Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Harry Potter vagy Gyűrűk Ura?...

Harry Potter vagy Gyűrűk Ura? Miért?

Figyelt kérdés
Itt gondolok a filmre és a könyvre is.Szerintetek melyik jobb,érdekesebb,izgalmasabb,stb?Miért pont azt választanád?Minden véleményre kíváncsi vagyok:)

2015. jún. 2. 22:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én nem tudnék választani, mindegyiket szeretem.. :D
2015. jún. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Számomra a Harry Potter izgalmasabb, de a Gyűrűk ura is jó. A Hp-könyvek sokkal jobbak, mint a filmek, ill. van köztük ugyanolyan jó is, de többnyire szerintem ezt a könyvek vitték, a Gyűrűk urába egyszer belekezdtem, az olyan nehezebb olvasmány, egyébként egyrészről jó is, hogy ennyire alaposan minden le van írva, hogy Tolkien milyennek képzelte a tájat, stb, de hát nekem nemtom, ez az ennyire részletesen jellemzett-leírt minden stílus nekem nem jön be annyira. Egyébként a Lotr-filmekben az a középkoriás-féle ábrázolás tetszik a legjobban, szerintem az a legjobb része. Bár a történet is jó, de a bemutatás viszi a pálmát, de lehet, hogy csak mert hosszúak a filmek, ezt nem tudom, viszont jó, hogy nem lett nagyon megvágva, jó, mondjuk ezt nemtom, nem voltam ott, amikor készült, de nemtom, tényleg főleg az ábrázolás-megjelenítés miatt tetszik azt hiszem.
2015. jún. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
2.vagyok, hogy az ábrázolás miatt nagyon átjön a hangulata:)
2015. jún. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%

Harry Potter.


A Gyűrűk Ura fimekből az első rész első 20 percét tudtam élvezni (hobbit falva hangulatos volt), aztán csak menetelés, csata, menetelés, csata. Uncsi.


A Harry Potterben borzasztó életszerű karakterek vannak, annak ellenére, hogy egy "varázsvilágban" játszódik. A problémáik, a félelmeik és a vágyaik ugyanazok mint bármelyikünknek. A könyveket jobban szeretem, a film kicsit jobban leegyszerűsíti a dolgokat. Dumbledore karaktere pl. úgy el van b/szva a filmben, hogy az valami elképesztő, köze nincs a könyvbeli Dumbledore-hoz.


A Gyűrűk Ura könyv annyival több mint a film, hogy két menetelés és csata között megállnak zabálni, és közben 12 oldalas énekeket adnak elő tök oda nem illő dolgokról. A lőtéri kutyát nem érdekelte ez az elnyújtott, álértelmiségi gagyi, amíg a filmek ki nem jöttek. A Harry Potter könyv a kortárs irodalom legsikeresebb alkotása, és nem azért mert Hollywood nyomta alá a propagandát, hanem mert jól van megírva. Én nagyon sok mindent olvasok Szabó Magdától Márain át Grecsó Krisztiánig, és állíthatom, hogy mint irodalmi mű is kiemelkedő. Ilyen közelségbe hozni egy nemlétező világot, talán csak Michael Ende-nek sikerült a "Végtelen történet"-el, anno.


A Gyűrűk Ura egy szellemi maszturbáció, csak az író örömét és egóját gyarapítja, az olvasót teljesen figyelmen kívül hagyja. Egy jó kulturális alkotás egyszerre művel és szórakoztat. Lehet, hogy állati igényes nyelvezetben van megfogalmazva a Gyűrűk Ura, és rengeteg munka van mögötte, de a jó kultúra szórakoztató IS. Ez a Gyűrűk Urának nem sikerült (nálam), csak azért szenvedtem végig magam a könyveken, hogy lássam miért vannak oda érte ennyien. Nem láttam meg.

2015. jún. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
32%
Mindkettő tiniknek szól, egysíkú karakterek vannak benne (aki rossz az csak rossz, aki jó az pedig csak jó.) Nekem a HP kicsit gyerekesebb, de kb ugyanaz. Rétegelt karakterek terén a Trónok harca viszont lehagyja a Gyűrűk urát.
2015. jún. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
42%
HPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHPHP
2015. jún. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Várom a további válaszokat,tetszettek az érvelések,bár az utolsó is egyértelműen kifejezte magát:)
2015. jún. 3. 18:11
 8/12 anonim ***** válasza:
80%
Én a Harry Pottert jobban szeretem.
2015. jún. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
75%

Harry Potter

Hihetetlenül jól átgondolt, komplex történet, minden mindennel összefügg, az elsõ könyvben eljetett kis gondolatmorzsa az utolsó rész végkifejletével.

Részletgazdak kidolgozott új világ, kidolgozott karakterek, minden tökéletes benne.


A gyūrūk ura jó, de a HP-hez képest unalmas. Aki inkább a történelmi hangulatú csatajelenetket szereti, annak biztosan ez lesz a kedvence, de negyed annyira sem komplex az egész mint a Harry Potter.

2015. jún. 4. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettőt érdemes elolvasni legalább egyszer (vagy inkább többször), mindkettő sokkal jobb a film adaptációinál, hisz a filmekből kimaradtak dolgok, amik, ha nem is tartanak olyan fontos elemnek még lehetnek nagyon jók, élvezhetők. A Gyűrűk urában részletesebb a tájleírás, de még így is élvezhető, hisz legalább jobban el tudod képzelni, hogy mi hol van. A Harry Potterben nagyon sokszínűek a karakterek és jól leírja, hogy a főszereplő miken megy keresztül mind cselekményileg mind érzelmileg, de mindkettő hatalmas regész! Szóval ne válassz! Olvasd el mindkettőt! :)
2015. jún. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!