Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért is rossz az Alien:...

Miért is rossz az Alien: Prométheusz és az Alien: Covenant, illetve miért nem tetszik senkinek?

Figyelt kérdés

Lassan úgy érzem én vagyok az egyetlen ember a Földön, akinek tetszett mind a két film, pedig ismerem az eredeti klasszikus alien filmeket és még így is azt gondolom, sőt ki is mondom, bizonyos szempontból a Prométheusz nekem jobban is tetszett, mint az eredeti Alien.

Én rohadt kiváncsi voltam mindig is, hogy ki vagy mi lehet az a fura halott lény azon az idegen bolygón abban a patkó alakú űrhajóban, amit/akit Lamberték megtalálnak. Engem speciel annak a lénynek a személye ezerszer inkább lenyűgözött, mint maga az Alien.

Nagyon örültem neki, mikor az Alienben lerántották a leplet róla, nagyon tetszett a mítosz, amit felvázoltak meg ez az egész filozofikus hozzáállás is nagyon jó tett ennek az univerzumnak.

Most komolyan ki az aki képes azért hisztizni, mert nem olyan xenomorphot kapott a Prométheuszban, mint amilyen az Alienben volt? Az eredeti Alient, noha szeretem, de nincs benne semmi elgondolkodtató, szimplán félelmetes....volt.

Az Alien Covenantot is jónak találtam, bár kicsit nekem is csalódás volt de csak azért, mert nem a Prométheusz közvetlen folytatása volt és Dr. Shaw sem volt benne.

Ti mit gondoltok?

Én kiállok mind a két film mellett, szerintem ha a Covenant nem is, de a Prométheusz abszolút egyedi alkotás és nagyon is megállja a helyét az Alien univerzumban.



2017. júl. 3. 21:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Elsőként a problémádat, de inkább a közös problémánkat vázolnám fel, hogy miért is nem tetszik sokaknak szerintem.

Sokan az Alien filmektől a gyilkolászós, akciós filmeket várják, miközben aki Alien fan már régóta, az tudja(főként az első rész, ami szerintem a legjobb), hogy nem épp olyan műfajú alkotás.

A másik elképzelésem, hogy csak egyszerűen nem erre a sztorira számítottak.

Másodiként pedig én is jó véleménnyel vagyok a Prométheuszról és a Covenantról is, bár a Covenant jóval jobban tetszett. Sok érdekes dolgot megtudtunk, de még mindig nem mindent. Állítólag lesz következő rész és ott már minden kiderül.

Ui: Aki nem olvasta a könyveket, azt is ajánlom. Ugyanolyan jó!

2017. júl. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is tetszett úgy összességében a film, viszont amik nem tetszettek:


Az Alienben az az Űrutas sokkal nagyobb (így felvetődött bennem hogy ez most ugyanaz a faj, vagy csak itt is nagyok a néretkülönbsések, mint a transformereknél)

Felvet egy csomó kérdést, de esze ágában sincs megválaszolni (Az a bizonyos ,,Miért?''...)

De amit egyenesen utáltam: nem illeszkedik az AVP idővolanra! (De ezt valahogy orvosolták a Fire and stone és Life and death képregényekben...)


Végül is, mint film a Prométeus jónak mondható, de mint egy kánonba valahogy betuszkolt mű nen valami.



Az Alen: Covenant-al meg az a bajom volt hogy én olyan filmet vártam, ahol Shaw szerepel (legalább egy kicsit) s az Űrutasok. Erre ezt leintézték 5 percben egy visszaemlékezésben... De legalább ez a film valamit magyaráz is (de eddig minimum kellene egy időutazás, hogy kerek történetet kapjunk)

2017. júl. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Azért nem illeszkedik az AvP-hez, mivel semmi köze annak az eredeti sztorihoz, azaz Alien-hez. :)
2017. júl. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon nem tetszett egyik sem. Mégpedig a következő miatt.


Egy csillagutazásra képes, androidokat létrehozó, exobolygókra telepeseket küldő, idegen létformákat kutató emberiség, miért erre alkalmatlan tudósokat,katonákat stb. küld ilyen expediciókra.

Pl. a Prometheusban mit művelnek a barlang kutatása közben a tudósok? Ja és zseblámpákkal mennek be, érteitek? Egy vadidegen helyre. Megőrülök az ilyenektől! Felfedeznek valami érdekeset, és mint akik ettől azonnal "hülye óvodássá" válnak. Ez nem méltó az Alien filmekhez. Ott igyekeztek a lehetőségeikhez képest elérni a céljukat. Akár a tengerészgyalogosok, akár a rabok, akár az egyszerű űrutasok, gengszterek, kutatók. Az egy dolog hogy nem sikerült sokuknak, de igyekeztek normális megoldásokat találni.

Remélem érted a problémám. :D

2017. júl. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Én is inkább egy olyan folytatást vártam, amiben Shaw és David szerepel. Hát félig végülis megkaptam, de nem erre számítottam. Egyébként egyértelmű, hogy ennek az egész szériának David adja a lelkét, de szerintem Shawra is szükség lett volna, én őt ugyanúgy megkedveltem, mint Ripleyt annak idején.

