Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek melyik a legjobb...

Szerintetek melyik a legjobb Harry Potter könyv? Miért?

Figyelt kérdés

Vagy esetleg melyik könyvet nem szerettétek?

(Bár nem hiszem, hogy van ilyen, de ízlés kérdése)



2018. febr. 27. 07:28
1 2
 11/13 #Potterhead válasza:
#5 dettó😱😉
2018. márc. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

A kedvenc a 3. és az 5. kötet. A legkevésbé kedvelt a 6. kötet. A 3. film rész volt az, ami igazán felkeltette az érdeklődésemet a HP iránt. Könyvben is a kedvencem. Itt jelenik meg, Lupin és Sirius. Valamint úgy sejtem, hogy itt fejeződött volna be a sorozat eredetileg. (A patkány nem szökik meg a végén The End Amit Sirius-sal beszélget, hogy hogy élnek majd, szerintem az lett volna a vége). Röviden, az első kötetben legyőzik Voldit, a másodikban az emlékét, a harmadikban nem is szerepel...és mint megtudjuk belőle, a nevetés és az öröm, segít legyőzni a félelmet és túljutni a tragédiákon. Szóval szerintem nem olyan őrültség, az feltételezni, hogy Rowling, eredetileg trilógiát tervezett...

Az 5. kötet még a kedvenc. Itt visszatér több karakter is. Valamint feltűnik Tonks, akit rögtön megkedveltem! A Főnix rendje szerintem egy nagyon jó ötlet, végre kiderül, hogy a felnőttek is csinálnak valamit, nem Harry Potter az egyedüli, akit izgat, hogy Voldi él-e vagy hal... Sajnos a későbbiekben nem sok szerep jut nekik, (mármint nem igazán tudunk meg semmit a ténykedésükről) mivel Harry a főszerepló és ő rendszerint nem tud semmit, így mi sem tudunk meg sok mindet a Rendről...Pedig mennyivel jobban érdekelt volna, hogy velük mi van...!(A legendás állatokban nekem az tetszik, hogy végre nem a "a semmiről nem tudó vagy mindent utolsónak megtudó" Harry szemein keresztül kell figyelni az eseményeket és végre látjuk mit csinálnak a felnőttek az iskola falain kívül!)


A 6. ami nekem a legkevésbé tetszett. Én személy szerint a fél könyvet untam. Voldi múlja nekem kínszenvedés volt, szerintem nagyon hosszúra sikeredett. Egy jó 200-300 oldalt vígan ki lehetett volna vágni belőle és akkor kapunk egy pörgős, jó könyvet. Szinte végig dögunalom a Roxfortba érkezésüktől kezdve addig, amíg nem indulnak el Dumbi-val a gyűrűért. Nem azt mondom, vannak benne érdekes részek az eleje és a vége között...pl. Ki a herceg? stb., de én akkor is túl hosszúnak éreztem ezt a könyvet,(leginkább a közepét) ahhoz képest, ami történik benne. Ráadásul, ebben a részben, szinte mindenki depressziós... Voldi múlja, csak még jobban ráerősít erre a nyomott hangulatra. Valamint Lumpsluck, szerintem a legkevésbé érdekesre sikeredett az évenkénti új tanárok között.


A könyvek az én szememben tetszési sorrendbe állítva, valahogy így néznek ki: 3,5,4,2,1,___7,_6

2018. márc. 25. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Ezek ízlések és pofonok. De nekem a best a titkok kamrája. Mert akárhányszor azt újra olvasom, mindig elkap az az érzés hogy ''csak Ginny élje túl, OMG én is szeretnék párszaszóul beszélni...stb.''A többi könyvet is nagyon szeretem de azoknál (ahogy idősödöm)mást váltanak ki belőlem. És ez nem rossz tulajdonság. Mert mindig jó egy könyvet a másik oldaláról nézve látni. De a titkok kamrája az ''visszavisz''a meseiesebb világba.:)
2019. febr. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!