Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Sorozat függőség? Mit csináljak?

Sorozat függőség? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Most olvastam, hogy a túl sok sorozat nézése [is] függőséget okoz[hat]...

Én nem minden nap nézek sorozatot, de mikor épp nem nézek, akkor csak keresek hogy mit kéne MAJD néznem...

Van hogy ha egy sorozat van, tegyük fel pl, 16-20 részes, abból NEM MINDIG, de van hogy akár egyetlen nap alatt 5-10 részt is megnézek...[ ha nagyon bele élem magam ]


[link]


Ezt az oldalt/cikket olvastam miszerint ennek komolyabb következményei lehetnek, pl, gyógyszeres - pszichiátria kezelések is [akár]...


Most végeztem 1 sorozattal úgy fél 40 perce. De már keresem hogy holnap, vagy ha nem lesz időm suli után, akkor holnap után mit nézzek...


Olvastam hogy az enyhébb formája, akkor addig ki sem mozdulok a házból míg meg nem néztem.

Szerintem, vagyis úgy érzem ki mozdulnék, szóval ha nézek valamit, de el kellene közbe mennem valahova elmennék. [Lehet magamba mérgelődnék, de elmennék.]


Viszont a súlyosabb formája [elvileg] az, ha bele éljük magunkat a sorozatba, bele képzeljük magunkat, elkezdünk kitalálgatni hozzá dolgokat, és szinte kezdünk úgy viselkedni mint a filmbeli főszereplő...


És úgy érzem, ebbe már bele tartozok. Volt hogy 5 órát [éjjel] nem tudtam aludni mikor megnéztem az utolsó rész, és épp drámai volt szóval egész éjjel sírtam ...

[ciki vagy nem de ez van :( ]


Mondjuk én Kdramát szoktam nézni (Koreai sorozatok)...


Én úgy érzem...sőt szinte tudom hogy függő vagyok...

Nem igazán tudom mit tehetnék.

Nem tudok "nem nézni sorozatot", de nem is szeretném abba hagyni őket...


Pár hete, végig néztem egy sorozatot, persze azóta már kettőt is, de pár hete egy sorozat nagyon megfogott sosem éreztem még ilyet...

egész nap olyan kis szomorkás hangulatom van, síros a szemem, bármikor tudnék sírni, elkezdek kitalálgatni dolgokat, pl, "De jó lenne ha ez .... meg ez.... történne".....

(A filmben volt természet feletti dolgok, pl szellemek, halottak stb... de nem durva sztori, csak megfogott, nem ijesztő, inkább olyan drámai...) ebbe most nem megyek bele, a lényeg hogy a sorozatokról úgy érzem nem tudok lemondani..

De ... van valami, bármi tanácsotok?

Vagy aki esetleg hasonló problémákkal küzd?

Ő mit csinál?...

Próbál leszokni?... Vagy... hagyja annyiba a dolgokat?

És én mit csináljak? Tudom hogy a sorozatokról nem kéne lemondanom, csak kevesebbet kellene néznem pl napi 1 órát max, ... de ez lehetetlen.



2017. márc. 19. 21:53
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*ELNÉZÉST, mikor írtam a kérdést, rengeteget gondolkodtam hogy is fogalmazzam meg, így utólag látok benne pár hibát, elnézést kérek azokért. :( *
2017. márc. 19. 21:58
 2/11 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy picit függő vagy, de szerintem azon kellene elgondolkozni: mennyiben akadályoz téged ez a normális életvitelben? (Suli/munka, barátok azért jó ha vannak).


"Viszont a súlyosabb formája [elvileg] az, ha bele éljük magunkat a sorozatba, bele képzeljük magunkat, elkezdünk kitalálgatni hozzá dolgokat, és szinte kezdünk úgy viselkedni mint a filmbeli főszereplő... " Szerintem az első kettő nem durva annyira. Én is nagyon szeretek sorozatot nézni, és fanfictionöket is írok, szóval kitalálgatok hozzájuk dolgokat, meg naponta agyalok a karaktereimen. DE ezt csak a szabadidőmben teszem, egyetemen jól tanulok, vannak barátaim, stb. És igaz, én naponta csak max 1-2 részt nézek, ha van időm. De szerintem ha mondjuk hétvége van, nem gáz, ha többet is nézel egyszerre. Sok ismerősöm van, akik egész hétvégéket végigsorozatoznak, de ha nem csak ebből áll az ember élete, akkor szerintem rendben van, ha kiveszel néha egy-egy sorozatos napot :)

2017. márc. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nos, őszintén vannak barátaim, [2]...

