Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Lesznek még Star Wars további...

Lesznek még Star Wars további epizódok a jövőben? Hány és mikor?

Figyelt kérdés

2016. aug. 5. 13:31
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

Szerintem pont a karakterek az egyik olyan pont, ahol elvérzett a film. Egyedüli jó pontja a régi szereplők visszahozása volt, az új karakterek viszont semmit sem érnek. Senkiről nem tudunk semmit, kivéve Kylo-t, hogy ő Han és Leia fia. Rey-ről, Finről, a pilóta lázadóról, a Phasma kapitányról, "az új Tarkinról és az új uralkodóról" sem derül ki semmi, gyakorlatilag élő díszletek. Oké, hogy 3 filmet szánnak az újaknak, de így csak 2 lesz róluk, ha egyáltalán a következő részben hajlandók lesznek valamennyire kidolgozni az új szereplőket.

Persze lehet, hogy van már a szereplők hátteréről könyv vagy valami iromány, de ne nekem kelljen már utánajárni, ki kicsoda az új filmben, ha már egyszer úgy döntöttek, a nulláról építenek fel egy folytatást.

2016. aug. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:

11-es:


Akkor most felteszem a kérdést, hogy amikor 77-ben bemutatták a Star Warst, és még nem létezett előzménytrilógia sem, mennyivel tudtunk akkor többet Luke-ról, Leia-ról, Han-ról, Chewie-ról, a két driodról, Tarkinról, Vaderről, és az uralkodóról? (aki még csak nem is szerepel, csak megemlítik!)


Ugye, hogy semmivel?


De nem tudom mit vársz... Nézzük sorban:

-Rey: valószínűleg az új trilógia legnagyobb fordulata lesz az eredettörténete, miért lőtték volna le az első részben?

-Finn: róla szerintem eleget tudtunk meg, ennél nem tudom, miért vártál többet. Egy dezertált rohamosztagos, akit elszakítottak a családjától még kicsi korában. Szerintem komolyabbat vele kapcsolatban ne várjunk, nem fog kiderülni, hogy Lando vagy Mace Windu rokona, mert egyik sem!

-Poe: Az ellenállás legjobb pilótája. Ennyi miért nem elég? Hanról mit tudtunk mikor megjelent? Egy csempész. Semmi mást. A karaktere az 5-6-ban épült ki. A Poe-é is ki fog a 8-9-ben.

-Hux tábornok: ("Tarkin pótlék"): Hát róla is pont annyi derül ki mint Tarkinról, de legalább ő nem halt meg, így van hova építeni a karaktert

-Snoke ("az új uralkodó"): Róla meg már most többet tudunk, mint a régi uralkodóról :DDDD


Phasma meg nem túl lényeges szereplő

2016. aug. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:

Utolsó, ez igaz, a karakterek felvázolás oké, én inkább az azelőtti kommentben(10-es vagyok), azt kifogásoltam információadagolás terén, hogy a kialakult helyzetről semmit sem tudunk. Ez elvileg egy kezdő trilógia, fel kéne vázolni az alapszituációt, ugyanakkor folytatás is, a 6. rész óta elég sok év telt el, és semmit sem tudunk arról, mi történt az endori csata óta. Mert hát mit tudunk?

Van az Új Köztársaság, és van valami Ellenállás, akik a korábbi lázadók szintjén vannak. Felteszem az Ellenállás a Birodalom, vagyis annak maradékának fennhatósága alá tartozó területeken végez gerilla háborús tevékenységet, az Új Köztársaság feltehetően támogatja. De akkor ha támogatják őket, az Új Köztársaság miért nem küldött segítséget a harmadik Halálcsillag ellen? Komoly cirkálókat, szárazföldi csapatokat?

És aztán van az Első Rend, akik valszeg sithek, vagyis sithek által irányított maradék birodalmi csapatok vagy valami ilyesmi.

Szóval két homályosan felvázolt katonai tömb harcol egymással úgy, hogy a hadihelyzetről nem tudunk semmit.

