Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Tegyük fel, ha a Star Wars-ban...

Tegyük fel, ha a Star Wars-ban a Birodalom császára, Palpatine meghalt volna, de utána még fennmarad a birodalom, Darth Vader lett volna az új császár? És most tekintsünk el az eredeti, film szerinti történettől.

Figyelt kérdés
De ami még ennél is nehezebb kérdés: ha Vader is meghal, mégis ki lett volna utána a Birodalom császára?! Mert tudtommal más erre alkalmas személy a Birodalmon belül nemigen volt. Szerintem Vader után nyilvánvalóan valami sith lett volna a császár, de ki lenne a legalkalmasabb erre, már ha van olyan? Ha pedig nincs alkalmas sith, a Birodalom szerintem garantáltan összeomlana.

2018. júl. 4. 16:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Palpatine gondoskodott róla, hogy a halála után ne létezzen tovább a Birodalom.
2018. júl. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A Sith tanítványok lényege, hogy a mesterük helyébe lépjenek. Ha mindketten meghalnak és eltekintünk a film történetétől, akkor Tarkin mindenképp alkalmas és képes lett volna a Birodalom vezetésére.
2018. júl. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Az a Tarkin egyáltalán nem lett volna alkalmas szerintem.
2018. júl. 5. 15:01
 4/13 A kérdező kommentje:

Továbbá: Palpatine és Darth Vader nélkül nemigen maradt fenn volna a Birodalom, az a Tarkin csak Palpatine egyik eszköze volt, nélküle az a Tarkin nem ment volna semmire. Szerintem legalábbis.

SiZsu

2018. júl. 5. 15:24
 5/13 anonim ***** válasza:

Tudsz egyáltalán valamit Tarkinról és a pozíciójáról a birodalmon belül.


Mert nagyon úgy néz ki, hogy nem. Szerintem.

2018. júl. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Tudok, és ennek ismeretében állítom: nem lehetne a Birodalom császára, mert biztos, hogy lenne egy sith, aki előbb venné át ezt a pozíciót. Az Erő segítségével.

SiZsu

2018. júl. 5. 18:13
 7/13 anonim ***** válasza:
79%

Ha Vader és Sheev is meghalna akkor nem lenne sith, mivel kihal a rend.

Persze egy Snokehoz hasonló erőhasználó felléphetett volna de kérdés hogy a birodalom vezetői (akiknek azért együtt elég nagy hatalmuk van és a sereg is nekik engedelmeskedne, császár hiányában) elfogadnának-e egy jöttment valakit mint császár, mégha az egy erőhasználó is

Valószínűleg inkább támogatnák Tarkint aki bizonyított már és amúgy is jobban ismerik/több köze van a birodalomhoz

2018. júl. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Snoke/egy hozzá hasonló erőhasznaló manipulálhatná a seregeket az Erővel, mármint az elméjükre tudna hatni. Vagy bebizonyítaná nekik, hogy mekkora ereje van és egyértelmű hogy akkor inkább támogatnák őt, mint azt a Tarkint. Mert a Star Wars univerzumában az Erő a legnagyobb hatalom. Csakis az Erő.

SiZsu

2018. júl. 5. 18:54
 9/13 anonim ***** válasza:

Láttad a Star Wars: Lázadók c. sorozatot?

Olvastál már Timothy Zahn könyvet?


A 'Jedi visszatér' utáni trillógiája (A birodalom örökösei; Sötét erők ébredése; Az utolsó parancs), pontosan erről szól.

És a birodalom maradéka NEM pártol át az újonnan talált sötét jedihez (csak ennyinek nevezem, a többi spoiler), hanem maradnak Thrawn mellett, pedig maga Thrawn "hívja segítségül" (szintén próbálok spoiler mentesen fogalmazni)



Thrawn LAZÁN elvezette volna a birodalmat, ahogy azt a trillógiában is teszi.

(Tovább nem részletezem, spoilerek miatt)

2018. júl. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Thrawn talán igen, de ő nem azonos azzal a Tarkinnal, aki szerintem nem tudta volna a Birodalmat irányítani Palpatine halála után.

SiZsu

2018. júl. 5. 19:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!