Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mit gondoltok erről a Star...

Mit gondoltok erről a Star Wars-os videóról? Link a leírásban.

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=zqcSk8-n3K4&t=886s

Úgy gondolom, hogy amiről szó van benne, még mindig elég aktuális, mert itt vagyunk egy hónnappal az új Star Wars film után, és még mindig forrong az internet, és a gyakori kérdéseket is folyton előkerül a téma. Ebben a videóban szó van arról, hogy miért utálták sokan az új filmet, ti mennyire értetek egyet a kiscsaj álláspontjával? Mivel egészítenétek ki? Ja, meg a sokak által utált, és sokak által szeretett Reylo teória is felmerül,szóval csupa megosztó téma :D



2018. jan. 25. 22:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

azzal esetleg ki lehetne egészíteni,hogy teljesen felesleges volt ilyen szinten megújítani a gyökerekig az alapokat és direkt szembemenni mindennel,amikor önmagában is teljesen jól működött a star wars.

annyi lett volna a dolguk a készítőknek,hogy fogják a legjobb könyveket,játékokat,képregényeket,írnak belőle egy forgatókönyvet és leforgatják.

szóval olyan ez ami most van mint amikor van egy szuper kocsim,letisztult ízléses formavilággal,erre én festetek rá lángnyelveket,meg felrakatok rá egy hatalmas ocsmány légterelőt.

a végeredménye meg az ennek,hogy kapok egy ízléstelen giccset.

szóval ami nem rossz,azt felesleges szerelni meg javítani.

amiket meg fejteget meg elemez az annyira nem tudott lekötni,mert a 7-8at megnéztem 1x és ennyi.

utána nem érdekelt,hogy ki kinek a micsodája vagy ki honnan jött.

2018. jan. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szerintem van benne logika, mert akkor mennyi hírértéke lenne a sztorinak, ha már a könyvek miatt mindenki tudná, hogy mi fog történni? Lehet k+rvajó a sztori, de ez azért elég rizikós lenne, mert akkor azok akik meg akarnak lepődni a star warson, azon nem lepődnének meg, mert feketén-fehéren le lenne valahova mi lesz. A teóriagyártásos hírverés nélkül, és az elemezgetés nélkül drasztikusan kevesebb embert érdekelne az egész. Már szerintem, de én most csak abból indulok ki, hogy a Trónok harca előzmény sztorit is emiatt nem merik majd berizikózni valószínűleg.
2018. jan. 26. 00:23
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez a te videód, nemde?
2018. jan. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

az értéke még nagyobb lenne,ha adaptációból születik.

de erre példa a trónok harca,harry potter,twilight,a szürke 50 árnyalata,a képregény filmek is ide vehetőek stb.

aki elment megnézni ezeket,az mind tudta,hogy mi a vége,vagy miről fog szólni,ki hal meg benne mégis mindegyik kassza siker lett.

2018. jan. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Jó igazatok van adaptálni is lehetett volna, de én hallottam olyat is hogy az alapötlet Lucastól jön, mert mikor átadta akkor elmondta ő mit akart volna. Akkor meg kötve volt sok tekintetben a kezük. Bár nem tudom mennyi a sztoriból Lucas ötlete.
2018. jan. 26. 22:42
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

és akkor mi van ha lucastól jön az ötlet?

nem igazán számít,ha a végeredmény egy ennyire infantilis bugyutaság mint a 7 meg a 8.

amúgy megmondom őszintén én a 7 előtt arra számítottam,hogy egy kicsit felnövesztik a sztorit,egyértelműen felnőtt filmet csinálnak,sokkal komorabb és jobb sztorival,még logikusabb felépítménnyel.

erre pont ezek ellentéte született.

kimondottan kisgyerekeknek készült,a logika és a következetesség kb eltűnt a sztori értékelhetetlen,a karakterek meg érdektelenek,gyakorlatilag egy egyszer nézős lufi star wars paródia ami született.

ez utóbbi miatt is nehéz belemenni az általad is elemzett karakterekbe,mert súlytalanok és nem érdekesek.

míg a réginél elég volt csak megemlíteni pl plaguest,majd kiadni róla egy könyvet és máris rohant mindenki megvenni.

itt ilyen nincs,egyik új karakterről sem olvasnék el könyvet vagy hátteret.

