Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mit gondoltok, miről fog...

Mit gondoltok, miről fog szólni a Star Wars 9?

Figyelt kérdés
Vissza fog térni Luke? Van esély arra, hogy megtudjuk, kik voltak Rey szülei valójában vagy esetleg fény derülhet Snoke kilétére? (Annak ellenére, hogy meghalt)
2018. jan. 21. 11:17
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy mikor tudta meg Kylo hogy Darth Vader volt a nagyapja, de nem hiszem hogy már gyerekként felvilágosították volna a szülei, hogy Bennieke, a nagypapád Darth Vader volt; az ilyesmire senki nem büszke, nem hogy még ezzel ijesztgessék szegény gyereket. :)

Szerintem miután Snoke elcsábította, ő mondta meg Kylonak hogy milyen jó gonosz lehet majd belőle, mert a hírhedt Vader-vér folyik az ereiben.

2018. jan. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Igaz, hogy Kylo nem az "elemi" gonosz, mint Snoke, vagy akár Hux és Phasma, de szerintem ez csak a jelleméből fakad, olyasmi mint Anakin volt: érzelmileg labilis, könnyen elcsábítható, ragaszkodó. Azért van pár olyan jelenet (a falu lemészárlása a 7. részben, vagy éppen mikor Lukeot lövetni kezdni a Craiton) ami jól mutatja hogy ő bőven inkább gonosz mint jó, csupán a családja, valamint Rey gyakorolnak rá olyan hatást, hogy vívódni kezd, bizonytalan lesz, összeomlik belül. De a tróntermes rész után sem az van, hogy együtt győznek az őrökön, és akkor látja hogy Rey micsoda harcos meg nagyszerű lány, és beadja neki a derekát, hanem ő próbálja meg azonnal maga mellé állítani a sötét oldalra. Kylo alapvetően gonosz, és Vader vére van benne, ez látszik, mint mondtam befolyásolható, instabil legbelül, ugyanakkor ha olyanokról van szó akik semmit sem jelentenek számára, vagy éppen gyűlöli őket, akkor nem teketóriázik akár önmaga kiirtani őket, akár a katonáinak kiadni a tűzparancsot. Csak a Snoke-Phasma-Hux trióval szemben benne erősek az érzelmek (míg a másik háromból gyakorlatilag hiányoznak), és ezért vívódik meg szenved annyit. Ő a tökéletes Vader-hasonmás: a jó oldalon kezdte, aztán kétségbeesett, elcsábult, és azóta felemésztette a sötétség és hóhérrá vált. Vader is sírt, miután kiirtotta a Mustafaron a szeparatista tanácsot, mert tudta hogy nem helyes, de már nem volt visszaút. Szóval kylo is egy ilyen karakter, behódolt a sötétségnek, és olyan utat járt végig ahonnan nemigen van visszaút. Persze megölte a mesterét, ahogy végül Vader is, de egy jó dolog nem tesz jóvá egy millió borzalmas tettet.
2018. jan. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Az az önvívódás, meg alkalmi bűntudat pont a benne levő fény miatt van, szóval nem csak az érzelmei miatt ilyen. A sötét oldalon nem léteznek ezek az érzelmek.

Snoke megölésének volt egy jó oldala Kylo Ren szempontjából - most már nincs ott a főnök, nem kell megfelelnie neki, már nem fogja elcsábítani, nem lesz rá rossz hatással, meg Kylonak is elege lehetett Snokeból, amikor az elején jól megalázta, amiért felhántorgatta, amiért legyőzte egy lány, vagy ledegradálta a maszkja miatt és ezzel nevetségessé tette. Neki meg persze h rosszul esett és elborult az agya, már ott legszívesebben rávetette volna magát Snokera az indulattól, csak az ő ereje Snokéhoz képest sehol sincs. Szóval csak arra akarok kilyukadni, hogy most hogy már nem felügyeli Snoke, nagyobb az esély, hogy áttér a fény oldalára. Végül is Kylo Ren vezér típus, és ezt a hatalmat nem adná fel egykönnyen, de miért ne lehetne akár az ellenállás egyik vezető kulcsfigurája? Ha Snoke tényleg visszatérne, önmagában kevés lenne hozzá, hogy felvegye a kesztyűt ellene, Rey is kevés lenne, de ha Jedivé válnának, lehetne esély. Snoke említette párszor, amíg Skywalker életben van, jelenléte fenyegetés az Első Rend számára. Kylo is Skywalker, lehet hogy ez lesz a sorsa...?

