Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Az 1998-as Godzilla is ugyanol...

Az 1998-as Godzilla is ugyanolyan unalmas, mint a 2014-es változat?

Figyelt kérdés

Ma volt szerencsém (?) végigszenvedni, és igazából alig szólt godzilláról... Régebben egy rajzfilmsorozatot néztem a témában, gondolom azért vártam valami teljesen mást a filmtől.

Csak engem zavar, hogy alig tűnt fel benne Godzi? Hirtelen olyan az egész, mintha nem lett volna pénz a filmre (az egyik ismert sorozatszínész az elsőnegyedben kinyikkan; sok sötét jelenet; alig látszódó mutáns lények; hiretelen látszódik szép fényben Godzi, erre rácsukódik a képre egy ajtó...)


Úgy összességében ez mi a f.......sz volt?!



2016. dec. 6. 20:09
 1/4 anonim ***** válasza:
93%
Jóval többet szerepel.
2016. dec. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
96%

Ha össze kéne a kettőt hasonlítani, a 2014-es irritálóan semmilyen, az 1998-as pedig irritálóan szar. Egyik mint egy zacskónyi fing, a másik mint egy zacskónyi hányás.


Egyébként ez a filmmel szemben felhozott leggyakoribb kritika. Godzilla egyik filmben sem szerepel sokat, és a rendező egyrészt ezt, másrészt Spielberg klasszikus thriller/kalandfilmjeit (Cápa, Jurassic Park) akarta utánozni. A különbség, hogy azok a filmek kidolgozzák az emberszereplőket vagy legalább valamilyen szinten szórakoztatóvá, esetleg elgondolkodtatóvá teszik az emberi szálat. Itt ez elmaradt.


A '98-as változat szórakoztatóbb, ha nem tekintjük többnek egy igénytelen, jobb filmeket majmoló, késő 90-es évekbeli tömegszemétnél. De attól még nevetséges egy film, amit olyanok készítettek, akik nyíltan becsmérelték Godzillát és a rajongóit. Amúgy max csak pár perccel szerepel benne többet a lény, de nem takarják el folyton és a világítás is jobb. Ebből készült egy rajzfilmsorozat, ami nem volt valami kiemelkedő alkotás, de köröket vert a filmre.


De ha arra vetemedsz, hogy Godzillát nézz, miért pont a két agyatlan amerikai adaptációt választanád? Nézd meg az 1954-es eredeti fekete-fehér japán klasszikust, vagy a pár hónapja kijött legújabb japán feldolgozást, amiket egyesek a legjobb Godzilla filmeknek tartanak. Egyikben sem szerepel sokat Godzilla, de a jelenetei emlékezetesek és köré épül a cselekmény. Ezek társadalomkritikák; az eredeti egy borongós katasztrófafilm Japán háború utáni társadalmi feszengéseiről, az új pedig egy tömény dialógusokkal teli politikai szatíra, ami a japán bürokráciát és kormányt figurázza ki.


Az amcsi verziók csak üres látványfilmek, amik magas költségvetésű effektekkel meg nyugati hírességekkel akarták lenyűgözni a sablonos tömegmédiát fogyasztó nagyérdeműt, és teljesen félreértelmezték Godzilla alapelveit.

2016. dec. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi második :)


Igazából csak egy látványfilmet kerestem, és gondoltam, ha egyiket sem láttam, akkor az újjal kezdek, hátha. De ez még egy akciófilmnek, vagy tök tudja minek is sz...r volt.


Viszont a társadalomkritika és mélyebb gondolatok mindig is érdekeltek a filmekben, szal lehet bepróbálom az EREDETI godzit, mondjuk abból is az újabbal kezdek :D


Csak ugye van, amikor az ember egy kis látványra vágyna, de hogy ma már ezt sem lehet megkapni, az hihetetlen.

2016. dec. 9. 21:11
 4/4 anonim ***** válasza:

A stúdió állítólag tanult, és ha lesz második rész, arra már több látványt ígértek be. A rendezőt és az írókat már leváltották.


Nemsokára kijön egy King Kong film, ami egy univerzumban játszódik a 2014-es Godzillával, és annak a rendezője bevallotta, hogy utálja, amikor a látványos szörnyfilmekből látványosan hiányoznak a szörnyek. Ez biztató jel annak, aki főleg a látványért néz ilyen filmeket.

2016. dec. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!