2018. jan. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

amúgy ha érdekel a dezertált katonák jellemfejlődése téma star wars vonalon,akkor azt már korrekt módon megírták az egyik legjobb sorozatban.

de gondolom ismered-republic commando

az egyik cw epizód is eljátszik a gondolattal,amikor egy klón ráébred arra,hogy harcol,az életét kockáztatja és se szabadnapja nincs se zsoldja,se jövője a háborún kívül vagyis egy rabszolga,aki még rövid életet is kapott.

tehát minden szinten ki van rabolva és ki van használva ezért dezertál.

a cw-ben persze mint árulás volt bemutatva a teljesen jogos és logikus lelépése és ezt a vonalat viszi tovább a rc minden oldalról bemutatva ennek a miértjét,mikéntjét.

sőt a könyvben pár jedi is ráébred ugyanerre a következtetésre a klónokkal és önmagukkal kapcsolatban és lelépnek a rendből.

2018. jan. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nagyon sok mindenben egyet értek. Nem tartom különösebben giccsesnek az új részeket. Megértem miért nem tetszik akinek nem tetszik, de szerintem ami giccses az az előzménytrilógia. Igaz, azt se szeretik sokan, de ezeket a filmeket helyén kell kezelni. Oké, hogy sokan felnőtteknek szóló filmet vártak, de a SW nem felnőtteknek szól. Tetszik-nem tetszik, de ez van mindig is gyerekeknek készítették. Engem szórakoztat felnőttként is a maga egyszerűségével, de megértem, hogy van aki komolyabb témákat akar a filmvásznon látni.

Nem zavart, hogy a mellékszereplők bénák (bár ez tény), a Harry Potterben pont az idegesített, hogy pont a mellékkarakterek sztorijait vártam, mert a főszereplők nem kötöttek le eléggé. A SW-ban meg nem kell semmit túlgondolkodni, mert tényleg csak a főszereplők kidolgozottak, az meg hogy Finn és Rose 10 vagy 20 percet kap a képernyőn számomra nem érdekes, elfogadom ha kicsit unatkoznom kell miattuk.

Szerintem néhány nap alatt zajlik Rey jediképzése, ami engem azért nem zavar mert én már kidühöngtem magam azon, hogy a 7. részben elveri Kylot. Oké zavar, de nem annyira, hogy kimenjek a moziból. Ha erre pár hétig edz, az sem magyaráz meg semmit. Hogy miért kedveli meg? Mert ez egy hülye mese! Nem láttál még Disney mesét? Én amúgy kb. az első jelenetében megkedveltem Kylo Rent, pedig akkor még nem tudtam milyen cuki fiú, szóval ezt nézzük már el a főszereplő lánynak! :D

Azzal egyetértek, hogy Kylo nem hagyhatta ott az Első Rendet, de az továbbra sem tiszta, hogy van-e ennyire okos hogy átlássa ennek a következményeit, vagy simán a hatalomvágy vezeti. Mivel korábban leszögeztem, hogy gyerekeknek való sztoriról beszélünk, én az utóbbira tippelek, nem akarok semmit belemagyarázni Kylo karakterébe. Szerintem őt nem az eszéért szeretjük.

3 filmen keresztül elbukni, nem láttuk ezt már valahol? Nem zárnám ki ezt a lehetőséget sem, viszont úgy gondolom túl sokat utalgatnak a filmkészítők Kylo és Rey kapcsolatára. Nem zárom ki, hogy nem jönnek össze, de ha nem lesz köztük semmi úgy érezném becsaptak, direkt félrevezettek, hogy csak azért se legyen igazam. Minek csinálna ilyet egy rendező? Persze megtehetik, próbálom nem beleélni magam, csak akkor nem érteném minek kellett ez a sok jel. Akkor miért nem csináltak 20 év korkülönbséget kettejük közé, vagy miért nem fiú Rey, vagy ha már feminizmus akkor miért nem egy 30-as kemény csaj Kylo Ren? Ezek annyira nem véletlen vannak. Remélem nem szándékos félrevezetés.

2018. febr. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Biztos szándékosan csinálják, csak az a kérdés, hogy a végére nem-e azt hozzák ki, hogy ez a nagyon mély kötődés köztük valami csűr csavaros rokoni kapcsolaton alapszik (amit azért én már kizárnék), vagy barátság, mert ez is trendi most, hogy a barátságot minden más emberi kapcsolat elé helyezik (főleg ugye a gyerekeknek szánt alkotásokban).

