Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek is a Trónok harca...

Szerintetek is a Trónok harca 7-ik évada rosszabb volt mint az eddigiek?

Figyelt kérdés
Tudom nem most lett már vége, de na. Mármint persze, a sárkányos-csatás Havaj Jon megmentős jelenetek jók lettek nem mondom, de úgy igazándiból hamar lementek a részek, és nem is nagyon történt semmi. Az első hat évadot tök nagy örömmel néztem, de ez a hetedik nem volt valami nagy durranás. Főleg az utolsó évadzáró résznél azt hittem meghalol az unalomtól, konkrétan azon kívül mikor Dany megérkezett a sárkányokkal, semmi izgalmas rész nem volt.

2017. dec. 24. 20:51
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
77%

A 4. évadig volt igazán jó a trónok harca, azóta csak csökken a színvonal, de még mindig jó sorozat. Nem fikázni akarom, az 5,6,7. évad nem olyan jó mint az eleje de a legtöbb sorozattól így is jobb, szerintem.

A 7. évad konkrétan történetileg egy kalap szar tele hibákkal, látványilag viszont nagyon oda van téve.

A sorozat idővel egyre nagyobb rajongó táborra tett szert és bevonzotta azt az alja réteget is akiket nem érdekelnek a jól kidolgozott karakterek, a csavaros és kiszámíthatatlan történet(red wedding, Ned Stark lefejezés, stb) csak a látványos sárkányok és egy full egysíkú hős karakter akivel azonosulni tudnak(Jon Snow, Dany). Sajnos ez a buta alja réteg a nagyobb és ők vannak kiszolgálva.

2017. dec. 28. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Ennyi idő után már nehezebb kiszámíthatónak lennie.
2017. dec. 28. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Bocsánat, azt akartam írni, hogy nehezebb kiszámíthatatlannak lennie :)
2017. dec. 28. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
86%

Az első 4 évad még elég jól próbálta sikeresen másolni az első 3 könyvet és egyszerűen kva jók voltak, minimális hibákkal úgy, hogy még pár jó újítást is vittek bele.


A tizedik válaszolóval értek egyet. Az a baj, hogy nem folytatták azt, hogy a könyveket másolják, pedig ott van készen az alapanyag már. A Mester (GRRM) megírta már. Ezt irónia nélkül mondom. A 3. könyvet megcsinálták úgy, hogy két évadba (3-4) adaptálták. Miért nem tudták azt megcsinálni hogy a negyedik és ötödik könyveket (amik kb egy időben játszódnak, bár az ötödik kicsit túlnyúlik a negyediken) ugyanígy adaptálják? Mondjuk a 4-5-6 évadokban lehetett volna a 4-5 könyveket adaptálni ugyanúgy viszonylag hűen.


Ehelyett hollywoodi gagyi fos lett belőle az ötödik évadtól kezdve és azóta egyre inkább, amiben néha vannak hatalmas jó pillanatok (az eredeti mű hatása ugye), de rossz az egész. Elég csak egy undorító példát felhoznom: Sok "rajongó" már arról beszél, hogy ki jön majd össze kivel. Mint egy szar szappanoperában.


Megvolt benne a potenciál, de elszúrták. És biztos vagyok benne hogy a 8. évad minden nézettségi rekordot megdönt majd (hiszen hollywoodi fosként tálalják majd és a Transformers filmek is ugye háromszoros bevételt hoznak, hiába mindenki tudja hogy rosszak). Csak hát ugye nem minden a pénzről kellene szóljon elvileg. Emlékeztek hogy az 1. évad milyen "olcsó" volt, a szó legjobb értelmében?

2018. jan. 3. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
88%
Pont a "Havas Jon megmentős sárkányos jelenetek" miatt volt gagyi... Hollywoodi klisés maszlag az egész, mióta nem követi a könyveket. Az első néhány évad még jó volt, azóta egyre gagyibb, fanservice lett... A könyvek viszont nagyszerűek, megérné pedig elolvasni őket. pont hogy AZ a GoT, nem ez a gyenge utánzat amit a tévében látsz.
2018. jan. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!