Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Saul fia című oscar díjas...

A Saul fia című oscar díjas magyar műalkotásnál rosszabb filmet láttál már?

Figyelt kérdés

Leadták a tv-ben ezért néztem bélőle valamennyit.

A filmben folyamatosan a főszereplő hátát kell bámulni ami eltakarja a homályos kép háromnegyedét... Aztán történnek nagyon izgalmas dolgok is mert néha megpróbál hozzászolni valakihez de senki se válaszol neki.

Vagy a legjobb amikor lapátolnak a víz mellett, az mekkora jelenet!

Szóval egy unalmas sz@r az egész, annyi "érdekes" van benne , hogy nácitáborban játszódik, dehát kinek mi az érdekes.


Ez 1 oscar díjas Magyar film? szégyen.


2016. szept. 27. 15:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%
Olyan szerintem sincs, ami Oscar-díjas és ennél is szarabb.
2016. szept. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Ylyria ***** válasza:
65%

Bár én sem vagyok nagy rajongója, de szerintem a nem éles kép és az, hogy a főszereplő hátát nézzük a beleélést segíti.

Nem akarok beléd kötni, de ez miért politika kategória?

2016. szept. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 tetro ***** válasza:
73%
Kérdező, akkor a Léggyel, mint mások Oscar díjas magyar filmmel, már meg se próbálkozz :D
2016. szept. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Értem hogy a homály a mélységélesség miatt van, nem az a lényeg.

A film egy 0.


Történetet nem kellett hozzá írni mert az már megvolt. A szereplőkön se kellett túl sokat gondolkodni.


Gyakorlatilag a témaválasztást díjazták és nem a filmet.

2016. szept. 27. 15:37
 5/19 anonim ***** válasza:
27%

Lehet láttam már, de többnyire nagyon elvont semmit mondó filmeket csinálnak itthon úgy egyébként is.

Nyilván azért is lett Oscar díjas mert nagyobb számban utaznak a zsidók ilyen filmekre, ami főként róluk szól.

2016. szept. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
77%

Őszintén, ha szerinted a Saul Fia azért szar, mert "unalmas", akkor neked nem valók jó filmek. Láttál te már mondjuk Keresztapát? Vagy Schindler Listáját? Mindkét film a valaha készült legjobb filmek közé tartozik, mégis "unalmas" (a Keresztapa 2-ben kb. 4 órás játékidejéből kb. másfél óráig nem történik semmi. És akkor pl. az Arábia Lawrence-ről nem is beszéltünk...


Az meg, hogy nem bírod értelmezni a film képvilágát, hogy nem tudod felfogni, hogy MIÉRT homályos a háttér, hogy miért végig Sault követi a kamera, hogy egy-egy jelenet miért jelentős, az már tényleg csak szegénységi bizonyítvány számodra.


A Saul Fia NEM tömegfilm. Nem azoknak való, akiknek Bud Spencer és Terrence Hill komolytalan semmijei a filmművészet magasiskoláját jelentik. Nem azoknak való, akik egy holokauszt témájú filmben egyből a politikát keresik.


Én büszkén ki merem jelenteni, hogy a Saul Fia a Mephisto óta MESSZE a legjobb magyar film, és abszolút megérdemelte érte az Oscar-díjat. Ez nem egy olyan film, aminek nézése közben az ember eszik, vasal, mosogat, vagy "néz belőle" valamennyit (ja, az megint téged minősít, hogy egy filmet végig se nézel, és úgy mondasz róla véleményt).

2016. szept. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 tetro ***** válasza:

16.25

milyen filmeket szeretsz? :)

2016. szept. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
75%
Semmi baj sincs ezzel a filmmel. És igen vannak sokkal szarabbak, elég csak a túlhypeolt Bosszúállókra gondolni.
2016. szept. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

# 9/10


Sokmindent megnézek de ez már tényleg a legalja...

2016. szept. 27. 19:19
 10/19 tetro ***** válasza:

19.19

De rosszabb mondjuk mint egy Tarr Bela?

2016. szept. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!