De ők hogy is mondjam, másabbak mint én, ez alatt azt értem hogy mindenen nevetnek, amiken én nem, és nem találom velük az "egyensúlyt"... megvagyok velük, néha mosolygok azokon amiket mondanak, de úgy igaz barátnak nem nevezném őket... Szerintem ők ketten jobban megvannak nélkülem is, bár jó hogy azért néha - néha van kivel/kikkel beszélnem...

Most 9.-es vagyok, a tanulmányi eredményeim nem igazán jók, de nem azért mert nem tanulok, hanem egyszerüen csak azt tudom megjegyezni ami érdekel, és a legtöbb dolog sajnos nem igen érdekel, és emiatt... sajna eléggé rossz jegyeim vannak :/...


Amúgy mondasz abban valamit hogy nem olyan súlyos dolog ha valaki elkezd a "történetekbe" bele képzelgetni, vagy hozzá tenni dolgokat... reméltem magamba hogy nem csak én látom így a dolgokat... :)

Azért még is félek hogy ennek lehet akár súlyosabb következménye is, pl, mikor már nem tudok leálni?... :O

NEM az nem történhet meg nem igaz? Ugye nem...

Ahj annyira bizonytalan vagyok...

2017. márc. 19. 22:17
 4/11 anonim ***** válasza:
Én nagyjából 4 éve folyamatosan nézek sorozatokat, volt hogy egyszerre 30 sorozatot néztem egyszerre (mármint hogy heti 1 rész volt mindegyikből elszórva a héten). Jelenleg is kb 16 épp futó sorozatot nézek + 5-6-ot aminek már leadtak egy egész évadot, de soha nem hátráltatott ez semmiben. Ha el kellett intéznem valamit akkor azt megcsináltam, nem volt az, hogy "juj most lett feliratom akkor nem érdekel semmi más". Ha valami nem úgy sült el az életemben ahogy szerettem volna, az sem a "sok" sorozatozás miatt volt, hanem egyéb ok miatt. Én ezt egyfajta hobbiként fogom fel, más több órákat rajzol, ír, sportol, én pedig sorozatokat nézek, engem ezek kötnek le. Szerintem semmi gond nincs ezzel addig, amíg megtudod találni az egyensúlyt, hogy ne menjen az társasági és munkahelyi/sulis életed kárára.
2017. márc. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Értem, engem sem hátráltat... ha tanulnom kell de sorozatot nézek, akkor megnézem azt az 1 részt ha már bekapcsoltam, de tanulni utána neki állok attól független.

[Szóval nem kezdek utána bele még 1 részbe...]


A suliban sem máshol nem hátrál, csak elkezdek gondolkodni a sorozaton...

De úgy semmi féle feladatban, itthon sem máshol NEM hátrál.:))

Köszönöm Szépen a válaszokat ♥♥

2017. márc. 20. 07:52
 6/11 anonim ***** válasza:
Akkor meg nem kell izgulni, mindenkinek van valami hobbija XD
2017. márc. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi :DD Pontosan hehe feleslegesen idegeskedtem :'D

Kösz mindenkinek ♥♥♥

2017. márc. 20. 19:02
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem vagy függő. A sorozatfüggő olyan, mint én. 1 hónap alatt végig bírok nézni 14 évadnyi cuccot (átlag 1 évad 20-24 rész esetén)

Van olyan sorozat, amivel nem birok betelni és már 4x végignéztem...

szóval ne aggódj nem vagy függő.

2017. márc. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm Szépen.:)))

Én is gondolkodtam hogy pár sorozatot amik egykor megtetszettek újra kéne néznem, csak azért nem szeretném mert sajna szinte mindenre emlékszem, és így már nem lenne olyan izgalmas.:D


De ettől független amiket régen néztem pl 3-4 éve lehet közülük párat majd vissza nézek :D

2017. márc. 21. 07:08
 10/11 anonim ***** válasza:
Mostanában kicsit rácsúsztál a dologra, az írásképed alapján gondolom tizenéves vagy, ilyenkor mindig van valami pótszer az ember életében, valakinek a zene, másnak a videojáték, megint másnak az alkohol. Nekem elég súlyos játékfüggőségem volt tiniként, 27 éves koromra teljesen normális háromdiplomás vállalati középvezető lett belőlem, van egy csomó barátom, hobbim. Nem aggódnék a helyedben, inkább elkezdeném az érdeklődésemet más irányba is csatornázni és nekiállni koreait tanulni.
2017. márc. 21. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!