Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A STAR WARS Baljós Árnyak...

Tislerics Máté kérdése:

A STAR WARS Baljós Árnyak csak szerintem egy zseniális műalkotás?

Figyelt kérdés

Furcsállom nagyon hogy ennyire utálja mindenki. Otthonosan mozgok a filmművészet világában. Antonioni, kubrik, Tarr Béla, stb... Tisztában vagyok azzal, milyen egy valóban jól megírt forgatókönyv, milyen a zseniális rendezés. Szeretem kijelenteni, hogy a művészetek iránti igény napjainkban is olyan erős, mint a reneszánsz Itáliában, csak annyi a különbség, hogy most monumentális összművészeti alkotásokra vágyunk. Ennek két zászlóshajója a videojáték és a film.


A Baljós árnyak szerintem az eredeti trilógia után a legnagyobb filmművészeti alkotás az SW filmes univerzumon belül. Esetleg a JJ féle ébredő erő fogható hozzá, de fantáziátlansága nem méltó igazi SW magaslatokba helyezni a filmet. A Baljós árnyak ennek ellenére monumentális. Lukas víziójának leginkább megfelelő alkotás.


Még a forgatókönyv is szerintem pazar. Igazi űrwestern, mint az eredeti trilógia darabajai. Nem veszi túl komolyan magát, tisztában van a műfajjal. És ezért inkább a gyerekeknek szól. (gyerekként láttam) Vagy akár annak a gyereknek, aki minden felnőttben szunnyad.


Jó Jar-Jar tényleg idegesítő néha, a színészi játék is néhol döcögős. De valljuk be: nem ezért szeretjük a SW-t. Ugye Mark Hamill? Ugye Ewokok?... :D


A Baljós árnyakban annyi fantázia és ötlet összpontosul, hogy az számomra szinte szerzői magaslatokba emeli az alkotást. Lukas szerintem itt élte ki igazi szenvedélyét. Már nem kötötte a kezét a technika és a pénz. Lukas vitán felül zseni. Csak én érzem, hogy a Baljós árnyak élete fő műve. (Az eredeti trilógiát is ugye azért csinálta mert volt egy jó forgatókönyve de pénze már kevésbé, ahhoz hogy az 1,2,3-at leforgassa. ezért kezde a 4.5.6-al...) Pontosabban a 4-el mert tényleg csak erre futotta a költségvetésből... Az 5. 6. már csak a siker miatt vált lehetségessé...)


Szóval szerintem méltatlan amit ezzel a műalkotással tesznek. Egyedül vagyok ezzel a gondolatommal... És beteges ez az imádat részemről? :D



2018. okt. 24. 09:26
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

#6! AZtaaa! tényleg brutálisan lepontozták a videót a rajongók! A kommentek is nagyrészt szívemből szólnak a video alatt. Watchm0j0 próbálta meglovagolni a trendi gyűlölethullámot a PT körül, de nem számoltak az IGAZI rajongókkal.... :D


,,(egy rajongó, aki többé-kevésbé, de az összes SW filmet szereti, igen, még a TLJ-t is)"


Fúúú, na az már durva... :D

2018. okt. 25. 08:54
 12/20 anonim ***** válasza:

Vannak a TLJ-ben nagyon gyenge, illetve nagyon zseniális húzások. Rose karaktere, meg a történetszála Finn-nel nagyon gyengén van megírva, még hogyha van is jelentősége a filmben az egésznek, meg érthető, hogy mit akartak a kaszinóbolygóval megmutatni.


De pl. amit Luke-kal művelt az egész film, na az szerintem zseniális, egyben az egész SW Saga egyik legjobb karakterdrámája.


Illetve, hogy el mertek szakadni a klasszikus mester és tanítvány felállástól mindkét oldalon. De azért még tudnék sorolni

2018. okt. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

#12! Hát ja! A TLJ nagyon megosztó film. Kétségtelen, hogy voltak jó ötletek is benne, nekem pl. semmi SW hangulat nem jött át, amikor néztem. Pedig kétszer is próbálkoztam... Sajnáltam a mozijegy árát. Ami azért durva egy SW film után...


A lóversenyes állaltvédős rész szerintem egyszerűen pofátlan. Egyértelmű propaganda és nulla kreativitás... Luke kifigurázása is nálam túl megy egy határon. A fejős és fénykard eldobós rész nekem már sok. A vége jó lett volna, de lenyúlták a Menekülés Los Angelesből c. film zárójelenetét. egy az egyben:


https://www.youtube.com/watch?v=45W5JyNN-80

(6:15-től)


Nem sikerült elvonatkoztatni a PETA és feminista propagandától, amit belegyömöszöltek. Izzadságszagú, fantáziátlan, dilettáns, infantilis, kicsi...


Abból a szempontból mindenképp zseniális, hogy éreztem a sötét oldalra vezető gyűlöletet. Szinte hívogat a sötétség, amikor eszembe jut a film, annyira utálom... :D

2018. okt. 25. 14:30
 14/20 anonim ***** válasza:

Egy film csak a forgatókönyvtől nem lesz műalkotás..

Ha csak filmként nézzük a Baljós Árnyakat, akkor gyenge, mert rémgyenge a színészi játék (hiába van tele nagyobbnál nagyobb nevekkel, vannak híresen rossz színészi alakítások), naaaagyon túl lett tolva a CGI, ami ráadásul nem is nézett ki olyan hú de jól (na jó, nem The Rock szintű volt, de na).


Ha Star Wars fan vagy, akkor néhány dolog mellett el tudsz menni. Ott van például Darth Maul: a fanok egyik legnagyobb kedvence, imádják.. Mondja már el valaki, hogy ha megnézzük a filmet, akkor mit tudunk róla? Miért szeretjük? Mert menő az arctetkója, és a dupla pengés fénykardja.. Összesen KÉT darab mondata volt az egész filmben. (ha jól számoltam). Tíz darab percet szerepelt kb, amiből 5 a végső párbaj..



