Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Spoileres tartalom! Trónok...

Spoileres tartalom! Trónok harca 7. évadzáró. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Akad még olyan köztetek, akit megviselt Petyr halála?

A maga nemében zseniális karakter volt szerintem, akit mindig is kedveltem. Csak azt nem tudom feldolgozni, hogy az ilyenek elhullanak és van egy rakat olyan, aki bármit tesz, érinthetetlen marad.



2017. aug. 28. 04:44
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Ezek szerint nem velem van a baj, hogy sokallom a nézők kiszolgálására szánt jeleneteket. A korábbi évadoknál annyira kiszámíthatatlan volt a sztori, erre most benyomnak egy rakás olyan történést, amire erezhetően vágyott a fandom 90%-a és ez az elkeserítő. Elvesznek az nagy jelenetekben és egyre több zseniális karakter kerül mellékpályára.
2017. aug. 29. 21:32
 12/15 anonim ***** válasza:

Esett a színvonal? A 6. évadhoz lépését, ott majdnem minden rész sablon volt, első 5 percben kitaláltam, mi lesz a vége és majdnem bele aludtam - ahhoz képest jó volt.


Sárkánylédi klasszikus példája annak, miért szereti az egyszerű ember a totalitarianista vezetőket. Korábban is gyilkolt tömegeket, csak ott másfajta eszme volt mögötte, de ugyan úgy egyedül döntött a sorsukról és kizárólag érzelmi alapon. Itt is ez történt, és mindenki csodálkozik, hogy mit csináltak a karakterből, pedig ez az elejétől kezdve benne volt. Hasonló okok miatt volt szimpatikus Rákosi és Mussolini tömegeknek. És ma is sokan erre vágynak - nem értem miért, sosem volt még mesében sem olyan totelariánus vezető, aki ne lett volna csapás az emberiségre.

2019. jún. 15. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
57%

Dany olyan volt a történet kezdetén, mint bármelyik másik nemes karakter. Nem lehet egy diktátorhoz hasonlítani, hiszen a világban feudalizmus van, mindegyik nemesi ház feje ennyi erővel egy ellentmondást nem tűrő vezető.

Dany semmivel sem rosszabb, mint Jon, Sansa, Ned vagy bárki más. Csak a sárkányok miatt több ereje van a saját akaratát érvényesíteni.

2019. jún. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Pontosan ezt tettem: tegy diktatúrához hasonlítottam. Hogy a viharba ne lehetne? Mégis mit csinált? A nemesi ranga miatt voltak vele a katonák? Nem. A nemesi rangja miatt voltak sárkányai? Nem. A nemesi rangja miatt féltek tőle tömegek? Nem. A nemesi rangja pusztított el tömegeket? Nem. A nemesi rangja volt, amivel kivégezte látványosan az általa ellenségnek tituáltakat? Nem.
2019. jún. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Azért voltak vele tömegek, mert felszabadította őket. Azért követték, mert ők is véget akartak vetni a rabszolgaságnak, Dany pedig ez ellen küzdött. Az egyetlen hibája az volt, hogy nem kínált használható alternatívát, de semmiképpen sem volt diktátor.

Ott van egy negyedik évados jelenet, amikor egy volt rabszolga azt kéri tőle, hogy újra eladhassa magát, mert úgy jobb élete volt és Dany engedi. Akkor azt mondja, mindenki szabadon dönthet és ha ez azt jelenti, hogy valaki rabszolga akar maradni, akkor joga van hozzá. Egyáltalán nem hozott létre diktatúrát, csak azoknak is megadta az esélyt a választásra, akiknek ez nem adatott meg.

https://www.youtube.com/watch?v=Rrlp1q02N_8

A sorozat készítői teljesen következetlenné tették a karaktert és hirtelen a semmiből előrántották, hogy csak Dany tudhatja mi a jó. Teljesen elfelejtették, hogy a hétköznapi embereknek is ugyanolyan jogaik vannak Westeroson, mint egy rabszolgának, csak azért, hogy Danyt beállítsák a nagy gonosznak, hogy ezzel sokkolják a közönséget.

A sárkányok pedig a vére miatt voltak vele, bárkivel ott lettek volna, akiben valyriai vér folyik, erre vannak.

De lényegében tényleg nem a nemesi rangja miatt voltak mellette, hiszen minden ilyesmitől megfosztották Roberték, a Starkok és a Lannisterek. Minden karakter a jólétbe születik, tőle pedig mindent elloptak.

Robb Stark pedig a rémfarkasát uszította az emberekre, tőle is ugyanúgy féltek és mégsem volt őrült. És ő is ugyanúgy kivégezte azokat, akik nem értettek egyet vele. Ez a dolguk. Ettől Dany sem lesz gonoszabb. Mégis a sorozat készítői ezeket hozták fel indokként, hogy ez előre volt jelezve...olyasmikkel, amit más karakterek is megcsináltak, de náluk pozitívumként volt feltüntve.

Vagy ott van Tywin, amikor Aerys beengedi Királyvárba és lemészároltat mindenkit, köztük Eliát és a gyerekeit is. Ja...ő sem őrült, hanem tök király, badass karakter.


Nem azzal van a baj, hogy Dany tényleg tömeggyilkossá válik, hanem azzal, hogy egyáltalán nem ilyen irányba fejlődött a karakter. Abszolút a semmiből jött a világhódító zsarnok az utolsó három részben. Az egészet azzal vezették fel, hogy rosszul érzi magát egy partyn, ami előtt elvesztette az egyik leghűségesebb barátját. És Varys ezért csúnyán nézett rá.

2019. jún. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!