Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Rajtam kívül létezik ember,...

Rajtam kívül létezik ember, aki a régi Star Wars trilógiának (IV. -VI. ) megveti a felújított változatait, és ha kedve támad megnézni, mindig az eredetit veszi elő?

Figyelt kérdés
'82-es születésű vagyok, én az eredetin nőttem föl. Most az Ébredő erő kedvéért nézem újra őket, de hiába írunk 2015-öt, akkor is az eredeti változathoz fűlik a fogam. Számomra röhej, amit Lucas művel a régi filmekkel.
2015. dec. 1. 19:58
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
42%
Khm, az emberek 90%-a a fanok közül kb ugyanúgy érez mint te :)
2015. dec. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:
1: Pedig volt, illetve van keletje a special edition dvd, illetve bluray kiadásának. A maradék 10% ilyen magas számot jelentene?:)
2015. dec. 1. 21:26
 3/44 anonim ***** válasza:
45%

Persze, hogy veszik, ha nincs más. Az eredeti változatokat nem nagyon akarták eddig kiadni, max csak holmi ósdi, romlott minőségű kópiájukat dobták valamelyik Blu-ray kiadásra extra gyanánt, hogy egy picit a nagyobb rajongók kedvére tegyenek. Bezzeg valahányszor odaanimáltatott Lucas egy legyet egy Bantha segge közelébe, azt máris ki kellett adni, mint a legeslegújabb felújított változatot. Aki meg a filmek eredeti voltára kíváncsi, az kotorászhat a régi kazetták között.


Sok embernek gondolom fogalma sincs a változtatásokról, hanem csak kell a Star Wars a filmgyűjteményükbe, és ezért veszik meg a belerondított kiadásokat (na meg a felújított kép meg az extra tartalmak miatt). Az átlagembernek és vélhetően sok fiatalabb rajongónak az már mindegy, hogy ki lő először, hány rajzfilmfigura ugrál a képen, hányszor kiáltja Vader, hogy "Nooo!", meg hogy úgy általánosságban mennyit csorbát szenvedett a filmek dramaturgiája. Ők veszik ezeket a filmeket még ebben az állapotukban is.

2015. dec. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 A kérdező kommentje:

3: Az eredeti változat letölthető, online is nézhető. Vagy ilyen elvetemült dolgokra ne bíztassak senkit? :)

Mindazonáltal néhány éve találkoztam valahol olyan hozzászólással, hogy valaki azt írta, hogy ő már nem fogja többé az eredeti változatot nézni, mert nem akar még egyszer ósdi képminőséget, bolygómaketteket, bábuszörnyeket, tűzijátékrobbanást meg ilyeneket látni. Mások meg olyan érvekkel védik Lucast, hogy ő csak kiteljesíti a művét. Jó tudni, hogy akkor ezen illetők nem a többséget képezik.

'97-ben megnéztem a moziban a felújított trilógiát, de nem a felújítás mivolta miatt mentem el, hanem hogy átjöjjön a feeling, hogy milyen Star Warst moziban nézni. De akkor naív módon azt hittem, hogy ez a verzió csak egyfajta extraként fog fennmaradni és a tudatba épülni, a fene hitte volna, hogy Gyuri bá' majd ezt erőlteti, a régit feledtetni akarván, hát még azt, hogy később majd további variálásokat visz bele. Pozitív ellenpéldának az Alien-tetralógiát tudnám felhozni.

2015. dec. 2. 05:37
 5/44 anonim ***** válasza:
100%

Letölthetők, de előbb a hivatalos kiadásokról volt szó, ezért azokról beszéltem. A felújított változatokat azért veszik annyian, mert ezeket adják ki, ha az eredetiket is kiadnák javított kép- és hangminőséggel, valószínűleg azokat is vennék, és nem kellene letöltésekre hagyatkozni.


Valóban szomorú, illetve idegesítő, hogy vannak olyan hozzáállású emberek, mint akiket említették. Hasonló megnyilvánulásokkal én is találkoztam, és nemcsak a Star Wars kapcsán. Az ilyenek már csak azért is érdekesek, mert annyira ki van élezve arra a véleményük, hogy "juj de gagyik ezek a régi effektek", holott a kibővített változatok és az előzmények is roskadoznak a szemet zavaró, mára igencsak elavultnak mondható effektektől. A különbség annyi, hogy azok hagyományosak, emezek meg főleg számítógépesek. Valamiért az átlaghülye elnézőbb az utóbbiakkal.


