Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Trónok Harca 2 évad befejező...

Trónok Harca 2 évad befejező részébe a holtak serege vonul fel és ott van egy kő mögött elbújva Tarly akire rá is pillant a mások vezére, de akkor hogy-hogy túl éli mindezeket? (szerintem a vezér nem olyan jószívű hogy elnézné ezt)

Figyelt kérdés
Igaz régebben láttam már a 3 évadot de szerintem ott erre nem térnek ki pontosabban,és annyira nem is nézegettem teóriákat a neten,nektek mi a véleményetek? Esetleg aki a könyvet olvasta ott volt valami?

2016. febr. 1. 20:53
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

A rossz adaptációnak nem sok köze van ahhoz, hogy nem rakták bele a sok belső monológot vagy valamit éppen megrövidítettek. Nem tudom, hogy ezt miért nehéz megérteni.


Teljesen abszurd, még az önmaga (sorozat) által lefektetett alapokkal is szembemenő sztorivezetést lépnek meg.

Ezért lehet rossz. Nem pedig azért, mert nem castingolták Tywin 27. unokatestvérét vagy nem mutták, ahogyan Ned kimegy a klotyóra.

2016. febr. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
37%

Dexternél kimondottan működött a monológokkal telített forgatási módszer.


Szeritnem a forgatási stílussal volt a gond. Egy ennyire komplex visszaemékezésekre,és monológokra építő könyvsorozatban a valós idejű történetvezetés nem működik.


Nézzétek meg a Fargot. Igaz történetet folgoz fel sajátos stílusban. Ugyan nincsenek benne monológok,de erőltetett párhuzamosan folyó cselekménybemutatások sincsenek. Látjuk az eseményt megtörténni,aztán a következő nézőpontból megfigyelhetjük az előzményeket,és mikor a kettő beéri egymást folytatjuka párhuzamos mesélést. Aztán kezdjük elölről ezt a fajta mesélést.


A Trónok harca stílusát úgy tudom elképzelni,hogy minden fejezetet a nézőpontkarakter szemén át látunk,mint Dexter esetében. És ilyenkor az adott karakter monológjait beszúrhatják.

Egy részt több nézőpontkarakter hosszúságúra forgatva a túlszínészkedéseket mellőzve (mert a mai sorozatokra és filmekre jellemző a túldrámázás,túlszereplés,felnagyítás számomra már nézhetetlen módon).

Pont olyan módon megírt forgatókönyvekre gondolok,mint ami magában a könyv. Monológokkal teli,és csak azon karakterek monológjait nyomja elénk,amelyik nézőpontkarakteren át látjuk a dolgot.


Körüléményese és hülén fogalmaztam de remélem érthető mit akartam. A két rendező alapötlete tette be a kaput a sorozatnak. Az elhatározásuk,hogy folyamatos párhuzamos cselekményszálon mesélnek,és nincsenek visszaemlékezések monológok,nézpontkarakterek szemszögéből való mesélés.

2016. febr. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
37%

Tegyük fel,hogy képesek vagyunk az első könyvet belesüríteni 15 részbe a elhető leghűebben visszaadva. A sorozatok forgatási szabályait figyelmen kívül hagyva,mintha filmet forgatnánk,csak épp hoszabbat feldaraboltan. A következőt már két évadban forgatnák le lehet 12 másikat 14 résszel. A 3. könyvet is két évadban 21-18 résszel. Negyedik,ötödik pedig egybegyúrva mesélne szintén több évadban megfelelően változó epizódszámban. Itt az a gond,hogy előre meghatározott epizódszám van.

Több rész arányosan több reklámopénzt is jelent gondolom. A Breaking Badnél megoldható volt az izgalmas mesélés hosszú évadok mellett is.


A forgatókönyveket úgy tudom úgy írják,hogy egy oldal egy percet foglal magában.


Ha a 900 oldalas első kötetet átírják 900 oldal forgatókönyvvé,akk 15 részbe kijön az első évad 60 perces epizódokkal.


Van 1300 oldalas könyvünk,akk az kijön 22 epizódra,amit így két évadra,vagy 1 nagyon hosszra meg lehet csinálni. És így tovább. A készítők a Trónok harcánál a forgatási időre panaszkodnak. (azt az ostoba jelentetet,ami a feketevárban folyó harcot egy körkameraforgással egyszerre vettek fel hetekig tartott(breaking bad egy epizódja 3 nap volt,a csillagkapué,vagy a grace klinikáé egy hét)) Mellesleg az egész epizódot a fal jeleneteire pocsékolták gagyi csatajelenetekkel. Anynira valóságosnak akart tűnni,hogy végül emlett az. A forgatási idő hossza miatt talán a 22 epizód helyett két évadnnyi sorozatunk lenne egy 12 és egy 10 részes. Ha marad idő,akkor belekezdek a 3. évad forgatásába,és így több idő van rá elforgatni lévén,hogy a leghoszabb könyv.

Ha rosszul gondolom szóljatok közbe.


Sztem nem a megfelelő rendezők kapták a munkát,a lehetőséget.

Túlnő rajtuk.

2016. febr. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
37%

Jut eszembe. Martin aztmondta,hogy úgy meséli a törtéenetet,hogy teljes vizualizációnk legyen róla,mintha filmet nénzénk. Ezért a részletes leírás mindenről. Nagyrészt ez teszi olyan hosszúvá a könyvet. Lévén,hogy legalább egyharmada,ha nem több tájleírás,és öltözködés.


Ha a cselekményt vesszük máris rövidebb a dolog. Simán kijön 1 órás részekkel a teljes könyv adaptációja.

2016. febr. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
37%
Még azt a forgatási módszert is bevethették volna,hogy ha új karakterrel talákozunk,akk az adott nézőpontkarakter ahogy nekünk elmondja ki ő és mit tud róla (legalább si egy részét elmondja a műásik részét más karakterektől tudjuk meg) megáll a kép és gyorsan eldarálja az élettörténetét. Esetleg plusz snittekkel ami időigényesebb és költségesebb beszúrja néhánymásodperces lényegretörő képsorokkal az életútját az adott karakternek.
2016. febr. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
61%
Szeritnem akkor is elbacták.
2016. febr. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
63%
Van itt valami gyépés, aki rászáll mindenkire, aki kritizálni meri a sorozatot. De ettől függetlenül tényleg el van rontva a sorozat.
2016. febr. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Szerintem ez lehet valami párhuzam a könyvben történtekkel, mármint amikor Hidegkéz segít Sam-nek, a sorozatban pedig nem öli meg.

De lehet, hogy tévedek és az nem is ugyanaz a személy?

Nem tudom, már régebben láttam és olvastam, de nagyon várom az új évadot/könyvet, minden hibája ellenére!

2016. febr. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Hidegkéz, egyelőre a sorozatban, nem szerepel.
2016. febr. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Sokan írtátok, hogy nem néz rá Sam-re a Más. De ez szerintem nem jó meghatározás. Igenis ránéz Sam-re, és ő is ránéz a Másra. Majd elkezd sírni, és megadóan hajtja le a fejét (a Mástól elfordul a), valószínű, hogy várja a halált. A miértekre sajnos azonban nem tudom. Miért nem öli meg? A könyvben sokkal logikusabban van ez az egész...
2017. szept. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!