A negyedik résznél ez egyszerűen meg volt magyarázva, volt régen egy háború, amit a gonoszok megnyertek, ők a Birodalom, birtokolják az egész galaxist, ellenük vannak a Lázadók, nekik csak itt-ott vannak rejtett támaszpontjaik és gerilla taktikát folytatnak. Oké, az uralkodó személyesen nem szerepel, de beszélnek róla, és megtudjuk, hogy egy zsarnok és éppen most fejezte be diktatórikus államának kiépítését(feloszlatja ugye a szenátust).

Az előzmény trilógiánál is fel van vázolva rendesen a helyzet, ugyan az első rész tényleg zavaros, és katasztrofális, de ha machete sorrendben nézzük, abban ugye csak a 2. és 3. rész van benne, ezekből pedig tökéletesen kiderül minden.

2016. aug. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:

13-as:


Te külön vetted az Első Rend-et és a Birodalom maradványait? Egy és ugyanaz :D és ennek egyértelműnek kellene lennie a filmből is, legalábbis nekem az volt.


A sithek meg nem tudom hogy jönnek ide, nincsenek sithek... se Snoke nem sith, se pedig Kylo REN sem, akinek a nevében is benne van, hogy REN. Ez is egyértelmű a filmből, hiszen Snoke meg is nevezi a sithek örökébe lépő új rendet: a Ren Lovagjai.


Szóval a felállás: Új Köztársaság+Ellenállás vs. Első Rend (az Első Rendet feltehetőleg támogatja a Ren Lovagjai, bár ez tényleg nem tiszta... Snoke-ról és a Renekről sokat nem tudtunk meg, az se biztos hogy Snoke ren, vagy nem ren)


Hogy miért nem küldött az Ú.K. segítséget az Ellenállásnak... hmm nem is tudom, éppen megsemmisült a főváros, az egész szenátussal és a főkancellárral együtt, gyakorlatilag lefejezték az államot, bizonyára anarchia tört ki... ha jól megnézed még cirkálók is robbannak fel, miután a Starkiller elsüti a fegyverét, feltehetőleg a flotta nagy része, vagy egésze is megsemmisült. (egyébként a cirkálók felrobbanását nehéz kiszúrni, a moziban nekem se sikerült, csak miután itthon néztem Bluray-en)

2016. aug. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

Nem vettem külön, azt mondtam, gondolom az Első Rend a régi Birodalom maradványaira épült. Nem sithek, hanem ren lovagok? És ki a tököm ren lovag? Mi tesz azzá valakit? Honnan ismerik a sötét oldalt? Szóval ez elég homályos, de ezt még te is elismerted.


Igen, szétlőtték a fővárost, csakhogy, a fegyverről nyilván még azelőtt tudtak, hogy szétlőtték volna a fővárost, tudod ilyenkor azt várná az ember, hogy minden tőlük telhetőt megtesznek, hogy ezt megakadályozzák. Ezt hívják preventív támadásnak.

A fegyver egy bolygón van, így nem kellett volna mást csinálniuk, mint odamenni és elfoglalni a bolygót. Nyilvánvalóan csináltak is ilyet az elmúlt évek során, mármint foglaltak el bolygót, és kell, hogy legyen megfelelő támadóerejük hozzá, különben az Új Köztársaság már születése után nem sokkal elbukott volna. Mégis mire várták a cirkálók a főváros körül, ott úgysem tudtak volna mit tenni!

És egyáltalán hogy hagyhatták, hogy a birodalmiak építsenek egy harmadik Halálcsillagot, csak tátották a szájukat az elmúlt évek alatt?!