Amúgy nem tudom, hogy mennyivel lesz Kylo okosabb vagy butább a kövi részben, de szerintem a politikát nem kerülhetik azért ki. Plusz J.J. Abrahams nagy rajongója a Ren lovagoknak és Rian Johnson is azt mondta, hogy őket azért nem rakta be a filmbe, mert nem akarta, hogy "egyszer használatosak" legyenek, azaz meghaljanak, szóval mindenképp érdekes lesz, ha most az ő sleppjüket is behozzák, és ezek alapján közülük lesz aki túléli majd a kövi részt ráadásul. Ami egyfelől utat enged egy újabb gonosz felemelkedésének, ha már Kylo Renci nem elég gonosz, meg hát ha őket bemutatják, akkor értelemszerűen azt is, amit a galaxisban csinálnak (csatározás stb.) szóval abból mindenképp látni fogjuk, hogy Kylo hogy is uralkodik. Ráadásul szerintem, ha a Ren lovagokat és a velük való kapcsolatát Kylonak be akarják mutatni, akkor mindenképp érdekes jeleneteket kapunk majd. Ja, és ugye ott van Rey látomása az első részből, amikor az esőben egy csomó halottal körülvéve fekszik, és ott egy Ren lovag, akit Kylo leszúr. Micsoda fordulat lenne nem? :D Mint mestere leszúrja a végén az egyik emberét, pont azért mert végezni akar az ellenséggel. Csak ugye szegény tanítványa nem tudhatja, hogy ebbe az ellenségbe véletlenül szerelmes. :D Najó, ez egy új teóriám, de nagyon menő lenne, és akkor értető lenne miért fordulnak a végén a Ren lovagok Kylo ellen.

A bukásról meg csak annyit, hogy szerintem pont azért nem bukhat el teljesen, mert akkor ugyan az lenne a vége, mint az előzmény sztorié, de meghalni se halhat meg a nagy megváltás közben, mert azt meg az eredeti sorozat csinálta. Szóval ha van eszük egyik befejezést se ismétlik meg. Meg hát ha már a 12 évesek a célközönség, akkor szerintem őket nem egy totális bukás történettel próbálják majd becsábítani a moziba, mert azt nem akarnák újranézni, így meg, ha Rey és Ren boldogan elsétál a naplementébe a film után megvetetik a játékokat és a könyveket is. A happy end-nek jobb a marketingje, ez van XD De ki tudja, talán meglep majd a film, és ott fogok sírdogálni én is a vetítésen :,D (Kylót megkedveltem, kicsit érzékenyen venném, ha megölnék, de már megszoktam, hogy felnőtt létemre elérzékenyülök a moziban, ha meghal valaki, akit kedvelek)Minden esetre soha ne hagyjon el minket a remény, ha már a remény a kedvenc szava a star warsnak :D

2018. febr. 5. 21:56
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha valami mély barátságot akartak volna bemutatni, akkor megint ott tartunk, hogy Rey lehetne fiú, vagy Kylo lehetne valami ocsmány szörnyszülött félig robot félig ember. Csak azért, hogy ne kapjanak szárnyra buta teóriák. A rokoni kapcsolattal hasonló a helyzet, persze nem tartom én se kizártnak, de nem tetszene.

Nem gondolom hogy boldogan kéne elsétálniuk a naplementébe, mert azért Kylo mégis csak egy szemétláda. (tudod hogy én is imádom, de akkor is próbálok objektív maradni) Meg kell büntetni, de a mártírhalála szerintem se olyan jól eladható, bár én el tudnám ezt is fogadni. Két opciót tudok elképzelni, ha pl. a Ren lovagokkal valami önbíráskodó terrorszervezet formájában "osztanák az igazságot", és Rey-el egy amolyan se veled se nélküled kapcsolatban találkozgatnának, vagy ha Kylo több évnyi (önkéntes)száműzetése után újra találkoznának. Persze létezhet még csomó más megoldás amire nem is gondoltam. A lényeg, hogy a nyálas happy endtől pont úgy felfordulna a gyomrom, mint attól ha megborulnának a Reylo teóriáim. A legjobban azt szeretném, ha Rey is "gonosz" lenne, és együtt uralnák a galaxist, de ezt bebuktam asszem, próbálok együtt élni a tudattal, hogy ezt úgysem kapom meg. Pedig meglepő és egyedi fordulat lenne nem?


A lovagok akik azt mondják Ren, szertintem is lesznek a moziban, még egy önálló filmet is el tudnék képzelni róluk. Nem szeretném ha Kylo megölné őket, inkább nyírják ki együtt a Kylo Ren ellen forduló Első Rendet, az badass lenne, 6 ember egy felfegyverzett hadsereg ellen.

2018. febr. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!