Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért mondja mindenki, hogy a...

Miért mondja mindenki, hogy a Hobbit-filmtrilógia borzalmas?

Figyelt kérdés

Bevallom a könyveket nem olvastam,de láttam mindakét filmtrilógiát,és szerintem a Hobbit valamennyivel jobb lett. Nem,nem a CGI miatt,hanem azért mert viszonylag nem volt annyira elnyújtva(bár azt tudom,hogy a könyvtrilógia is elég hosszú a Gyűrűk uránál),ráadásul sokkal színesebb volt,szerintem Bilbó karaktere is remek volt.

Szóval értitek mire akarok kilyukadni. Nem az volt benne 2-3 órán keresztül,hogy Frodó,Samu és Gollam baktat a gyűrűvel. Persze voltak jelenetek,amik feldobták a filmet,de attól még monoton volt egy parányit a Hobbithoz képest. Meg úgy önmagában sokkal epikusabb volt,amikor a törpök kitörnek Ereborból és az orkok közé rontanak,közben pedig megy egy nagyon jó zene. Na,azt a jelenetet 3-szor néztem vissza! Szerintem lenyűgöző volt.

Tisztában vagyok vele,hogy a Hobbitban több volt a változtatás a könyvhöz képest,mint a Gyűrűk Uránál,de nem hiszem,hogy sokat rontott volna a filmen,Thorin is megbosszulta az ősei halálát a saját élete árán.

Tudom,sokan azt mondják,hogy minél több lóvét próbálnak kisajtolni,de ez minden filmre igaz. Vagy más filmes adaptációknál nem ugyanez a helyzet? Szárnyas fejvadász,Harry Potter,Hannibal,DC/Marvel filmek.



2018. jan. 12. 16:41
 1/6 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem sokan azert, mert nagyon sok valtozas van a konyvhoz kepest. En olvastam, es az elsoket resz ugy ahogy stimmel, bar ott is vannak kozepesen jelentos elteresek, de a harmadik ugy fantazia a konyvhoz kepest ahogy van :D

Amugy nekem is tetszik, jobban mint a Gyuruk ura, mert mozgalmasabb es kalandosabb.

2018. jan. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Bevallom én sem olvastam a könyveket, és mégis, számomra a Hobbit filmek sajnos borzalmasan sikerültek. Nem merek hosszú véleményt mondani, mivel sajnos a filmekből körül belül semennyire sem emlékszek, habár ez már magában elmondja, hogy mit nyújtottak számomra a filmek, mivel a Hobbit trilógia egyáltalán nem tudott megfogni. Ott van A Gyűrűk Ura, az érted, az úgy megy, ahogy filmnek kell, akkor gyorsulnak fel a cselekmények, amikor az kell, akkor lassulnak, le, amikor meg az. Míg a Hobbit az csak úgy megy össze vissza, de leginkább azt is csak lassan. Unalmas, elhúzott, értelmetlen "filler" jelenetekkel telehányt katyvasz. Míg Frodóék baktatásának minden perce hozzáadott valamit a kalandhoz, itt valahogy nem történt semmi, és amikor meg történt, valahogy az sem érződött nagynak, fontosnak. Bilbó szülinapi ünnepsége jobban megfogott, mint itt a nagy klimax. Karakterek se fogtak meg, egyáltalán. A Gyűrűk Urában minden főszereplőnek megvolt a személyisége, és még a mellékszereplőknek is, három kézzel nem tudnám megszámolni, hogy kik tetszettek, míg a Hobbitból Bilbón és Gandalfon kívül senkire még csak nem emlékszek, erre a kettőre is csak azért, mert benne voltak a Gyűrűk Urában.


Harmadik részért már nem fizettem ki a mozijegyet, és be kell valljam, a mai napig nem láttam, sajnos a trilógia itt már számomra menthetetlen volt. Ha majd egyszer a kedvem úgy tartja, megnézek egy vágott verziót, mivel sajnos az első két rész újranézésével együtt nem érdemlik meg az időmet ezek a filmek.


Szerintem egy darab, Gyűrűk ura bővített-szintű hosszabb (de lehet inkább kettő rövidebb) film bőven elég lett volna elmondani ezt a történetet. Az, hogy minél több lóvét próbálnak kisajtolni a filmekből, az lehet, hogy igaz, de bizonyos filmek még így is jól sikerülnek, bizonyos rossz filmek pedig lehettek volna nagyon jók, ha a pénz helyett inkább a filmre koncentráltak volna.