Azt viszont én is megértem, hogy az elnyűtt képminőség nem túl kívánatos, ezért is lenne jó, ha nem mindig az X-edig special edition-öket adnák ki, hanem az eredetiket is kiszépítenék. Meg, valljuk be, azért érte a filmeket pár jótékony változtatás is, ezek részemről maradhatnának, de nem értek egyet azokkal, akik minden változtatásra agyatlanul rábólintanak.

2015. dec. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 A kérdező kommentje:

Relatív. Én aránylag elégedett vagyok az általam ncore-ról letöltött eredeti változat minőségével. Persze nem lenne rossz, ha a special edition képstílusát vinnék rá, és úgy kiadnák.

Jótékony változtatások alatt mit értesz? Olyanokat, mint hogy nem látható többé a bábmozgatórúd a wampa karja elején? Ez még nekem is oké, de más példa nem is jut most hirtelen eszembe.

2015. dec. 2. 16:34
 7/44 A kérdező kommentje:

Kiegészítés:


Ellenben az olyan dolgokkal, mint Palpatine kicserélése A birodalom visszavág-ban vagy Sebastian Shaw helyére Hayden Christensen benyomása A Jedi visszatér végén, vagy a báb Yoda kidobása a Baljós árnyakból CGI-vel helyettesítve a legkisebb mértékben sem tudok egyetérteni, még ha utóbbi eredetije tényleg gázul is nézett ki. Mert itt Lucas egyszerűen semmibe vette Elaine Baker, Frank Oz, illetve Shaw munkáját. Utóbbi kettőét csak részlegesen, előbbiét viszont teljesen.

2015. dec. 2. 16:57
 8/44 anonim ***** válasza:
100%

Olyan javításokra gondoltam, amik konkrét javítások. Pl. a börtönblokk folyosója oldalsó kameranézetből nem látszik festménynek, vagy nincsenek olyan észrevehető körvonalak a Rancor körül, stb. Persze tudom, vannak rajongók, akik az ilyesmit is szentségtörőnek tartják, mert már annyira megszokták az eredeti "hibákat", de nekem beleférnek az ilyen korrekciók.


És nekem személyesen a VI. rész végén lévő új zene jobban tetszik. A többi módosítás java tényleg rossz.

2015. dec. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 A kérdező kommentje:
8: Ha Lucas csak annyit csinált volna, hegy betold plusz jeleneteket, az még okés lett volna, mert úgy kvázi behelyettesíthető lett volna az új verzióval az eredeti. Hozzáadva lett volna, módosítva és elvéve nem. (Farkasokkal táncoló vagy Terminátor 2 módra, hogy példát írjak.) A Jedi visszatér eredeti vége valóban kissé azt suggalja, hogy lehet, hogy csak egy csatát nyertek meg, a kiegészített finálé már inkább erősíti meg a háború végét. (De most, az Ébredő erő miatt lehet inkább mégis az eredeti tűnik majd hitelesebbnek.) A zene lecserélésével viszont nem értek egyet értelemszerűen, mint általában semmilyen cserével.
2015. dec. 4. 07:27
 10/44 anonim ***** válasza:
82%
A sztori az, amiért én rajongok, valamint maga az univerzum, amit létrehoztak. Innentől fogva engem rohadtul nem érdekel, hogy számítógépes animáció az amit látok a filmen vagy báb, és így az sem érdekel, hogy a régi bábokat esetleg lecserélik digitálisra vagy akármit újítanak. Nem tudom megérteni azokat, akik "szentségtörésnek" tartanak bármiféle változtatást. Ők miért rajonganak, az elavult trükkökért vagy a történetért? Úgy érzem, hogy téged, és a hasonlóan gondolkodókat nem is igazából a film és a története érdekel, hanem a gyerekkorotok iránti nosztalgia. És nincs is ezzel semmi gond, csak akkor nem kell állandóan háborogni. Le lehet tölteni az eredeti verziót, DVD-n is megjelent pár éve (nekem is megvan), és lehet nosztalgiázni a gondtalan gyermekéveken, amikor csak akartok. Én meg közben élvezem majd, hogy mennyire kitágult a SW univerzum, amiért én rajongok, az utólagos változtatásoknak köszönhetően, és mennyire jó, hogy ezek megtörténtek.
2015. dec. 10. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!