Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Melyik Star Wars filmmel kezdjem?

Melyik Star Wars filmmel kezdjem?

Figyelt kérdés
Egyet sem láttam még,de nagyon érdekel,meg szinte már alapmű,ezért szeretném megnézni,de nem tudom,hogy melyik az "igazi" első rész,melyikkel érdemes kezdeni.

2017. márc. 13. 20:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
60%
Menj szépen sorban a történet szerint. Baljós árnyak --> A klónok támadása --> A klónok háborúja (animációs sorozat, 6 évad) --> A Sithek bosszúja --> Lázadók (animációs sorozat, 3 évad, jelenleg is fut) --> Egy új remény --> A Birodalom visszavág --> A jedi visszatér --> Az ébredő Erő --> 8. rész ami majd idén decemberben jön ki
2017. márc. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
65%

Megjelenési sorrend:

- Csillagok háborúja (Egy új remény) (1977)

- A birodalom visszavág (1980)

- A jedi visszatér (1983)

- A baljós árnyak (1999)

- A klónok támadása (2002)

- A sithek bosszúja (2004)

- A klónok háborúja (animációs sorozat 2008-2015)

- Az ébredő erő (2015)

- Zsivány egyes (2016)

- Az utolsó jedi (2017 decemberében jelenik meg)


A történet szerint:

- A baljós árnyak

- A klónok támadása

- A klónok háborúja (animációs sorozat)

- A sithek bosszúja

- Zsivány egyes

- Csillagok háborúja (Egy új remény)

- A birodalom visszavág

- A jedi visszatér

- Az ébredő erő

- Az utolsó jedi

2017. márc. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
17%

Kezd a negyedik résszel (Egy új remény/A New Hope). Ez készült először (1977). Utána az ötödik rész (A birodalom visszavág), majd a hatodik rész (A jedi visszatér). Ezek AZ IGAZI Star Wars filmek. Ezekkel indult az egész. Ha valaki azt mondja, Star Wars, akkor jó eséllyel ezekre gondol. Ezeket muszáj ismerni.


Nem tudom, hogy viszonyulsz a régi filmekhez, de meg fogod látni, hogy mind látványilag, mind tartamilag időtálló klasszikusok, mesterművek. Ellentétben az agyonCGzett új trilógiával (1,2,3), amik már ez alatt a tizenvalahány év alatt látványilag teljesen elavultak, sztori szempontjából meg már akkor sem voltak toppon. Sajnos elég gyengére sikerültek. Nem mondom, nézhetőek (a második rész kivételével, arról a "filmről" nem kívánok véleményt írni), és ha tetszettek a régi filmek, mindenképpen adj nekik egy esélyt, de ne várj sokat.

2017. márc. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm,sokat segítettetek! Mentek a zöld kezek :)

Akkor azt hiszem a IV. résszel fogom kezdeni!

2017. márc. 13. 23:53
 5/19 A kérdező kommentje:

Amúgy mi alapján döntötték el,hogy melyik lesz az első része?

Szóval ha nem az jelent meg legelőször,akkor miért az az első?

Összefüggenek a részek,nem?

Nagyon Star Wars analfabéta vagyok,nézzétek el,ha oltári nagy baromságot kérdezek/mondok :D

2017. márc. 14. 00:02
 6/19 anonim ***** válasza:
37%
hallgass a 3-ra,jól beszél de nagyon :)
2017. márc. 14. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
47%

" az agyonCGzett új trilógiával (1,2,3)"


vicces, nézzetek már utána, ott se volt agyon CG-jálva a film... nézzetek utána, de tényleg... s akkor nem mondtok hülyeséget...

2017. márc. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
43%

Első vagyok: bocsi, a Zsivány Egyest véletlenül kihagytam.


Az hogy melyik mennyire tetszik az ízlés kérdése, nem kell feltétlen készpénznek venni hogy az első 3 rossz film, mert nem azok. Nekem azok még jobban is tetszettek mint az eredetiek.


A sorrendről: eredetileg az Új remény, a Birodalom visszavág és a Jedi visszatér képezték a Star Wars-filmek összességét, amiket 1977 és 1983 között készítettek el. De aztán eltelt vagy 15 év, és felvetődött hogy jó lenne elmesélni, hogy hogyan is lett Darth Vader, az Uralkodó, a Galaktikus Birodalom, kicsoda Luke és hogyan lehetséges az a bizonyos kapcsolat közte és egy másik főszereplő között, amit azért nem írok le hogy konkrétan micsoda mert ha nem láttad akkor tönkreteszi az egészet. Szóval ezeknek az elmesélésére beindították a projektet, hogy legyen egy előzménytrilógia, és az erdetileg I-II-III. részek lettek a IV-V-VI. részek, az újabb részek pedig (Baljós árnyak- 1999, Klónok támadása - 2002, Sithek bosszúja - 2005) értelemszerűen "beelőzték" az eredeti filmeket. Ezért van, hogy a Star Wars filmek így jelentek meg: IV-V-VI-I-II-III. Aztán jött a Klónok háborúja animációs sorozat, ami a II. és a III. rész között történteket foglalja össze (megjegyzem mesterien egy animációs sorozathoz képest), majd a szintén animációs, de már Disney-termék Lázadók, ami a III. és a IV. rész közt játszódik, és most is fut még, éppen a hétvégén jön ki az egyik leginkább várt epizód, két nagyon fontos és közkedvelt karakter újbóli összecsapása. 2015-ben pedig belekezdtek egy újabb "nagy" trilógiába, ez lett a VII. rész, az Ébredő Erő, ami jóval a VI. rész után játszódik, és már készül a VIII. rész is, ami idén decemberben kerül a mozikba (meg persze lesz IX. rész is) illetve tavaly év végén kijött a Zsivány Egyes, ami pedig a Lázadók sorozat és a IV. rész között játszódik, konkrétan a befejezése vezet bele a IV. rész kezdetébe. Ha megnézed ezeket a megadott sorendben, nem lesz bonyolult, mert nagyszerűen össze van rakva, és igen komoly nagyságrendű történetet mesél el elképesztően sok karaterrel, helyszínnel, idegen lénnyel, technológiával stb. Nekem a kedvencem. :)

2017. márc. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Azta,köszi :D
2017. márc. 14. 12:08
 10/19 anonim ***** válasza:
37%
4-5-6-7-8-1-2-3-4-5-6-7-8
2017. márc. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!