Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Star Wars fanok! Nem gondolját...

Star Wars fanok! Nem gondoljátok, hogy a prequelekben sokkal jobbak a fénykard párbajok mint a 4-7. részben?

Figyelt kérdés

2017. aug. 28. 11:28
 1/6 anonim ***** válasza:
23%

dehogynem.

részben ezért is jobbak az előzmény filmek,meg persze a zorall klónok miatt.

kivéve a a végső párbajt anakin vs obi van,mert ez egy bohóckodás volt nem vívás.

egy profi vívó soha nem pörgetné linkre a kardját,meg nem pörögne forogna mint a ringlispil.

persze azért nem árt megemlíteni,hogy a vadert játszó vívómester bob anderson viszont tökéletesen hozta a magabiztos testbeszédet és a hiteles vívótechnikát.

ő nem is pörgött forgott sose,csak ugye sose volt normális ellenfele.

2017. aug. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%

NEM!


Az Obi vs Vader tényleg bénácska, de hát az egyikük egy 60+ éves színész volt...


Szerintem egyértelműen a 6. rész párbaja a legjobb! Lehet nem forogtak, meg ugrabugráltak, de hatalmas érzelmi töltete volt, és látszott rajta, hogy nem egy előre jól betanult cucc, hanem egy spontán párharc.

A második 5. részé, nálam csak azután jön a harmadik párbaja, ami tényleg nagyon profi és eléggé epikus! De abban is túl sok az ugrabugra!


A prequelben vannak egyébként a legrosszabbak, mint pl.: Sidious vs Yoda, Sidious vs Windu és a többi jedi, Dooku vs Obi, Anakin és Yoda.


A 7. részé szerintem hű régi trilógiához, nem cirkuszi előadás, hanem kőkemény harc két kiforratlan erőhasználótól.

2017. aug. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
29%

7. részt hagyjuk már, az mindenhogyan egy szarság.


Koppintás az egész, nulla eredetiség.

2017. aug. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

3


Mi az, hogy hagyjuk már? A véleményed persze leírhatod, de nem utasíthatsz minket, hogy felejtsük el vagy zárjuk ki az SW szériából, nem is lehetne, és én például nem is szeretném, mert nekem tetszett, attól függetlenül, hogy sok jogos kritika érte, bár szerintem legalább ugyanennyi jogtalan.


Ráadásul a kérdés nem az volt, hogy milyen a 7. rész...

Egyébként is annyira unalmas már ez a hiszti... Nem ettől leszel egyéniség. Ha nagyon ki akarod írni magadból, akkor húzz el egy filmes portálra, azt ott öntsd ki a szart magadból!

2017. aug. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A prequelekben több fénykardpárbaj van, de nem jobbak az eredeti trilógiában látottaktól, csak többnyire látványosabbak.

- I. epizód: A Qui-Gon és Obi-Wan vs. Darth Maul párbaj. Szerintem ennek van a legjobb koreográfiája és legjobb zenéje, viszont az ront az egészen, hogy az érzelmi töltete nulla. Azonban a látvány az klassz. (Furcsállom, hogy az előttem szólók nem említették ezt a párbajt.)

- II. epizód: ebben a filmben van vagy három fénykardpárbajnak szánt valami egymás után, de egyik sem működik se érzelmek, se látvány, se koreográfia terén.

- III. epizód: most hirtelen fel sem tudnám sorolni, hány fénykardpárbaj van ebben a filmben, de most kitérek az Obi-Wan vs. Anakinra. Ezt a párbajt epikusnak szánták, de valahogy nem elég epikus. A zene jó, a látvány és a koreográfia szintén, az érzelmi töltet is megvan, viszont maga a párbaj úgy el van nyújtva, mint a rétestészta, ami unalmassá teszi az egészet. Kitérek a Yoda vs. Uralkodó párbajra is. Arról röviden annyit mondanék, hogy teljesen felesleges és kissé röhejes is. (Bár talán jobb lett volna, ha Yodát sose látjuk vívni. Tudom, nem ebben a filmben vív először.)

- IV. epizód: egy újabb Obi-Wan vs. Darth Vader párbaj. Erről általában az jut eszembe, hogy olyan, mint két nyugdíjas barátságos vívása, de amikor újranézem, rájövök, hogy nem is néz ki olyan röhejesen. Természetesen itt csak érzelmi töltetről beszélhetünk, ám az jól működik.

- V. epidód: Luke vs. Darth Vader. Itt még Luke nem tudja, hogy az apjával vív, tehát nem az érzelmek vannak előtérben. A látvány és a zene nagyon jó, és sokat is láthatunk a párbajból. Igaz, nem egyhuzamban, hanem kisebb-nagyobb megszakításokkal de így még jobb.

- VI. epizód: egy újabb Luke vs. Darth Vader párbaj. Itt az érzelmi töltet óriási, a zene kiváló s a helyszín méltó helye ennek az apa-fia párbajnak. Itt Luke már tudja, hogy az apjával küzd. Mindössze egyetlenegy probléma van ezzel a vívással: túl keveset mutatnak belőle! Bár szerintem még így is az eddigi legjobb fénykardpárbaj.

- VII. epizód: Rey és Kylo Ren párbaja. Egyelőre ez egy nagyon nevetséges és kínos párbaj. Reyt pillanatról pillanatra egyre jobban átjárja az Erő, és legyőzi Kylo Rent, aki már képzett Ren lovag. Nem érdekel, mennyi sérülést szerzett ekkora már Kylo, mert még így is röhejes az egész. Ha kitalálják, hogy Rey régen padawan volt, csak törölték az emlékeit, akkor jobb lesz majd ez a párbaj. Valamennyivel.

Remélem, a VIII. epizódban lesz egy jó fénykardpárbaj. Felőlem több is lehet, de akkor mind működjön.

2017. aug. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az utolsó elég szépen összefoglalta, de túlságosan ráment az érzelmi töltetekre, és elhanyagolta a látványosságot, és a koreográfiát, ami egyértelműen a legfontosabb egy fénykardpárbajban. Azért valljuk be, mennyivel badassabb a maul vs obi + qui gon mint a 4-6 + 7. rész szánalmas bohóckodása.

Egyébként sok minden miatt lehet szidni az előzményeket, de emiatt abszolút nem, nagyot is csalódtam a 7. rész fénykardpárbaja miatt (bár ez is meg lett magyarázva)

2017. aug. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!