Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Star Wars rajongók! Az alábbi...

Star Wars rajongók! Az alábbi párbajokat kik nyernék meg szerintetek?

Figyelt kérdés

Egyébként ha a napokban lett volna ilyesmi kérdés nem én voltam mert ez az első ilyen kérdésem :)


1.Grievous vs Pre Vizsla

2.Grievous vs Savage Oppress

3.Boba Fett vs Embo(a fejvadász a tcw-ből a nyílpuskával és a harci kalappal)

4.Pre Vizsla vs Embo

5.Anakin(ep 3-ból) vs Darth Maul

6.Dooku vs Darth Maul

7.Dooku vs Windu

8.Sidious vs Snoke

9.Ahsoka vs Kylo Ren

10.Ahsoka vs Grievous


Bocsi ha kicsit sok lett...



2018. máj. 13. 22:40
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a Maulos rész egy pontjával, Maul nyilvánvalóan megnyerte volna azt a párbajt, de nézzük már meg az egészet: Azért előtte őt is rendesen meglepte Obi, kettévágta a kardját és még földre is került, ha rutinosabb Kenobi akár már ott vége a párbajnak, és hangsúlyozom hogy padawan volt még ekkor csak. De ez igazából lényegtelen, a végén Maul került nyerő helyzetbe, ez igaz, viszont azért előtte történtek érdekes dolgok amik árnyalják a képet.

,,Maul a túlélését követően vélhetően megtanult gondolkodni, átértékelte a dolgokat, mert a továbbiakban elég bölcs és higgadt karakter, még ha a bosszúvágya vezérli is, de képes azt hideg mederben tartani. Szóval ne írd le Mault."

Viszont én ezzel nagyon nem értek egyet, én úgy gondolom (lehet részben a "műláb" hatására, részben az eltelt idő alatt ameddig kb semmit nem gyakorolt, ja amúgy tényleg, ő is veszthetett a midikloriánszintjéből bőven ugyanúgy mint anakin mikor kettévágták), hogy Maul a CW-ben nagyon kijött a formából. Oké hogy megölte Pre Vizslát akit Jar Jar is képes lenne megölni, de ezen kívül semmi: Ketten sem bírták megölni Obi Want opressel, akárhányszor találkoztak rendre alulmaradt Kenobival szemben (aki azért közben az egyik legerősebb jedi mesterré vált), Sidious konkrétan halálra alázta (ami persze várható volt).. Közben egy igazi WWE-s trash talker lett belőle, amivel szerintem teljesen elrontották a karakterét.. A filmben alig szólalt meg, ez a rejtélyes harcos dolog nagyon jól állt neki, a CW-ban meg ennek teljesen az ellentétévé vált, na mindegy.

Lényeg, hogy szerintem Maul a CW-ra nagyon is kijött a formából, a Rebelsben meg láttuk az Obi-Wan elleni "párbajt".


A Snokeos témához csak egy dologban szólnék hozzá: ,,A Snokeot alakító színész szerint a karaktere erősebb mint az Uralkodó.."

Légyszi ezt ne, kérlek, könyörgök, ezt ne. Körülbelül a 4. vagy 5. kérdésnél hozod fel ezt érvnek Snoke mellett, nem csak én, többen is megcáfoltuk már, ne gyere megint ezzel légyszi :D



Kérdezőnek:

Anakin valóban egy picit talán jobb vívó, mint Obi-Wan de ez nem jelent túl sokat. Az egyik az, hogy Kenobi minden idők kb legalulértékeltebb vívója, a 3-as stílusnak (ami a legvédekezőbb stílus, támadni alig támad) a mestere, legnagyobb használója, ezáltal a védelme szinte teljesen áthatolhatatlan. Ráadásul a 3-as stílus közismerten jól használható a djem so ellen amit Anakin használt.

+ Volt a párbajnak egy szerintem elég fontos pontja: https://www.youtube.com/watch?v=k3frK9-OiQ0 körülbelül a 3. perc környékére gondolok, amikor mindketten erőlökést használnak, és még itt is kiegyenlített volt teljesen a dolog, ami azt jelenti hogy Obi-Wan erőhasználóként felér még anakinhoz is, aki a nagy kiválasztott a legnagyobb midikloriánszinttel..