Tisztában vagyok azzal, hogy az Alientannak idején nem filozofálós meg eredet meg mítosz kibogarászós filmnek szánták, de sok emberben azért ott volt a vágy, hogy választ kapjon arra, hogy mi is az a lény, ami gyilkolja őket és mi volt az a hatalmas halott űrhajós, hogy került oda, mi történt vele stb.

Sokan mondják, hogy a Covenant sem nagyon adott a kérdéseinkre választ. Na ezzel szintén nem értek egyet, szerintem aki odafigyelt az számos dologra rájöhetett, számos kapcsolatot felfedezhetett. Például mostmár tudjuk, hogy a Wayland társaság az Alienben honnan tudta, hogy léteznek xenomorphok és hogy hol kell őket keresni és azt is tudjuk kitől tudták meg.

Az meg hogy hülyén viselkedtek, mikor az idegen bolygóra érkeztek...hát tényleg vicces volt, de a tudósok sem istenek és mindent tudóak, szerintem nem viselkedtek óvodásként, ők is emberek és bizony ha egy ismeretlen fajjal találkozunk, amiről 0 információnk van, akkor lehetünk akármekkora tudósok hülyén fogunk viselkedni, mert nem tudjuk, hogyan indítsunk feléjük.

2017. júl. 17. 23:40
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

engem is az zavart a prométeuszban,hogy ilyen küldetést és ekkora anyagi felelősséget ennyire alkalmatlan emberekre bíztak.

egyszerűen érthetetlen volt.

aztán utánakerestem hogy miért volt ez és az volt a hivatalos magyarázat,hogy a meredich,weyland lánya direkt válogatott össze alkalmatlan pojácákat legénységnek,hogy az apja álma garantáltan elbukjon.

ettől függetlenül eléggé hihetetlen hogy erről 1 ember dönthet,főleg ha a nagyfőnök is a hajón van.

a hibái ellenére mégis egyedi film,mert alapötletben közelebb van eric von daniken munkásságához,mint az alienhez.


a covenantban meg egyértelmű.

szerintem mindenki a kopaszok kultúrájának megismerését stb-it várt,erre szerepeltek kereken 50mp-t.

2017. aug. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

nah közben olvastam egy scott interjút,miszerint david nem a tervezőket nyírta ki,hanem egy bumburnyák humanoid idegen fajt.

ezért maradt ki a részletesebb bemutatásuk és ezért üdvözölték ünneppel a tervezők űrhajójának jöttét.

ami ha belegondolok,akkor tényleg lehetséges,mert a covenantban lévők nem voltak éppen árja arcú testépítők,mint az első részben lévők.

szóval a tervezők bemutatása tervben van a későbbi részekben,viszont a covenant viszonylag alacsony bevétele miatt lehet hogy nem lesz több rész scott papától.

2017. aug. 4. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nekem már elsőre is leesett, hogy akiket David kinyírt azok nem a tervezők voltak, hanem emberhez hasonló rokonlények akiket valószínűsíthetően szintén a tervezők hoztak létre, csak velük valamiért szorosabb kapcsolatot ápoltak mint az emberiséggel.

Hát én nagyon remélem, hogy azért egy filmet még leforgatnak és rendesen lezárják, mert ezt most csak így félbehagyni, mert pár fan nem hajszálpontoson olyan Alient kapott mint a 70-es években...nagyon gáz lenne, akkor inkább fejezzék be egy utolsó résszel, ami már tényleg közvetlen előzménye az Alien 1-nek...még akár egy Nostromo is feltűnhetne az utolsó képkockán :)

2017. aug. 5. 13:31
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Annak idején a Prometheus nekem sehogyan sem állta meg a helyét. Sem különállóan, sem Alien-előzményként. A legnagyobb gond az, hogy Ridley Scott már akkor sem volt tisztában a saját terveivel. Elindította Alien 0-ként, folytatódott "Alien: Prometheus" címként, és végül nem Alien lett belőle. Akkor azt mondta, hogy különállóként is tekinthető film válik belőle. Ezért sem működött nekem sehogyan. Aztán a folytatást mégis Alien-irányba vitte el, amit telerakott az eredeti alkotásával szembenálló logikai buktatókkal és mindenféle szempontból gáz megoldásokkal. Például a neomorfok önmagukban nagyon jól ki lennének találva, de pontosan elveszik az igazi xenók hitelességét. Illetve számomra pontosan David és Michael Fassbender kettőssége rontja el az egész történetet. Már a Prometheus-ban is irritált, itt semmilyen szükség nem lett volna rá. Rögtön a cím megjelenése előtt rosszul voltam tőle. Úgyhogy a Covenant még nagyobb arcon csapás és iszonyatosan mély csalódás. Utólag tekintve a Prometheus könnyebben fogyasztható, pedig akkoriban még nagyon nem szerettem azt sem. Nem is hiába zavarták el Ridley Scott-ot a Covenant után. Jelenleg nagyon remélem, hogy megvalósul az Alien 5. és folytatás ellenére abban kereshetnék meg a normális válaszokat.
2017. dec. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
*kereshetnének
2017. dec. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!