2018. jan. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A Gyűrűk Ura a valaha készült egyik legepikusabb filmtrilógiája, mondom ezt Tolkien rajongóként, és bár ott is sok eltérés volt a könyvhöz képest, többnyire indokolt volt és jól felépített. Visszaadta a könyv hangulatát, Tolkien világának értékrendjét, mítoszát, mondjuk úgy, tisztelettel nyúlt az alapanyaghoz... Aztán jött a Hobbit. Mindenekelőtt, szögezzük le, hogy én szeretem ezeket a filmeket is, mert ami jó benne az tényleg nagyon jó. Szerintem a valaha filmben látott legkirályabb sárkányt kaptuk meg Smaug személyében, továbbá itt is vannak epikus pillanatok, mint az általad említett kirohanás, maga Thorin jelleme, stb... Viszont a Hobbit nagy hibája, hogy nem igazán tudta eldönteni, hogy most akkor komoly és epikus akar lenni mint a nagy előd, vagy pedig vicces és laza, mint a könyv amiből készült. Utóbbival se lenne gond, hisz a könyv is egy mese volt, nyugodtan lehet a film vicces... De így valahogy nagyon kínossá vált néha, hogy váltakoztak a komoly és vicces jelenetek. A GyU-ban is volt helyenként humor, de ott valahogy jobban tudták kezelni. Persze, a könyvtől is nagyon sokban eltért, de ebbe ne menjünk bele. Ami igazán zavart még, hogy túl hollywoodias lett. Értem ezalatt a kínos, beleerőltetett szerelmi szálat és Tauriel karakterét, akinek egy értelmes jelenete nincs a filmben, vagy pedig a szuperhős Legolast, vagy bármelyik random nindzsatündét. A harc jelenetekről nem is beszélve... A nagy Öt Sereg Csatáját, amire egy egész filmet szántak szinte, letudják rövid vágóképekkel, majd az elcsépelt, klisés 1v1 párbajokról próbálják elhitetni, hogy ez itt a csatajelenet. Fenét... Már már kínos volt, hogy az egész abból állt, hogy a hősök párbajokat vívtak az ork vezérekkel, ahelyett, hogy tényleges seregeket mutattak volna hosszan összecsapni. Tipikus hollywoodi hülyeség, a történelem folyamán se fordult elő szinte soha, hogy két hadvezér a csata hevében mindent eldöntő párharcot vívjanak... De jó, ez film, akkor maradjunk ennél a világnál. Hogy nézett volna ki a Gyűrűk Urában, ha a Helm szurdoki csata annyiból állt volna, hogy Aragorn hősies, eposzi párbajt vív a csata hevében egy nevesített random ork vezérrel, majd mire nagy nehezen legyakja, valahogy a csata is végetér... Sokkal kevesebb CGI volt, sokkal jobban nézett ki, és még értelmesebb felépítésű CSATA jelenet is volt, ráadásul 10+ évvel ezelőtt! De még ha az a párbaj jól lett volna felépítve, de nem, ez a kínos, jegen harcolunk, legyőzzük a másikat majd az utolsó pillanatbna még előugrunk a jég alól klisé... ahh, emlékszem, az egész társaság kínosan feszengett a moziban tőle.

Na összességében ezek a legnagyobb problémáim a Hobbit filmekkel, hogy helyenként túl ökörködős, nagyon hollywodias és klisés, és sokkal kevésbé koherens felépítésű mint anno a Gyűrűk Ura.

2018. jan. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Szerintem külön jó a könyv, meg a film.
2018. jan. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
A film azért tetszhet neked, mert nem olvastad a könyvet. Egy rövid könyvből 3 részt? A film jó része nincs is benne az eredeti történetben.
2018. márc. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Úgy tűnik ritka csoportba tartozom az itt válaszolók közt, mert olvastam a könyvet és láttam is a filmeket. Számomra kicsit zavaró volt, hogy sok helyen váltpztattak a történetben holott az animáción kívül az idő volt a legszembetűnőbb amin nem is igyekeztek spórolni, de az első film végére már nem is igazán zavart, mert az az igazság, hogy ezt a film-triológiát nem igazán könyv-központúra készítették. A legeleje kissé megtévesztő, mert a legelső néhány jelenetet jobban el sem lehetne képzelni, azonban az útrakelés után elég hamar másik vágányra kerül a történet, de védelmére legyen hogy a főbb események nagyjából tényleg úgy történnek ahogy az megvan írva. Egy igazi Tolkien rajongónak azonban, aki majd megveszik a történet könyvbéli formájáért viszont, nem csoda hogy kész szenvedés. Nem csak a történésbeli másságok miatt, de ha beleolvastok egyszer hogyan ír Tolkien, rá kell ébrednetek, hogy annyira más a stílusa, hogy ég és föld a különbség. Én nem vagyok nagy rajongó, és habár rengeteg helyen zavart a rendező önkényessége, az animáció a jó zenék, és a jó színészi játék igazán lelkiismeretesen fentartotta a kedvem annak ellenére hogy, lássuk be, Tolkien nem igazán ezt a történetet írta meg. Akinek így sem tetszik, azt egyszerűen nem fogta meg a történet, és hogy a Gyűrűk Ura miért tetszik többeknek? Gyanítom azért is lett az a triológia izgalmasabb, mert sokkal több mindent írtak át a könyvváltozatból, és így sokkal izgalmasabb mesét tettek a filmvászonra. Én összeségében örülök hogy Peterson újra összeszedte a színészgárdát, újabb brilliánsokkal megspékelve, színvonalban szerintem ugyanott van a két triológia, én egy kicsit a Hobbitot jobban élveztem.
2018. ápr. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!