De egyébként (a Windu Sidious dologra áttérve) a filmek párbaját nem lehet túlságosan reálisan venni, volt egy rész ahol Macenek kb a mellkasánál volt sheev kardja, (erre én az erőpajzsot hoznám fel egyedüli mentségként), de az anakin obi wan párbajnál is 100 olyan pont van ahol valamelyiküknek csak egy szerencsétlen erőlökést kellett volna csinálnia hogy a másik hamuvá égjen (fentebbi videó 6 perc környéke), szóval ezek inkább a látványra mint a realitásra mentek rá (már amennyiben lehet sw-ról reálisan beszélni), persze lehet ezt is magyarázni az erőpajzzsal vagy más erőképességgel de felesleges, mert a készítők ezekbe úgyse gondoltak bele annyit, mint mi.



És még egyszer megkérném a 8-ast hogy hagyjuk ezt a Snoke Serkis baromságot, mert már annyiszor cáfoltam meg hogy belepirulok :D (És mint említettem nem csak én, többen is rajtam kívül, volt egy srác aki még jobban kifejtette mint én, meg is akartam keresni a kérdést de nem találtam)

2018. máj. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, ne haragudj, nem is tudtam hogy Rian Johnsonnal/Kathleen Kennedyvel/JJ Abramssal/Mark Hamillal/Daisy Ridleyvel beszélek, mert Serkisnél szerintem maximum ők azok akik jobban tudhatják a dolgokat. Ne is haragudj, de valamiért nem érzem úgy, hogy egy jöttment sehonnai videósnak a fan teóriáinak jobban kellene hinnem, mint annak a világhírű színésznek, aki leszerződött a filmre, az egészben nyakig benne van és konkrétan ő játszotta el a karaktert akiről beszélünk. És nem, nem feltételezem róla hogy nem tudja mit beszél vagy szándékosan hazudik. Persze a mai világban megszokhattuk, hogy egyesek valakiről jobban tudnak dolgokat mint az illető saját magáról... De ha még feltételezzük is, hogy Serkis mellébeszél szándékosan, mégis mit nyerne vele? Hazamegy és jól röhög a sarokban hogy "Na de jót kamuztam a rajongóknak"? Ne nézzük már ennyire ostobának. Maradjunk annyiban hogy nekem kicsivel hitelesebb az amit ő mond mint amit Savanyú Jóska youtubehuszár a karosszékéből. Szerintem nem nehéz kitalálni melyiküknek van több köze a Star Wars produkciójához. Ne legyenek kétségedi afelől, hogy Snoke erős karakter, elég megnézni Kylot hogy odébbrakta egy villámmal, amihez a kezét sem kellett túlságosan megemelnie. Hogy a gondolatolvasási képességeit ne is említsem. Szerinted mi a bánatért ő a galaxis ura abban az időben, mint anno Sidious? Biztos nem a szép mamuszáért.
2018. máj. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Már százszor leírtam másik kérdésnél, hogy Snoke ERŐS. Kylohoz képest mindenképpen, persze Kylo erejét azért ne becsüljük túl.


,,És elsőnek azt vegyük figyelembe, ami a filmekben is elhangzik, aztán lehet érvelni egyéb kánon dologgal, de a legendát meg azt, hogy egy színész mit mondott ne keverjük ide. Kit érdekel, hogy Serkis szerint Snoke milyen erős? Ő írja tán a forgatókönyvet? Majd ha a filmben vagy a Snoke könyvben elhangzik róla valami, azt vegyük csak ténynek."


Nem én írtam, nincs is olyan jól megfogalmazva, de a lényeg itt van. Egy karakter olyan erős, amennyit a filmekből/könyvekből látunk belőle, nem olyan erős, amennyire egy színész játssza, még akkor sem, ha az a színész Andy Serkis. Ilyen alapon mi van akkor ha Ewan Mcregor azt mondja hogy ő minden idők legerősebb Jedije? Akkor ő lesz minden idők legerősebb jedije?


A filmekben láttuk Snoketól amit láttunk, láttunk egy erő-villámot ami bár erős volt de azért ne kezdjünk már el egy erővillám miatt (ami amúgy még csak meg sem ölt senkit) isteníteni valakit, a gondolatolvasás meg nagyszerű trükk de párbajban hasztalan hogyha így át tudják verni mint Kylo tette.



