Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Nektek mi a véleményetek Az...

Nektek mi a véleményetek Az Útvesztő "folytatásáról", a Tűzpróbáról? (film)

Figyelt kérdés

Hát én hatalmasat csalódtam. Alapjáraton egyik filmet sem szoktam szidni, de hát erről nem sok jót tudok mondani.


Óriási Útvesztő fanatikus lettem, pedig igaz, még csak a 2. résznél járok a könyvben. Értelemszerűen először olvastam a könyvet, utána néztem a filmet.


Nos


Az 1. rész filmben szerintem tök jó volt, igaz ott is voltak különbségek a könyv és film között, de az még szerintem bőven az "elmegy" kategóriába tartozik.

És hallottam, hogy a 3. rész, a Halálkúra hamarosan kijön filmként, így tökre megörültem, hogy ó dejó hamarosan nézhetek egy jó filmet a moziban, ami engem érdekel.


Hát a Tűzpróba megnézése után már nem maradt sok reményem..


Baromira nem tetszett. Konkrétan semmi sem egyezett a könyvvel. Tudom, hogy a könyvadaptációk rosszabbak szoktak lenni, mint a könyv, de hogy ennyire...

Ez a film katasztrófa volt.


Az Útvesztő olyan jól átadta a varázsát, hát a Tűzpróba már kevésbé. Sőt semennyire.

Annyira csalódtam ebben a filmben, egyszerre vagyok nagyon szomorú és dühös, hogy hogy tudták ennyire elrontani, pedig a rendező ugyan az volt aki az 1. részt csinálta...


A film felénél már annyira nem érdekelt az egész, hogy nem is figyeltem mi történik, hisz amúgy sincs az égvilágon SEMMI köze a könyvhöz. Helyette inkább kritikákat olvastam róla, és hál' istennek nem csak nekem, hanem a külföldi rajongóknak sem igen tetszett, és a film is 3-as ra lett értékelve, ami szerintem elég rossz.


Nektek mi a véleményetek róla? Én tényleg nem szoktam egy filmet sem szidni úgy igazán, mert tudom hogy sok munka van benne, és valószínűleg nem is tudnék jobbat csinálni, de ez egyszerűen kiverte nálam a biztosítékot.


Én őszintén remélem hogy a rendezők összekapták magukat és a Halálkúra jobb lesz, mint ez...


Ui.:Nagyon kérek szépen mindenkit, hogy a Halálkúráról ne írjon senki semmi spoilert, így is tudok már 1-2 elég durvát... Ja, és az előzménykönyvekről sem. Köszönöm.



2017. aug. 2. 21:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát kérdező, megmondom neked, én már az első résznél is így éreztem, brutál rossz volt, enyhén szólva. Ezek után a második részt sem néztem meg...
2017. aug. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én imádom mindkét filmet, bár tény, hogy nem olvastam a könyvet. :D
2017. aug. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem mindkettő tetszett, talán azért mert nem olvastam a könyvet.
2017. aug. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nyugodtan szidhatod. Attól még, hogy valami mögött sok munka áll, attól még lehet káros hulladék.


Én személy szerint sajnálom, hogy ilyen szinten primitív, agymosó filmek készülnek a fiatalok számára.


Röviden összefoglalva:

Az első rész szimplán csak idegesítően semmitmondó volt. Tele kérdéssel, tele elvarratlan szállal, és nulla válasszal. Nem is volt az utóbbi 10-15 évben olyan film, ami ennyire idegesített volna.

A karakterek teljesen nullák voltak, amin nagyon meg sem lehet lepődni az ilyen kategóriájú filmek esetében.

Kín volt nézni. Bár ebben valószínűleg már valami személyes hülyeségem is közrejátszott. Technikailag viszonylag rendben volt. Egyébként meg tudom érteni, hogy miért tetszik egyeseknek.


A második teljes katasztrófa volt. Amit lehetett, még jobban elrontottak. Viszont ebben már végre nem akarták többnek mutatni a sztorit, mint ami. Nem voltak rejtélyes baromságok válaszok nélkül. Olyan buta és egyszerű film lett, mint amilyen az első is volt a köntös mögött.


Egyébként várom a folytatást.

Kíváncsi vagyok, hogy mennyire tudnak még lejjebb menni

2017. aug. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Elolvastam a 3. könyvet, és rájöttem, hogy a a Tűzpróba filmet baromira egybevonták a könyv 2. és 3. részével. Hogy miért, azt nem tudom..


Köszi a véleményeiteket. Az 1. rész sem tökéletes, de szerintem szerintem nem lett rossz ahhoz képest milyen könyvadaptációk szoktak még születni.

Egyénként akit érdekel a sztori érdemes elolvasni könyvben, baromi jó, logikusabb mint a film és több mindenre választ ad, ez az első könyv, ami végre nagyon elvarázsolt:)

2017. aug. 5. 22:42
 6/7 anonim válasza:
Nekem mindkét film tetszett. Én általában mindig forditva csinalom hogy megnezem a filmet es csak utana olvasom el a konyvet es ha valami nem stimmel csak nevetek egyet rajta. Tudom a masodik resz egyaltalan nem a konyv viszont ezt leszamitva egy fantasztikus film es azzal viszont mindenkinek szamitania kell hogy fizikailag keptelenseg egy konyvet pontosan letrehozni film valtozatban. Viszont az en velememyem mind az 5 konyv jo illetve mind a 2 film jo :)
2017. aug. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

En megneztem mindharom filmet, igaz csak 2020-ban.Foleg a foszereplo miatt (Dylan o`brian).Nagyon tetszett a story, bar nem teljesen allt ossze a kep, hogy mit miert. Ezert elkezdtem olvasni a konyveket. Igy sokkal jobb, hogy egyes szereplokhoz arcokat is tudok kapcsolni.Most a 3. konyvnel tartok, es tenyleg rengeteg dologban elter a konyvtol.

En ertem,hogy lehetetlen olyan filmet kesziteni ami teljesen megfelel a konyvben tortenteknek, na de azert ekkora valtoztatasok mar durva. Pedig jo par cselekmeny olyan jol mutatott volna a filmben.

En nem szidom a filmeket, mert elfogult vagyok Dylan vegett, es jot szorakoztam rajtuk, de a konyv teljes mas tema.

2020. aug. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!