Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Van itt olyan aki tapasztaltab...

Van itt olyan aki tapasztaltabb könyvírás terén? Olyat keresek, aki nem csak írogat, hanem már maga mögött tudthat 1-2 könyvet

Figyelt kérdés

Szeretnék írni egy könyvet, de van pár fennakadásom

1. angolul szeretném írni, hogy gyakoroljam a nyelvet (érdemes?)

2. elkezdtem pár sort, de nem megy úgy hogy egy párbeszédes regény legyen, mindig egy elmesélt történetszerűség lesz mikor elolvasom azt az egy oldalt amit írtam, ezt hogy lehet elkerülni?

NAGYON MEGKÖSZÖNNÉM AKI HASZNOS VÁLASZOKAT TUD ADNI



2015. dec. 22. 13:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Azt javaslom, először a saját anyanyelveden próbálkozz, így ugyanis nyilván sokkal árnyaltabban tudsz fogalmazni, mint valami utólag tanult nyelven.

Akkor tudsz életszerű párbeszédeket írni, ha előtte végiggondolod a párbeszédben szereplő alakok karakterét, hogy vajon milyenek lehetnek, és a szájukba adott mondanivalót a karakterüknél fogva vajon hogyan adnák elő.

Ha eleinte úgy érzed, nem mennek a párbeszédek, nyugodtan lehet az írás történetszerű, és ha majd belejössz az írogatásba, utólagosan feldúsíthatod ezeket a részeket párbeszédekkel is.

2015. dec. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Magyarul írj, akkor nem kell keresgélni a szavakat.

Az én szereplőim bennem élnek.:-) Mondják a magukét, én pedig leírom. Sokszor azt sem tudom hogy meddig, hova, kivel jutok valahova......

Ha nem érted, éled át a szereplőkkel történteket hogy akarsz írni?

2015. dec. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Émi99nm válasza:
100%
igazuk van! Előbb próbáld meg magyarul, és abban, hogy éld magad bele egy-egy szereplőbe. én egy könyv megírása előtt sokszor átgondolom a történetet, próbálom magamban megfogalmazni a dolgokat változtatok és lexikonokat használok. Igyekszem szinonimákat használni és figyelek apróbb részretekre min a kisebb utalásokat a könyv jövőbeli történéseiről! Én csakannyit tudok mondani, hogy igyekezz mindent részletesen láttatni úgy mintha egy film lenne, ehhez legjobban egy háttérszereplő szemszögéből a legjobb leírni!
2015. dec. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Csicsky ***** válasza:
100%

Én ugyan csak írogatok, de a más nyelven való írással van tapasztalatom. Sajnos, a legnagyobb igyekezettel sem tudom magamból kihozni azt azon a másik nyelven, akármennyire is ismerem, mint amit az anyanyelvemen. Ez egyszerűen nem megy, mert nem abban a nyelvben élek, hiába beszélek ezen a nyelven nap mint nap. Ez eddig csak egyetlenegy esetben sikerült, amikor egy karaktert próbáltam meg ábrázolni, amelyik egy tipikus figurája volt annak a másik népnek és magyarul ezt nem tudtam kellőképpen visszaadni a jellegzetes szóhasználata miatt.


A második kérdésedre az előző válaszolók megadták a választ.

2015. dec. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!