annak fényében sem tudom hová tenni, amit leírtál.

2015. febr. 24. 16:59
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert ahogy Jack megháborodott, ő is részévé vált az épületnek, az épület történelmének, és amikor a végén halálra fagy a labirintusban (A könyvben felrobban a gázbojler, ez öli meg) akkor a hotel őt is magába olvasztja, mintha mindig is ott lett volna karbantartóként.
2015. febr. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Úristen, mekkora baromság már ez az egész! Nem is tudom, miért nézek ilyen filmeket.:D


Köszi szépen, hogy leírtad!

2015. febr. 24. 17:03
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem baromság az, hanem igazi King- horror. Mondjuk, inkább a könyvet kell elolvasni, akkor értelmet nyer minden. (Már ha szeretsz olvasni, mert elég hosszú) :-)
2015. febr. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Olvasni szeretek, csak nem Stephen Kinget!:)
2015. febr. 25. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!