Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Saul fia, itthon miért van...

K1zs kérdése:

Saul fia, itthon miért van ekkora botrány?

Figyelt kérdés

Rengeteg kommentben olvasom, h csak a zsidó filmekre van pénz az adófizetők pénzéből, és, csak ezzel lehet sikereket elérni.

Az Oscarra is nagy esélyes, de egy olyan akadémiáról beszélünk, aminek a 6000 tagja fehér bőrű többségében zsidó vallású emberek. nyilván a saját történelmükkel elfogultak, és agyon díjazzák a holokauszt filmet ( egyébként biztos vagyok benne, hogy a jövőbeli filmeket is)

Nyilván a Saul fia is ennek a dolognak az "áldozata".

Ha magyarok adnák oda a díjat akkor tuti magyar történelmi filmeket díjaznának agyon, pont úgy mint a BAFTA ahol szinte csak brit színészt díjaznak.

Én személy szerint örülök, h Magyarország neve felkerült a világsajtó hasábjaira, mert legalább tudni fogják az amcsik is, h létezik ilyen ország. Az, h egy zsidó filmmel az nem érdekel, mert mással sokkal nehezebb lenne ezt elérni.

kicsi ország vagyunk, de vigyázni kellene magunkra, h ne utáljuk megy egymást véglegesen. Mert ez lesz belőle :(

Ne utálkozzunk.



2016. febr. 15. 22:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
47%
Én őszintén magasról leszarom azt a filmet, meg hogy mit értünk el vele. Én azt nem értem, hogy mit kell ennyit ülni ezen a témán. Ha nem tetszik akkor nem nézi meg, ha tetszik akkor meg igen. Kész.
2016. febr. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
Én nem láttam a filmet, nem is nagyon érdekel, de az nem lehet hogy tényleg jó? Témától függetlenül.
2016. febr. 15. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
54%

Elárulnád hogy honnan veszed hogy többségében zsidó vallású emberek döntenek a díjról? Mert ez egyáltalán nem igaz. És az sem igaz hogy a "zsidó" filmeket mindig díjaznák, mert egy kézen meg lehetne számolni az olyan filmeket, amik zsidósággal kapcsolatosak és nyertek valamilyen komoly elismerést az Oscar-gálán.

A Saul-fia egy kiváló film, és igazából csak témája a Holokauszt, tartalma nem. Nem a Holokauszt-fröcsögésről szól az egész egyáltalán, csupán annak idején játszódik. És egyébként egy teljesen új, különleges és művészi nézőpontból mutatja be ezt a tragikus történelmi eseményt. Mert igen, milliók kiirtása egy tragikus történelmi esemény, még akkor is ha a minimálbérért utcán seprő, panelpatkány, egy asszonyverőben a TV előtt mindennapjait tengető senkiháziak tiltakoznak is ez ellen.

2016. febr. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
54%
Nem a kérdésre válaszolnék, csak a fejtegetésed egy pontjára. A holokauszt filmek valóban sok díjat besöpörnek, nem csak Oscar díjat. Ennek oka a témában keresendő. A holokauszt egy olyan tragikus, drámai esemény, ami jó alapanyag egy komoly, megdöbbentő film számára. Márpedig általában a drámaiságot szokták jutalmazni egy filmben, nyilván vannak kivételek. Tehát nem azért elismert filmek, mert a holokausztról szólnak, hanem azért, mert egy ilyen szempontból hálás témát boncolgatnak bennük.
2016. febr. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
37%

"Elárulnád hogy honnan veszed hogy többségében zsidó vallású emberek döntenek a díjról? Mert ez egyáltalán nem igaz."

A teljesség igénye nélkül izraelita származású,vallású szinészek ,rendezök:Adam Sandler,Adrian Brody,Sean Penn,David Schwimmer,Ben Stiller, Jessie Eisenberg,Christoph Waltz,Sacha Baron Cohen,Eli Roth,Paul Michael Glaser,Frank Oz,Woody Allen,Rachel Weisz,Mila Kunis,Scarlett Johanson,Sarah Silverman,Barbra Streisand,Emmy Rossum,Lisa Edelstein,Goldie Hawn és Kate Hudson,Gwyneth Paltrow,Kat Dannings,Natalie Portman,Steven Spielberg a hosszú sort pedig lehet szinte a végtelenig folytatni, pl. Bette Midler, Maggie Gyllenhaal, Ali MacGraw, Gina Gershon.

Véletlenek alig vannak......

2016. febr. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
56%
Utolsó: ők nem az akadémia tagjai.
2016. febr. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
35%
2016. febr. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
42%

09:26

Ennek mi köze a kérdéshez? Miért kell újabban minden kérdést szétoffolni értelmetlen zsidózással?

2016. febr. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
36%
Ez nem zsidózás,semmi bajom Velük,ezek makacs tények,az olvasóra van bizva mit gondol!
2016. febr. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

"Ez nem zsidózás,semmi bajom Velük,ezek makacs tények,az olvasóra van bizva mit gondol!"


Még mindig nem világos számomra, h mi köze a kérdéshez a linkednek, ahol beszámolnak róla, h luxusutazást nyernek az Oscar-jelöltek Izraelbe (egyébként Japánba és Olaszországba is, csak ezt valamiért nem írja a cikk).

2016. febr. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!