Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Trónok Harca 2 évad befejező...

Trónok Harca 2 évad befejező részébe a holtak serege vonul fel és ott van egy kő mögött elbújva Tarly akire rá is pillant a mások vezére, de akkor hogy-hogy túl éli mindezeket? (szerintem a vezér nem olyan jószívű hogy elnézné ezt)

Figyelt kérdés
Igaz régebben láttam már a 3 évadot de szerintem ott erre nem térnek ki pontosabban,és annyira nem is nézegettem teóriákat a neten,nektek mi a véleményetek? Esetleg aki a könyvet olvasta ott volt valami?

2016. febr. 1. 20:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Nem őt nézi. A kő jóval messzebb van.


Egyébként offscreen az éjjeli őrségnek van kisebb összecsapása ott a Másokkal (a könyvben benne van, meg akarják ölni páran Jeort és Samet is, de a Mások hamarabb támadnak és a lázadni próbálokat ölik meg).

(Kardok vihara prológusa, ha kíváncsi vagy.)

2016. febr. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
*És az nem is a Mások vezére volt.
2016. febr. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Azt a figurát Joni megöli Rideghonban.
2016. febr. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
A sorozatban :D
2016. febr. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy a kettő ugyanaz lenne. Akit Sam lát sokkal öregebbnek tűnik, olyan ráncos a bőre, vékonyabb és páncélt sem viszel.


Akit Jon megöl szép "bőrű", páncélos és izmosabb is (nagyobb darab).

2016. febr. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
*szebb
2016. febr. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
66%

Mert a sorozatban vannak ilyen hülyeségek.


Eredetileg a könyvben nem így volt. Az Őrség néhány tagja megakarta ölni Jeor Mormont, de közben rájuktörtek a "wight"-ok, amik nem Mások, hanem a hidegben életre kelő halott emberek és állatok. Harcoltak, visszamenekültek Casterhez. Ott ölték meg Jeort. Utána Sam elmenekült Gillyvel és a kisbabával, majd megtámadták őket megint. Ekkor jelent meg Coldhands, aki kimaradt a sorozatból. Coldhands is a wightokhoz hasonló élőhalott, de neki kb. megmaradt az önálló akarata, és segít Saméknek a Falhoz menekülni. Majd megvárja Brannéket és elvezeti őket Bloodravenhez.

2016. febr. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Máig enm értem miért nem voltak képesek hoszabb könyvhű sorozatot faragni belőle. Az évadok hosszát a cselekmény hosszához igazítva. Elceszték szerintem nagyon. Nem jön át az a világ,amit Martin megalkotott. Nagyon kis szelete csak és az is átírva...
2016. febr. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Tényleg van benne elég sok (szerintem) rosszul adaptált rész. Pl. én sem értem, hogy miért kellett Sam sztoriját a 3. évadban annyira átírni.

Vagy például mi értelme volt kivágni Arianne-t, Ellaria bosszúsztorija kedvéért. A két cselekmény ugyanannyi időt vett volna igénybe kb. Ráadásul akkor nem is lett volna szükség arra a kínos homokkígyós harci jelenetre.


De néha vannak jó pillanatai. A csatajelenetek eléggé korrektek, izgalmasak. Martin ezeket szereti átugrani. Ahm...talán ez a sorozat egyetlen előnye, mármint nem ugrik át minden csatát, csak párat.

2016. febr. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Hát valószínűleg azért nem csináltak egy hosszabb, a könyvekhez hűebb adaptációt, mert egyrészt akkor nagyon nagyon sok évadra elnyúlt volna és sok sorozatnéző, akik a könyveket nem ismerik, nem emlékezett volna rá,hogy 4 évaddal ezelőtt mi történt.

Másrészt pedig a könyvekben sokszor a karakter gondolatait "látjuk", ami sorozat formájában monológokkal lehetett volna megoldva, az pedig fura lett volna, ha monológokkal van tele a sorozat.

2016. febr. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!