LEGENDS következik: Nézzük meg Vitiatet, amit ő csinál, az erő villám. Utána istenítsük Snokeot. (Igen, legends tudom)


BTW nem tudom milyen youtubeossal jössz, magyar sw videósokat egyáltalán nem nézek, (régen néztem sw kisokost), külföldiekből is csak bandelét és fact freet de velük sem értek egyet mindig, szerintem tudok annyit a sw-ról hogy ne kelljen őket néznem, magam is meg tudom ítélni egy párbaj kimenetelét, vagy ha nem tudok eleget egy karakterről akkor felmegyek wookiepédiára és forrásokat nézek

De ez off téma, a lényeg hogy befejezném ezt a Snoke témát mert úgy látom hogy nem tudod elviselni hogy egy karaktert az alapján ítélünk meg amit tesz, nem az alapján, amit az őt alakító színész mond róla :D

BTW Samuel L. Jackson azt mondta hogy Windu nem is halt meg, akkor Windu nem is halt meg? Hivatalosan még mindig halott, ez hogy lehet?

2018. máj. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
100%
Az utolsónak üzenem hogy ő csak azt mondta ha jól tudom hogy csak SZERINTE él nem azt hogy tuti él
2018. máj. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
75%

1. 5:5

2.Grievous

3.Boba Fett

4.Embo

5.Anakin

6. 5:5

7.Windu

8.Nem tudom, még szerintem nincs megmutatva Snoke erejéből.

9.Ahsoka

10.Ahsoka

2018. máj. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

1. Grievous. Nehéz választás, mert szerintem ez az egyik legkiegyenlítettebb harc - Grievousnek vannak nagy előnyei egyszerűen abból adódóan, hogy mennyire nagy részben gép, de a mandalóriak nagyon jó harcosok, úgyhogy Pre Vizslát sem szabad lebecsülni. Viszont végül én Grievousre adnám le a szavazatomat.


2. Ismét Grievous. Nem egy egyszerű helyzet ez sem, mert Opress erőérzékeny, és sith, de egyben nagyon kevés kiképzést kapott, ő is elismerte, hogy mondjuk Maul mellett jelentősen elmarad. Szerintem itt Grievousnek lenne esélye.


3. Életkortól is függ, de szerintem az eredeti trilógia idejében Boba Fett nagyjából bármelyik fejvadászt le tudta volna győzni a Clone Wars érából. Addigra nagyon összeszedte magát. Ha a Clone Warsos, gyerekkori énjét nézzük, akkor értelemszerűen Embo.


4. Egyértelműen Pre Vizsla. Mandalóriként biztos, hogy sokkal jobbak a harci képességei.


5. Anakin. Anakin alapvetően nagyon jó harcos, és nagyon magas szintű erőhasználó. Obi-wannal szemben, már annyira csúszott, annyira elvakította a saját dühe és büszkesége, hogy a józan eszét teljesen elhagyta a harcban - mivel Maullal nincs személyes kapcsolata, ha egy stabilabb állapotban küzd meg vele, szerintem le tudta volna győzni. Persze valamennyire itt is függ, hogy milyen korú Maullal harcolna - mert az ep 1-eset szerintem biztos legyőzné, a Clone Warsosat már neccesebb, mert ott okosabb is, és erősebb is a karakter, míg a Rebelsesen megint nagyobb eséllyel kerekedne felül, mert bár az a Maul okos és manipulatív, de azért mégiscsak öregszik már, Obi-wan egy kardcsapással intézte el.


6. Na, ez megint jó kérdés. Ha az ep. 1. Maul az ep. 2. Dookuval harcolna, akkor azt mondom, Dooku. Mert intelligensebb, és nagyon jó erőhasználó. Ha a Clone Warsos verzió, akkor Maul, mert addigra okosabb és manipulatívabb lesz, de még nagyon nagy a fizikai ereje, amiben Dooku kissé elmarad. Végül, ha Maul Rebelses állapotát nézzük, akkor ott már nem biztos, hogy tudok dönteni.


