Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Nektek hogy tetszik a 13 okom...

Nektek hogy tetszik a 13 okom volt?

Figyelt kérdés

Akár a sorozat akár a könyv. Szerintetek megvolt Hannahnak rá minden oka,hogy öngyilkos legyen? Belegondolhatott, hogy a halála után mit fognak okozni a kazetták?

Ez a törtenet szerintem jól bemutatja a mai fiatal generáció hanyatlását, de ha ez ennyire nyilvánvaló akkor miert nem tesz érte senki eleget? Ti hogy kezelnétek, ha ez egy ti ismerősötökkel történt volna, vagy esetleg rajta lennétek egy kazettán,mint ok?



2017. ápr. 22. 17:24
 1/4 anonim ***** válasza:
62%

Egyenesen imádom.

Két éve olvastam könyvben és már akkor megfogott. Örültem, hogy lett sorozat belőle.

Az oka megvolt, de az hogy Claybe is szerelmes volt és értem én, hogy a fiúnak kell kezdeményeznie ilyen helyzetben, de ehelyett Hannah Clayt ugymond hibáztatta azért, mert nem mondta el a fiú Hannahnak, hogy mennyire szerelmes belé. És ha élerbeb maradt volna,Clayyek megbeszélhette volna a dolgokat és a fiú biztos segített volna neki átvészelnie.


Inkább azt mutatja be,hogy(szerintem ) az öngyilkosság nem segít, mert akár a szüleidnek is fájdalmat okozhatsz ezzel, illetve a barátaidnak és a szerelmed. Az öngyilkosság önző dolog, mert ez olyan mintha nem törődnél mások érzelmeivel csak a tiéddel. Most úristen Hannaht egyszer lecseszték, mert elvesztette a pénzt ezért összekapott a szüleivel, ez még nem nagy cucc. Oké... Az már durvább, hogy megerőszakolták és még a többi sulis dolog. De könyörgöm a szüleinek okozott fájdalnat ezzel, főleg az anyjának, aki minden áron ki akarja deríteni, hogy miért lett öngyilkos Hannah.


Hát igen..Hannah ezzel csak bonyolította a helyzetet,hogy öngyilkos lett. Szavakkal is meglehet oldani az ilyesmit,elhiszem hogy nehéz beszélni ilyen helyzetben valakivel,de akkor sem megoldás,hogy megöld magad.

Én azért valamire következtettem,hogy per lesz belőle.


Hát én nem hiszem hogy rajta lennék egy kazettán mert azért oké.. Volt hogy megbántottam pár embert, de azért olyan durván nem..

Ha rajta lennék, akkor életem végéig mardosna a bűntudat,ami ellen semmit sem tudnék tenni sajnos.

2017. ápr. 23. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én olvastam a könyvet és ma fejeztem be a sorozatot. Amiket átélt rosszak, de túl lehet lépni rajtuk. Az erőszakolás pedig már erőteljesebb volt, de mind ezeken túl lehet jutni. Hisz hány nőt erőszakolnak meg évről évre? Mégsem lesz mind öngyilkos. Itt nem is az számít, hogy mi történt vele, hogy mit tettek vele, hanem az, hogy ő milyen lelki állapotba került, ő ezt mennyire nem tudta feldolgozni és hogy sorra történtek a rossz dolgok, miközben nem tudott hova menekülni, kihez fordulni. Amikor barátra talált, annak mindig rossz vége lett és végül mindegyik bántotta őt. Nem bízott meg az emberekben, mert mindenkiben csalódnia kellett. A szüleit szerette, és biztos,h érezte azt is,h a szülei szeretik őt, de inkább a pénzügyi és egyéb gondok miatt úgy érezte, hogy ő csak egy teher, hogy inkább rosszat tesz nekik a létezésével, mnit jót. A jövőt elárnyékolta a jelen, a tovább tanulás bizonytalan volt számára. Az otthoni biztonságot Tyler elvette tőle már az elején, az erőszakolója az iskolában járt és nem tudott mit tenni ellene, úgy érezte nincs kiút, az egyetem is bizonytalan volt, elvették tőle a versírást, mint hobbit, mint menekülést. A srác, aki rendes volt és ő maga szerette úgy érezte, hogy ő viszont utálja. Nem tudott megbírkozni az elkövetett bűneivel sem. Rossznak látta a környezetét, a világot és önmagát. Ha lett volna megfelelő segítsége, aki rávilágít, hogy az élet nem olyan rossz, vagy bárki kifejezte volna neki a szeretetét, hogy ő igenis fontos valakinek és ott van neki, akkor ez elkerülhető lett volna. De egyedül volt és menekülni akart, emellett tudatni akarta, hogy miért tette ezt. Azt akarta, hogy az emberek szembesüljenek a bűneikkel, hogy észrevegyék magukat és az okozott kárt. Nem gondolt igazán szerintem a kazetták következményeire, ő csak azt akarta ,hogy tudják, hogy ők a felelősek. Ha már élve nem figyelt rá senki, legalább halálában vegyék észre.


Miért nem tesz senki eleget? Mert nem foglalkozunk a másikkal eleget, mert tudatosan vagy tudatlanul is ártunk egymásnak. Nem gondolunk bele, hogy egy apróbb tett milyen hatással lesz másra. Mert vagy érzékeny a másik lelke vagy egyszerűen már a betetőzése lesz valaminek. Egyszerűen figyelmetlenek vagyunk. Lehet én is felkerülhetnék egy kazettára. Ki tudja? Nem érzem úgy, hogy bárkinek is ártottam volna ennyire, de a listán szereplő gyerekek sem érezték ezt. Nem is mindig az számít, hogy mit teszel, hanem az, hogy kivel. Mert lehet más átlendül egy-egy bántalmazáson, míg valaki belehal.


Érdekes volt a könyvet és a sorozatot összehasonlítani. Tetszett, hogy a sorozatban több történik ,hogy a szülőkkel is foglalkozik, hogy történik valami az iskolában is a kazetták hallgatása után. Viszont az nem tetszik, ahogy módosítottak egy-egy karaktert, mint például Courtneyt. Plusz a 12. kazettán is kellett volna szerepelnie és teljesen másmilye volt a sorozatban, mnit ahogy a filmben lefestették. Hannah nem is teljesen ezért írta fel a listára. Hiányoztak azok az apró pici szösszenetek, hozzászólások Hannahtól, ahogy ó mondta a könyvben. Valahogy a sorozat kevesebbet adott számomra Hannahból, viszont többet másokból, ami meg tetszett.


Olyan sok mindent tudnék még írni ezzel a könyvvel/sorozattal kapcsolatban. Szerintem remek alkotás, sok érzelemmel, főleg fájdalommal. Érdekesen mutatja be a világot, nem mintha nem érezhetné át, vagy nem nyúlhatna vissza a múltjába, de akkor is furcsa számomra, hogy ezt egy felnőtt (akkor kb 31 éves) férfi írta.

2017. ápr. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
63%
#1 De nem lehet valakit önzőnek hívni mert nem szeretne tovább élni.Mert nem akarja tovább élni az életét.Ilyenkor választanak az örök nyugalom közt(de akkor az életben maradt családtagoknak rosszabb) vagy választhatják az életet amit nem akarnak csak hogy mások örüljenek.Addig nem lehet megérteni ezt amíg nem kerülsz ilyen helyzetbe.De hidd el nem akarnak önzőek lenni csak van egy olyan pont hogy "Na most már elég!"
2017. ápr. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Egyetertek az utolsoval
2017. ápr. 26. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!