Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Albus Dumbledore a Harry...

Albus Dumbledore a Harry Potter és a Titkok Kamrája részben hány éve volt már a Roxfort igazgatója?

Figyelt kérdés
Összes filmet láttam (pár éve, most néztem bele a másodikba) és elkezdtem a könyvet is olvasni, csakhogy mivel nem én tojtam a spanyol viaszt, csak az első kötet van meg, a többire várnom kell.

2017. dec. 27. 22:03
 1/10 anonim ***** válasza:
73%

Nagyjából 2-4 évvel az előtt lett Dumblidór "izgató", amikor HP született. Ugyanis Voldit ő vette fel, de akkor még nem ő volt az igazgató. Voldi legalább másod éves volt, amikor kitüntették az iskoláért érdem renddel. Ha jól emlékszem, Dipet volt az igazgató akkor. Ez akkor derül ki, amikor HP belenéz a Denem Naplóba és azt mutatja neki Voldi, hogy Hagrid Mardekár utódja. Utána lett Dumblidór a Boss. Nem tudni, pontosan mikor, de Denemmel Dumblidór már beszélt igazgatóként, amikor már végzős volt és kérte, hogy had tanítson az iskolában, de Dumblidór elutasította.


HP szülei iskola után jöttek össze és csinálták meg a kis HP-t. Ezt nem tudni, mennyi ideig tervezgették. Ekkor már Dumblidór volt az igazgató.

2017. dec. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

amikor denem befejezte a roxfortot akkor még dipet volt az igazgató.

aztán ezt követően 5-10 éven belül lett dumbledore.

hogy hány éve volt a 2. részben?

ha jól emlékszem voldemort a 30as években volt sulis,dumbledore-t kb a 40es években nevezik ki,a 2.rész meg a 80as-90es években játszódik.

szóval 40-45 éve volt már igazgató akkoriban.

mondjuk az nem igazán derült ki 1 könyvből sem,hogy ugyan mi a fene egy igazgató dolga itt,mert órákat nem tart,a logisztikáról egy szó nincs,szóval kb nem csinál semmit azon kívül,hogy ünnepi beszédeket mond.

2017. dec. 28. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

Akkor rosszul emlékeztem. Újra kéne olvasnom!


Mindenesetre Lucius és Potter évfolyam társak voltak. Voldi alattuk vagy felettük járt?

2017. dec. 28. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Annyit biztosan tudunk, hogy amikor Lily és a tekergők a Roxfortba jártak, már Dumbledore volt az igazgató, ezt Remus mesélte Harrynek. Ha ebből indulunk ki, akkor a 2. részben Dumbledore már legalább 20-25 éve igazgató volt, de lehetett az több is. :)
2017. dec. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nagyjából 21 éve. Akkor lett igazgató, amikor James Potter és társai elsősök lettek. Lily és James 20 évesek voltak Harry születésekor, vagyis amikor Harry a Roxfortba került, Dumbledore már 20 éve igazgató volt. Ebből következik, hogy a második részben már 21 éve.
2017. dec. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

2es vagyok.

nah kikerestem.

szerintem mindenki tévedett,én is.

szóval dipet 1956 év végéig volt igazgató,ezután jött dumbledore 1957 januárjától.

a 2.rész 1992-ben játszódik,szóval egészen pontosan 35 éve volt már igazgató:)

2017. dec. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Wow. És honnan kerested ki? :)
2017. dec. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

három lépés volt.

1.gugli-a roxfort igazgatói.

2.gugli-hp születési dátuma 1980,ehhez hozzá adva 12őt,mert 12 éves a 2. részben.

3.1992-1957=35

2017. dec. 29. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha-ha-ha-ha! Erre nem gondoltam. :)

Én meg itt bújom a PDF-eket, hogy miként tudom kikövetkeztetni! Jaj de analóg vagyok! :)

2017. dec. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Itt van minden fontosabb dátum.

2017. dec. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!