Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szeretitek a Rosemary gyermeke...

Garrison 2001 kérdése:

Szeretitek a Rosemary gyermeke című filmet (1968)?

Figyelt kérdés
Nekem nagyon tetszett amikor láttam, szerintem nagyon jó a hangulata ennek a filmnek. Műfajilag talán közelebb áll a pszicho thriller műfajhoz, mint a horrorhoz, de lehet, hogy pont ezért is szeretem. A története is érdekes és bizarr, főleg a vége szerintem. A színészek zseniálisak, különösen Mia Farrow, akinek a karaktere (Rosemary) nagyon aranyos, és szerintem igazán jól tükrözi azt az ártatlanságot. Na igen, ebben a filmben szinte egyáltalán nincsen vér, de ebbe az alkotásba nem is kell, és egyébként sem kedvelem a véres filmeket. :D Szerintem simán 10/10. Ti mit gondoltok erről az alkotásról? :)

2017. jún. 4. 22:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az írásom spoilert tartalmaz. :)

Nem a kedvenc filmem, de engem is végig lekötött. Rosemary szimpatikus szereplő, lehet neki szurkolni és az egész filmet körbelengi egy nyomasztó atmoszféra. A vége pedig jó betetőzése az egyre kilátástalanabb sztorinak. Egyébként én a végén nem azt éreztem, hogy a gonosz győzedelmeskedik, hanem azt, hogy az őszinte, tiszta anyai érzések győzedelmeskednek, mert még ilyen körülmények között is képes szeretni a gyermekét.

2017. jún. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%

Én egy paráztatós filmet vártam, ehelyett egy ugyan feszült, de lassan hömpölygő filmet kaptam, aminek az éle inkább humoros volt, mintsem rémisztő.


Szerintem mai szemmel nagyon primitív sablonokat használt, és teljesen hiányoztak belőle a nagy, ijesztő fordulatok. Mintha kb. egy kígyóval összezárt egeret néznénk hipnotizálva, amiről tudjuk hogy hogyan fog véget érni.

2017. jún. 5. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :) Amúgy van benne valami amit írtál, első, egyetértek vele. Talán az is igaz, hogy ma már nem olyan nagy a hatása ennek a filmnek, mint régen (főleg így, hogy időközben egy csomó véres horrorfilm is kijött), de szerintem akkor is nagyon hangulatos, érdekes és izgalmas film, és nekem bejön a stílusa is, bár lehet, hogy ez azért is van, mert alapból inkább a régebbi filmeket kedvelem, mint a mostaniakat.
2017. jún. 6. 12:43
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Polanskinak sok jó filmje van. Ha jól tudom ez egy trilógia része. A másik kettő az "Iszonyat" és a "Lakó". Sajnos előbbit nem láttam, de hamarosan pótlom. A Rosemary gyermeke is és a Lakó is egy erős film, természetesen figyelembe kell venni, hogy 50 éve készültek és azt is, hogy akkoriban más volt a horror műfaj. A hangulat viszont lenyűgözően sötét.

Mindenesetre Polanski egy nagyszerű rendező, ez a legtöbb filmjében érzékelhető is.

2017. jún. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Marha unalmas.
2017. aug. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Utolsó: Leírnád légyszi róla egy kicsit bővebben a véleményed? :)
2017. aug. 20. 09:54
 7/9 anonim ***** válasza:
A regényt jobban szeretem.
2018. márc. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyébként ha objektíven nézzük a filmet, akkor be kell ismerni, hogy valóban nagyon lassú.
2018. márc. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igaz, hogy lassabb a tempója, de ennek ellenére, szerintem, végig fenntartja a nézők figyelmét; de ez csak az egyéni véleményem. :)
2018. márc. 2. 08:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!