Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Star Wars eredeti vagy...

A Star Wars eredeti vagy előzmény trilógiája a jobb szerintetek?

Figyelt kérdés
nekem egyértelműen az előzmény tetszik jobban, jobb látvány, jobb történet, jobb színészek, és nem annyira gyerekes mint a az eredeti, az egyetlen ami tetszett az eredetiben nekem, Darth Vader, ennyi, más nem annyira.
2015. márc. 23. 18:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%

Egyértelmű: A régi trilógia.

Nem véletlen, hogy az első (vagyis negyedik) részt még Oscar-ra is jelölték, mint legjobb film +rendező.

Lucas legendát alkotott velük. Létrehozott egy teljesen egyedi és lenyűgöző világot, amelyben keresztezte a sci-fi elemeket a fantasy-vel. Az egyik legegyedibb dolog benne persze maga az "erő". Misztikus és titokzatos dolog. (ezt szépen el is cseszte később a midikloriánokkal)

Nekem a régi stop-motion technika, meg a jelmezek sokkal élethűbbek, mint a teljesen mű cgi, ami csak elvétve tud működni (Jurassic Park, LOTR trilógia).

Vaderből is csináltak sajnos egy hisztis, dührohamokkal küszködő kamaszt, egy nagyon rossz szerelmi szállal.

2015. márc. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
74%

Az eredetiben mi a gyerekes egyébként?

És Jar-Jar?

Jobb színészek?

Alec Guinnesst Oscar-díjra jelölték Obi-wan megformálásáért, az újból kit is? Asszem Haydent csak Arany-málnára.

2015. márc. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
18%
Az eredetibe rühellem Luke ot, szerintem a leggagyibb Jedi, az előzménybe meg Anakin akinek a története elég tré lett.
2015. márc. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
79%
Én nem utálom az előzményeket, általában azokat is végignézem, ha SW maratont tartok, és jól elszórakozom rajtuk. De elismerem, hogy az eredetik jobb filmek majdnem minden tekintetben, bár azok sem mind mentesek a zavaró dolgoktól.
2015. márc. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
78%
Fake. Ezt senki nem gondolhatja komolyan.
2015. márc. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
76%

ja, szerintem is fake. vagy trollpistike szórakozik megint.


természetesen a régi trilógia, az egyszeri és utánozhatatlan, a blockbuster-történelem legmonumentálisabb darabja, ami kb. minden médiumra hatott. hozzá képest a prequel hatása elenyésző, igazából már most sem emlékszik rájuk senki, aki nem kimondottan sw-fanatikus, míg a régi trilógiát minden ember ismeri, aki ebben a kultúrkörben él.

2015. márc. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
én nem vicceltem, komolyan gondoltam hogy az előzmény tetszik jobban!
2015. márc. 23. 19:30
 8/16 A kérdező kommentje:
de gondolom azért is tetszik jobban mert azt láttam először, és kiskoromban fogalmam se volt arról hogy az előzmény később készült.
2015. márc. 23. 19:33
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva nekem is az előzmény tetszik jobban. Valószínűleg, mert én is azt láttam előbb, mint az eredetiket.


Elismerem, hogy nagyobb a hatása az eredeti sorozatnak, és megértem azt is, hogy aki ezeken nőtt fel, miért tartja sokkal jobbnak az előzményeknél. Viszont rám nem tudott ilyen kultikus módon hatni az eredeti trilogy, a kultusz-jellege nem nagyon jött át, mert számomra régi és gagyi film (főleg a legelső, a 4. rész). Ez azért van, mert számtalan modern sci-fit és fantazyt láttam már, és azokhoz képest gagyi a látvány stb. Ezért mint film, nekem az előzmény jobban tetszett, de elismerem, hogy tényleg elenyésző a hatása az eredetihez képest. Ez azért van, mert manapság már elég sok ilyen film készül, míg a 70-80-as években tényleg üthetett a Star Wars.


De ha objektíven nézzük, mint film, nem jobb az eredeti az előzménynél.

2015. dec. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Én azt szeretem az előzményben, hogy megmutatja milyen szép és hatalmas az SW világa, ellenben az eredetiben alig látunk valamit.

Persze ezt csak azért mondom, mert így utólag nézem a dolgot, nyilván az eredeti sokkal előbb volt.

Nekem nem nagyon tetszik az az SW világ ami a 66 os parancs után volt, talán Galen Marek története a kivétel. De annyi meg annyi jó sztori van a sok jedivel meg sithekkel, a 66 os parancs után meg csak Vader meg Lúúúúk... Nekem nem bejövős, ingerszegény.

2015. dec. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!