2016. aug. 7. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

Titokban is fel lehet építeni egy fegyvert... mindent meg lehet magyarázni, felesleges ennyire túlagyalni a dolgokat :)


Az meg, hogy valami homályos nem feltétlenül baj... legalább egy kicsit használhatjuk a képzelőerőnket is ha nem rágnak mindent a szánkba. Meg persze még lesz 2 film, azoknak is kell a tér... még bőven ki lehet építeni a Renek háttérsztoriját... egyébként ők azok, akik Rey látomásában ott voltak Kylo mögött. Talán a legvalószínűbb elképzelés, hogy mind Luke tanítványai voltak, aztán átálltak a sötét oldalra, és Ben Solo vezetésével elpusztították az akadémiát. Ben ekkor felvette a Kylo Ren nevet, a kis társaságát meg elnevezte Ren lovagjainak. Snoke meg valószínűleg nem Ren, hanem ő kizárólag Kylo mestere, aki átcsábította őt a sötét oldalra. Még Kylo-t is a "Ren Lovagjainak mesterének" nevezi, ami arra utalhat, hogy ő bizony nem tartozik közéjük. De ez mind csak rajongói fantázia.

2016. aug. 7. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

Arra való a hírszerzés, hogy az ilyesmiket ne lehessen titokban tartani. Nyilván nagyvolumenű építkezés volta, ami rengeteg embert, nyersanyagot, erőforrást igényelt, így szerintem nehéz úgy titokban tartani, hogy az Új Köztársaság (remélhetőleg) már a galaxis nagyobb részét uralja.

De jó, tegyük fel, hogy nem jöttek rá, de a film elején már tudták, hogy létezik, akkor egyből küldhették volna a flottát, plusz a felszíni megszálló erőket.

És tudod miért lovagolok ezen? Nemcsak a logikusság miatt, de nem tetszik, hogy úgy írták meg a forgatókönyvet, hogy egy ilyen húzással gyakorlatilag véget vetnek az Új Köztársaságnak, és akkor most megint lehet visszamenni a Lázadók szintjére, amit itt Ellenállásnak neveznek, és akkor az új hősök majd hasonlóképpen, mint a klasszikus trilógiában, elősegíthetik az Új ÚJ Köztársaság létrejöttét. De ezt már láttuk a klasszikus trilógiában, jobb lett volna, hogy ha az Új Köztársaság megmarad, erős, és mondjuk Luke már több jedit kiképzett, és lenne a sztoriban egy jobban kifejtett szál, miszerint a birodalmiak közt lenne egy erős kezű katonai vezető, aki ügyeskedéssel, a már-már vert helyzetből hogyan próbál újraépítkezni, úgy hogy az Új Köztársaság igazából már fölényben van. Bemutatták volna jobban, hogy azokon a rendszereken, ahol még birodalmiak uralkodnak, milyen a helyzet, stb.

De nem! Ők Új Remény remake-t csináltak, hogy ugyanolyan alapszituációt teremtsenek, mint a klasszikus trilógia esetében. És hiába írta valaki, hogy a következő rendező prequel rajongó, sajnos ilyen alapszitu után nehéz már nagyon eltérni... na mindegy.

Látod, a Ren Lovagokkal kapcsolatban te is csak találgatsz, amik elismerem, nem rossz találgatások, de a filmből nem derül ki róluk semmi, csak hogy vannak. Ha már a sithektől különböző ellenfeleket vezettek be, akkor igazán adhattak volna némi magyarázatot. És továbbra is fenntartom, hogy azért az első résznek kéne egy trilógia esetében az építkező jellegűnek lennie, aztán a második, harmadik résznél már bele lehet lendülni a cselekménybe is.

2016. aug. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
Nem rossz film. Várom a folytatást. Ha kiderül hogy ki Snoke szerintem sokan meg fognak lepődni. Én sejtem.
2016. aug. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
Utolsó, én is sejtem, vagyis mondjuk úgy, hogy ha én szőném a történet fonalát, akkor biztosan Snoke egyenlő lenne Darth Plagueis-szel lenne egyenlő, de korántsem biztos, hogy így lesz.
2016. aug. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

A Starkiller az Ismeretlen Régióban épült, így érthető, hogy a hírszerzés miért nem szerzett róla információt (bár igen, ez valóban hiányzik a filmből, elismerem... benne kellett volna lennie a politikai szálnak)


Snoke pedig biztosan nem Plagueis lesz, ezt Pablo Hidalgo megerősítette (kár érte, ennek örültem volna a legjobban)


A másik tippem Snoke-ra Ezra Bridger.

2016. aug. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!