Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi értelme van az animéknek?

Mi értelme van az animéknek?

Figyelt kérdés

A legtöbb anime teljesen egyforma. Irreális méretű kardokkal csapkodnak és hosszú másodpercekig mondják a mozdulat nevét teljesen fölöslegesen. Jellemző fordulat, hogy valaki megöl egy karaktert, mire az megszólal: "de nem számoltál a titkos képességemmel, tehát nem halok meg". Erre az első azt mondja: "nem, te nem számoltál az én kardom titkos képességével, tehát mégis meghalsz". Erre a második: "De nem számoltál......" és így tovább, tehát sokszor egy-egy egész epizód elmegy egy ilyen csatával és a cselekmény semmit nem halad, mert a szereplők halhatatlanok...

Nincs rendes történetük sem, mert kb. annyi, hogy van egy világ, amiben az egyik típusú nagy kardos emberek a másik típusú nagy kardos emberek ellen vannak. Minden rész erről szól, de nem tudjuk meg, hogy miért vannak egymás ellen, mi a végső céljuk...

Ezek után, aki nézi, az miért teszi? Mit szeret bennük?

Köszönöm!


2018. ápr. 21. 11:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Az alapján, amit leírtál nekem a Fairy Tail ugrott be. Ott van ez, hogy mindig van valami nagyobb csata, tizenakárhány részen keresztül harcolnak, aztán amikor legyőzték az ellenfelet halad az alapsztori kb. két részen keresztül, de úgy igazán semmi nem történik. Megszámlálhatatlan mennyiségű nyitva hagyott szerelmi szál és háttértörténet van, ezért csakazértis megnézed a 267. részt is, hogy valami hátha lesz végre.

Egyébként én nem sok animét néztem, de voltak nagyon jók. Nem, tudom, milyen műfaj áll hozzád közelebb, de ha bírod a vért, akkor a Mirai Nikki az Attack on titan és az Another zseniálisak. A Sword art online is jó. A Beepzebub is harcolós, de ott a történet is halad és emellett vicces.

Sokan azt hiszik, az anime mese, de vannak nagyon brutálisak, amiket lehet, hogy így szívesebben megnéznél, de rendes filmként, sorozatként soha.

2018. ápr. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Trevor. ***** válasza:

Amiről írsz az az akció, azon belül is egy olyanról, amit ismersz. Vannak olyanok, ahol van oka a harcoknak, megelőzi őket taktikus gondolkodás és értelmes ellenfél ellen harcolnak (nem a legkiemelkedőbb alkotás, de láttam és tetszett: Attack on Titan).


Az anime meg egy műfaj, aminek van rengeteg alműfaja. Van olyan változatos, mint az élőszereplős filmek és sorozatok. Az egyetlen különbség, hogy animált és talán az, hogy európai szemmel nézve a japánok furcsák.


Ugyanabból az okból néznek az emberek animét, mint pl. a Trónok Harcát vagy a Star Warst, csak hogy valami ismertebbet enlítsek; szórakozásból. Engem nem érdekel az akció sem "rendes", sem animált formában. Amit szeretek, az a slice of life. Hétköznapi életről szóló történetek (akárcsak pl. a Barátok Közt), amibe az ember bele tudja élni magát, átérzi a szereplők helyzetét és adott esetben tanulni is tud belőle. lyen pl. a Nana, ami az egyik kedvencem.

2018. ápr. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Amit te leírtál az tipikus shounen fight anime speciel nincs bajom az ilyen művekell mivel sokszor egész jó kikapcsolódást nyújtanak. Nem a kedvenc műfajom inkább a pszicho animék fognak meg mostanság de amit kiírtál abból arról következtetek hogy te az anime műfajban a Bleachet DBZ meg a Narutót ismered szóval egy elég egy kaptafa szintű animéket nézel és még nem próbáltál meg keresni a saját ízlésednek megfelelő animét ajánlom figyelmedbe az Animeaddictsot mivel ott tudsz részletesen keresni magadnak animét.
2018. ápr. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!