Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Harry Potter egy Mary Sue?...

Harry Potter egy Mary Sue? (túl tökéletes karakter)

Figyelt kérdés

Mary Sue-ra jellemző a meghalt szülők, borzalmas életkörülmények, és az hogy mindenben túl jó. (tömören)

Hamarosan végzek az első kötettel, és eddig minden sikerült neki, különleges tehetség a kvidicsben...Egyre jobban utálom a karaktert. Eddig még egy negatív tulajdonsága sincsen, azon kivul hogy önértékelése gondjai vannak, de ez is Mary Sue tulajdonság.



2017. aug. 16. 21:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Értem, mire gondolsz, de szerintem nem az. Két dologban mutatkozik igazán tehetségesnek (kviddics + sötét varázslatok kivédése), de ezen kívül tanulmányi szempontból nem igazán tehetséges. Negatív tulajdonságai pl. a meggondolatlanság, vakmerőség, mártírkodó, elég sokszor bizonytalan és így tovább.


Az első könyben meg még csak 11 éves, szóval még nagyon gyerek.


Nem merek sokat írni, mert nem tudom, hogy mennyit ismersz a történetből, de a későbbiekben tuti találsz majd benne olyan emberi hibákat, hogy ne tartsd Mary Sue-nak.

2017. aug. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A filmeket már láttam :) A bizonytalanság is mary sue tulajdonság, a többiben nem vagyok biztos. Remélem tényleg változni fog, mert csak az jár a fejembe hogy "szegény árva gyereknek ez is sikerült...hurrá...nagyon izgalmas..."
2017. aug. 16. 21:48
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem Mary Sue karakter. Az első könyvben még gyerek és maga az egész könyv is gyerekes (nem leszólni akarom), ahogy idősödik, úgy lesznek egyre összetettebbek a könyvek és maga a karakter is. Szó sincs arról, hogy mindenben kiemelkedő lenne, többször hangsúlyozva van, hogy amit elér azt sokszor a barátai segítségével éri el, tanulmányaiban (leszámítva a sötét varázslatok kivédését) átlagos, Hermione köröket ver rá. Van, hogy arrogáns, mártírkodó (ahogy említette az előttem lévő hozzászóló), kifejezetten érződöik Rowlingon, hogy nem fekete-fehér karaktereket akar teremteni.
2017. aug. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
mivel Harry fiú ezért ő Marty Stu lenne, de nem az, az első válaszoló jól leírta, a későbbi könyvekben kiderül hogy 2 dologban tehetséges, egyébként egy átlagos srác (ezt maga Dumbledore is megjegyzi az utolsó könyvben) plusz sokszor tud makacs, fafejű, meggondolatlan vagy bizonytalan lenni, illetve csajozni se nagyon tud :D
2017. aug. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
85%

Már az első könyvben is, ha nincs ott Ron meg Hermione le sem jut Voldemorthoz.


Ennyit erről :D

2017. aug. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Viszont Hermione egy kicsit Mary Sue szerintem, bár bírom.
2019. okt. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!