Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Mézga családban Paula az...

A Mézga családban Paula az dolgozik is valamit, vagy csak "unalmában" piszkálja állandóan azt a szerencsétlen férjét? Az meg miért hagyja?

Figyelt kérdés
Egyáltalán milyen jogon piszkálja állandóan, ha ő az egyetlen kereső? Arra gondolok, hogy elvárná, hogy a szabadsága alatt is rigókat hessegessen, mindenbe beleköt amit Géza csinál. De ő maga dolgozik is valamit? Kapzsi, mindenből pénzt akar csinálni, de képesek egy keresetből élni és úgy szeretnének luxusban élni? (És a '60-as években mikor a történet játszódik már eléggé kihalt volt az egykeresős családmodell. És hiába volt 3,60-as kenyér, attól még az egy kereset 4 főre elég gyengusz, főleg ha Géza munkáját is nézzük, ami ilyen aktakukacság).

2016. aug. 1. 14:01
 1/9 anonim válasza:
49%
Hidd el, az anyaság a legnehezebb meló a világon.
2016. aug. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
31%

De szeretném, hogy olyan eseménytelen legyen az életem, hogy egy legyen erőm egy lassan 40 éves rajzfilm miatt puffogni... :S

Panaszkodj az új szellemirtós film miatt, 10ből 9 fuckboy most amiatt van kiakadva...

2016. aug. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#2


Van új szellemírtók? Miért van az az érzésem, hogy nem akarom látni? A régi se volt egy nagy szám, sosem értettem a hype-ot. És a "szellemvilág" amit elképzeltek hozzá, rémes. Milyen szellemek ezek, hogy csak fröcsögnek meg genyáznak?!

2016. aug. 1. 14:09
 4/9 Titusztitusz ***** válasza:
88%
Gondolom az alkotók azt szerették volna kidomborítani,hogy a Paula egy HÁZSÁRTOS FELESÉG, a Géza meg egy TUTYIMUTYI PAPUCSFÉRJ...
2016. aug. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
82%
Hát, számomra a sorozatból nem derül ki, hogy dolgoznak-e és ha igen, akkor mit, csak annyi biztos, hogy a gyerekek iskolába járnak, és folyton Máris szomszédot ugráltatják, akinek tele a hócipője velük (jó kis szomszédság lehetnek). Majd elolvasom a könyv változatot is, hátha abból többet tudok meg. Te olvastad már?
2016. aug. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#5


Géza azt hiszem bérelszámoló, amolyan alsó aktakukac, tipikus komcsi "nyugdíjas állás".


Aladárt kirúgták a suliból az "Agy-gyanta" c. részben, Kriszta pedig "minden évben megbukik". Kicsit Rokker Zsolttis életvitele van.


Paulára viszont még utalás se nagyon van, hogy dolgozna. Bár a "Mag-Lak" részben azt állítja, hogy a gyorsírást "300 szótagos sebességel beszéli" és tényleg jól megérti amit Mz/X mond neki, de hogy dolgozna arról sosincs szó, csak Gézát hajtja.

2016. aug. 1. 14:13
 7/9 anonim válasza:
63%

Én egyetértek veled! Szerintem is ebből a szempontból nagyon rossz példa. De ez nem baj, amíg meglátjuk. Szerintem viszont sok férfinek van olyan fizikai vagy szellemi munkája, amelyik lefárasztja őket annyira, mint minket az anyaság/háziasszonykodás. Én is két gyereket nevelek (2,4). De a férjemnek nem mondom - mert nem is érzem- hogy "neked jó, mert elmehetsz itthonról, én meg a nap 24 órájában velük vagyok." Pedig én is vágyom arra, hogy esetleg a nap nagy részében felnőtt, értelmes emberekkel beszéljek.

Kifáradok mivel főzök, mosok, takarítok és lefárasztom a gyerekeket minden nap, de amikor a férjem hazaér, próbálok rá is figyelni, mivel tudom, hogy mögötte is egy nehéz nap áll. Sőt! Hétvégére, amikor tud pihenni, direkt szoktam a gyerekeknek programot szervezni, hogy hagyjuk az apjukat kicsit kikapcsolódni. Mert gondolom az sem lehet jó, hogy valaki dolgozik egész nap és amikor hazajön még a gyerekek is kiabálnak, ugrálnak, stb...

Én azt mondom, hogy inkább egy strapás nap itthon, mint egy a munkahelyemen, ahol mondjuk nem jó a légkör, sürget a határidő, a főnök a nyakamra jár, stb...

2016. aug. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert a Mézga Géza egy igazi papucs volt,akit lehetett nyüsztetni,semmi tekintélye nem volt,még a gyerekei is macerálták.Paulában-Győri Ilonát Isten nyugosztalja- még mindig élt a klasszikus modell,hogy a nő otthon van,a férfi meg eltartja a családot.Csak,hogy nem a Hufnágel Pistihez ment feleségül,aki talpraesettebbnek tűnik Gézánál.
2016. aug. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

"a Hufnágel Pistihez ment feleségül,aki talpraesettebbnek tűnik Gézánál."


A "Vakáción a Mézga család" sorozatból kiderül mennyire :D Bisthy El Naghuff :D meg az "endkó szamek" :D

2016. aug. 1. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!