Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Walking Dead-et érdemes...

A Walking Dead-et érdemes elkezdeni nézni?

Figyelt kérdés

1 éve már nekikezdtem, az első részig jutottam vele, egyáltalán nem kötött le, sőt untam. Nekem az volt a benyomásom, hogy ez egy amerikaiaknak kitalált sorozat, mert ők oda vannak a zombikért és az ilyen dolgokért. Én jobban szeretem az olyan sorozatokat mint a Trónok harca, ahol nem a látvány hanem a karakterek és a köztük történő párbeszédek izgalmasak/érdekesek/valóságosak.

Szóval a Walking dead egy látványsorozat, buta párbeszédekkel, vagy egy élvezhető szociodráma mély karakterekkel és párbeszéddel?



2016. nov. 8. 16:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha az első rész nem kötött le azt kell mondjam nem nagyon fogod élvezni.


Mikor én elkezdtem még csak 1 évados volt, megnéztem első részt és nem birtam ki, hogy ne nézzem meg a maradék 5-t :D


Nagyon mélyen nem mennek bele a karakterekbe (mint a trónok harcában itt sem fixek a főszereplők..:) ) csak megmutatja, hogy minden embernek van rossz és jó oldala.


Az első évad a többihez képest vontatott, szó szerint nem nagyon tudják mit kezdjenek magukkal.


A történet ott válik érdekessé mikor újra egy közösséget akarnak teremteni, letelepedni, újra kezdeni mindent az elejétől, és nem csak a "zombikkal" van gond.


Szerintem jó sorozat, vannak benne vontatott részek, de ahogy te irtad itt annyira nem bontakoznak ki, nincsenek nagy párbeszédek sem. Inkább cselekednek :)

2016. nov. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Én jobban szeretem az olyan sorozatokat mint a Trónok harca, ahol nem a látvány hanem a karakterek és a köztük történő párbeszédek izgalmasak/érdekesek/valóságosak"


Megnyugtatlak,ez pontosan egy ilyen sorozat.

Embereken,emberi kapcsolatokon és legfőképp az emberségen van a hangsúly.

A zombik csak a felszín,nem róluk szól a sorozat...sokkal inkább dráma,mintsem horror vagy akció. Hihetetlen milyen valóságosan mutatja meg ezt a világot,mindenféle körítés és szépítés nélkül.

Sok sorozatot néztem/nézek már, pl. a Trónok harcát is és imádom ,viszont egy sorozatban sem kötődtem még annyira karakterekhez mint a TWD-ben és nem is rázott meg még egy sorozat sem ennyire.


Kifejezetten nem látványsorozat,buta párbeszédekkel...


27/N

2016. nov. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A Trónok Harca a kedvenc sorozatom. Nekem a bátyám ajánlotta ezt, és ő most a Walking Dead-et nézi. Azt mondja, hogy nagyon jó. Bár én még nem vettem rá magam, hogy elkezdjem, de ha több időm lesz, biztos hogy megnézem. De ha nem tetszik a története, ne erőltesd. Szerintem nézz meg pár részt, aztán meglátod, hogy bejön-e. Lehet, hogy neked nem fog tetszeni.
2016. nov. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nézd tovább. Nekem a top 5 sorozatomban a Walking dead és a Trónok harca is ott van.


Annyi a különbség, hogy puncibbak a készítők a zombisnál, mert ott nem mernek olyan könnyen megölni fő karaktereket (az utóbbi évadokban), mint a Trónokban.


Az első évadot, ami csak hat rész, mindenképpen nézd végig. Van ebben is barátgyilkosság, testvérgyilkosság és egyik sem erőltetett. Én az első három-négy évadát szerettem a Walkingnak, azóta is nézem de már nem olyan nagy kedvvel, viszont most megint jött valami a 7. évaddal. Megéri a befektetett időt.

2016. nov. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Érdemes, ahogy már írták előttem, a zombihelyzet mindennapossá válásával nagyobb hangsúly kerül az emberi konfliktusokra. Amúgy a Trónokhoz képest több a látványos erőszak, viszont kevesebb a meztelenkedés:)
2016. dec. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5:

Konkrétan sajna még soha egy csöcsbimbó sem látszódott soha a Walkingban.

Már tart az apokalipszis is néhány éve és még a zombik között sincsenek meztelenek, akik vagy meztelenül haltak volna meg, vagy az évek alatt lerohadt volna róluk a ruha...


Na jó, de a készítők nem merik ezt csak, mert akkor 18-as karikás lenne a műsor :D ...

2016. dec. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sajnos ez az amerikai prűdség miatt van. Lassítva szitává lőhetnek-verhetnek akárhány embert, de egy mellbimbó miatt rögtön botrány lesz. Az angolok sokkal lazábbak ebből a szempontból.
2016. dec. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!