7. Windu. Windu az egyik legjobb vívó a rendben, azt hiszem, harci képességeiben alapvetően még Yodát is lekörözte. Az, hogy Sidious legyőzte, inkább a saját óvatlanságának, és mondhatjuk, hogy ostobaságának eredménye. Dooku annyira nem kiemelkedő fénykarddal, míg Windu igen, erőhasználat tekintetében pedig mindketten nagyon jók, Windu pedig sok sötétoldali technikát vissza is tud fordítani a Vaapad stílus miatt.


8. Nos, amennyiben elfogadjuk azt a (azt hiszem, most már confirmed) teóriát, hogy Snoke=Darth Plagueis, akkor Sidious egyszer már le is győzte. Ha pedig csak a filmeket nézzük, akkor látható, hogy Snoke bár nagyon komoly erőhasználó, de végletesen elbizakodott, egyszerű trükkökkel le lehet győzni a befolyását és csapdába lehet csalni. Azt nem is tudjuk, fénykarddal milyen szinten képes harcolni, de feltételezem, nem annyira kiemelkedőek a képességei, inkább az erőre fókuszál, különben vállalna bizonyos helyzetekben direkt konfrontációt, ahogy Sidious is megtette. Sidious viszont nagyon jó fénykarddal, és magas szinten használja az erőt, ráadásul van esze, és bár elbízza magát, de közelében sincs annak az arroganciának, amit Snoke-tól látunk. Szóval Sidious.


9. Ahsoka. Egyértelműen. A Clone Wars eleji Ahsoka talán nem, de a végén, olyan tizenhat éves korában szerintem már simán lenne esélye, a harmincas éveiben járó, Rebelses pedig probléma nélkül intézné el.


10. Ahsoka. A Clone Wars érás nem, de a Rebelses kérdés nélkül. Ahsoka addigra már egyrészt mester, nagyon komoly harci képességei vannak, magas szinten használja az Erőt, és nála azt sem szabad elfelejteni, hogy a Mortis epizódok óta gyakorlatilag a Leány, az erő világos oldalának megtestesülése valamilyen szinten benne él (a Rebelsben állandóan követi zöldes-fehér bagoly, amiről a végén kimondják, hogy a Leány segítője, vagy a Leány maga, illetve rendszeresen mutat olyan képességeket, amiket korábban csak a Mortisiaktól láttunk, például az Erő használatával képes eltüntetni egy fénykard pengéjét), ami még elég sok pluszt ad. Ezt szerintem nem tudják ellensúlyozni Grievous képességei.

2019. ápr. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nagy Sw fan vagyok így a legjobb tudásom szerint próbálok választ adni. Na lássuk:


1. Grievous vs Vizsla: Grievous. Lekaszabolná simán.


2. Grievous vs Opress: Grievoust. Opress egy benga allat. Csak varázsoltak neki erőt így Grievous simán


3. Boba Fett vs Embo: Boba. O a Galaxis legjobb fejvadásza így egyértelmű.


4. Pre Vizsla vs Embo: Vizsla. Ez kérdéses de Vizsla a fekete kardjával meg tudná szerintem ölni.


5. Anakin vs Maul: Anakin. Ugynolyan szinten vannak vívásban de ez nem okozna gondot Aninak. Hosszú párbaj lenne de ő győzne


6. Dooku vs Maul: Maul. Ez nagyon nehéz Dookunak több képessége van de Maul gyorsabb és jobb vívó. Ez nagyon 1-1 de sztem Maul nyerne.


7. Dooku vs Windu: Windu: ő a Vaapadot használja meg az egyik legjobb vívó így ő.


8. Sidious vs Snoke: Sidious: Ez egyértelmű. Snoke csak egy erőhasználó klón akit ugye Palpi teremtett. Így Sidious megsütné a villámaival aztán feldarabolná és megenné. Nem ám amúgy Sidious egyértelmű.


9. Ashoka vs Kylo: Ashoka. Jobb vívó. Ashoka gyorsabb, simán kicsinálná Kylot.


10. Ashoka vs Grievous. Ashoka. Valószínűleg a két fénykardjával fel tudná venni a harcot így ő jönne ki győztesként. Meg amúgy is Grievous nem erőhasználó Ashoka meg igen.

2020. jún. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!