2018. jan. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
A Jakkura parancsra mentek le, munkaköri leírása tartalmazza, hogy nem ejtünk foglyokat és példát kell statuálni, úgy hogy ez csak a szokásos háborús vérengzés, nem hiszem hogy nagy örömét lelte benne, ő nem az a típus, mint Hux aki örül ha vért onthat. Ez csak parancs teljesítés volt.
2018. jan. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

#14: de, Phasma rá is kérdezett hogy mi legyen a falusiakkal, és Kylo volt az aki kimondta hogy "Vesszenek!", ha munkaköri leírás lenne feltételezem Phasma is tudta volna magától hogy mi a protokoll ilyenkor.


#13: Dehogynem léteznek a sötét oldalon érzelmek, csak ott léteznek igazán. A jediknek nem szabad ragaszkodniuk, szeretniük, sajnálkozniuk, ellenben a sötét oldal pont a félelmekből, dühből és ragaszkodásból meríti az erejét. Itt megint hozhatnám a párhuzamot Vaderrel, aki szintén a kétségbeesése, ragaszkodása és dühe miatt lett az aki (egyébként elképesztően sok a hasonlóság kettejük közt, le sem lehetne tagadni a kapcsolatukat: az érzelmek, a sorsuk, a tanítványok lemészárlása, mesterük ellen fordulás, bűntudat, sötét sors stb.) És ahogy te is írtad: lehet hogy csak azért ölte meg Snokeot, mert a töke tele volt vele, hogy alá van rendelve, hogy csicskáztatja, parancsolgat neki, megalázza meg terrorban tartja őt, nem pedig azért hogy Reyt mentse. Simán lehet hogy csak az alkalmat várta, tudta hogy Snokeot muszáj csellel kiiktatni, mert ha ő és az őrei egyszerre megtámadják őket, oda Reyjel édeskevesek lesznek, az őrök önmagukban is majdnem felülkerekedtek rajtuk. Így viszont már kényelmesebb neki, ő a vezér, Rey ha akar átáll ha nem akkor végeznek vele. Snoke volt a nagy akadály a kibontakozása szempontjából. A Craiton pedig Lukera ugyanolyan vehemenciával ordibál, mint Hux szokott, szóval eléggé gonosz a fiúcska. :D Az ellenállásnak meg aztán biztos nem lesz a vezetője, ő és a csapatai szinte teljesen kiirtották őket, ez kb. olyan mintha Grievous tábornokot felkérték volna hogy legyen a jedi templom könyvtárosa. :D

2018. jan. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

"Kylo Ren nem az a klasszikus gonosz"

Persze, de pont ezért tőle többet is várunk. Egy Hux, vagy egy Snoke csak azért kell a történetbe, hogy legyen egy szemétláda is, de különösebb fejtörést nem okoznak.

"Meg Kylonak feladata lett volna Luke Skywalker megölése is, de az se jött össze neki, meg már nem is fog"

Ez is annyira zavar, már több kérdésnél is kifejtettem, hogy szerintem tök gáz, hogy sosem látjuk Kylo Rent igazán erős karakternek. Vagy majdnem sír, vagy éppen elverik, pedig vannak lehetőségek a karakterben, legalábbis én nagyon bírom. Azért kéne még egy pár "megállítom a lézert a levegőben" típusú jelenet, csak hogy a gyerek nézők is levágják, hogy erős. Ez viszont szerintem a filmrendezők hibája.

"csak azért ölte meg Snokeot, mert a töke tele volt vele"

Szerintem azért, mert nem volt más választása. Nem hiszem hogy így akarta, csak ez tűnt a legkevésbé rossz megoldásnak akkor.

Tényleg az van, hogy olyan utat jár, ahonnan nincs visszaút, és ha egy kicsit is következetes a karakter (vagy a forgatókönyvíró) akkor innen már nem táncol csak úgy vissza a "világos oldalra". Rey-t viszont egyértelműen nem akarja bántani, ez már a 7. részben is látszik. Nem is tudom Snoke, ha tényleg olyan lángelme ezt miért nem látta. Van egy olyan érzésem, hogy erre is kapunk választ a 9.-ben, hogy dehogynem látta.

2018. jan. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!