Persze, Lucas eredetileg gyerekfilmnek szánta a SW-t, csak aztán az univerzum szépen túlnőtt rajta, és szinte függetlenítette magát Lucastól (na jó, akkoriban azért még nem volt annyira bő az univerzum, mint most, de pl a Thrawn könyvek már megvoltak ekkor). És ebből a szemszögből nézve rohadtul illúzióromboló, hogy egy 6 éves gyerek kiírt egy egész droidhadsereget, meg lazán repked egy istenverte űrhajón, a félelemnek még csak a JELÉT sem mutatva, na ez akkor is gáz, ha ő a nagy kiválasztott..

Egyébként a gyerek-vonalat nem hagyta el Lucas (lásd a droidok hangját) viszont van, hogy sikerült neki egyensúlyban maradnia, mint például a Sithek bosszújában, ami szerintem az új trilógia legjobb része, és kimagaslik az előzménytrilógiából.

2018. okt. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Jó hát ennyi erővel Boba Fett még annyit sem csinált, mégis legalább akkora (ha nem nagyobb) kultusza van.
2018. okt. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

de boba fett-nek egy futurizált korinthoszi sisakja van.

a korinthoszi sisak meg menő és kész:)

de elég belegondolni,hogy kiló sisakja hogy megvezetett mindenkit a 7. rész elején.

a rohamosztagosok elég komolyan lezúztak mindent sw-hez képest meglepően részletesen,aztán megjelent revan,mindenki oda volt,hogy ez az,megcsinálták,itt van...erre elkezdtek poénkodni poe-val és megtört a varázs.

szóval a korinthoszi/mandalor/revan/boba fett/klón katona sisaknak hatalma van:) amíg nem kasztrálják.

2018. okt. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
A kétélű fénykardnak pedig legalább annyira hatalma van. :D
2018. okt. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Szerintem is zseniális a maga módján.
2018. okt. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

16-17

Na igen, de én pont erről beszélek :)

Bobát is azért szerettük, mert jól nézett ki, viszont az eredeti trilógiának ő csak egy kis "szeletét" tette ki, azokban a filmekben bár meghatározó volt, mégsem ANNYIRA, mint Maul az Új Reményben.

És én az eredeti kérdésre válaszolok ezzel: Ha egy film tele van még a fanok által is elismert negatívumokkal, hibákkal, kritikai szemből nézve förtelmesen nagy baklövésekkel, ami mellett a film kb legnagyobb pozitívuma egy ember, akinek 2 mondata, 10 perce van a filmben, és mindenki azért szereti, mert jól néz ki, akkor talán kijelenthetjük, hogy ez a film nem jó.

De komolyan. Mi a pozitívum ebben a filmben? Maulon kívül.

Hát az, hogy bővítették, mélyítették az univerzumot, (és egy olyan irányba vitték el, ami nekem spec. nagyon tetszett). Kérdező, lehet, hogy neked tetszik a forgatókönyv is, ennek ellenére az is tele van hibákkal, a legtöbb Anakinnal kacsolatos btw..

De komolyan, ez elég-e ahhoz, hogy egy filmet "zseniális műalkotásnak" hívjunk? Szerintem rohadtul nem. Megismételném magam, az előzmény trilógia legjobb része egyértelműen a Sithek bosszúja, viszont az sem jár a közelében sem ahhoz, hogy műalkotás legyen.

És én ezt úgy vagyok képes ezt mondani, hogy imádom, sőt, jobban szeretem az előzmény filmeket, mint az eredeti trilógiát.

2018. okt. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

#19! Bizonyára nem olvastad az eddigi hozzáoszlásaimat. Nem gond! Most megismétlem: A Film szerintem sem feltétlenül tekinthető zseniális műalkotásnak, de itt egyáltalán nem csak a forgatókönyvről van szó! Egy film összművészeti alkotás. A látványtervezés épp úgy telibe vághatja, mint a rossz színészi játék, vagy a forgatókönyv.


A BÁ szerintem már csak a design miatt kiérdemelte NÁLAM a műalkotás kategóriát. Ne csak a forgatókönyvvel foglalkozzunk. A BÁ-nál még lehetett bízni abban, hogy Anakin méltó Darth Vader lesz! De a KH és a SB ezt tökéletesen elbarmolta. A szerelem.... "Nahát ilyet még sosem láttam filmben".... Elég arcpirító, hogy egy szerelmi szállal magyarázták meg Vader átalakulását....


A BÁ-nál még volt remény. A KH egy rakás bélsár! A SB pedig jó iparosmunka, de nincs lelke! Minden szálat szépen elvarrnak, ahogy azt kell. Mindenki biccent és kimegy a moziból... Én a BÁ után ugrálni tudtam volna annyira magával ragadott a világa. Megőrültem a játékboltokban. Mindenhova Naboo fightereket és légi fogatokat rajzoltam... A SB után meg annyi volt, hogy: Hmmm nem rossz...


Nyilván szerinted a SB jobb film. Ez ok. De innováció és univerzum-bővítés terén iszonyatosan alulmarad szerintem a BÁ mellett. Ezt be kell látni. Én is belátom, hogy a forgatókönyv nem tökéletes. És a színészi játék sem a BÁ-ban. Ráadásul a SB filmet sokkal könnyebb volt megcsinálni, mert mindenki tudja a végét, és csak úgy kell megírni, hogy passzoljon az Új reményhez! Ez nem igényel annyi kreativitást. A BÁ-ban Lukas-nak meg kellett mutatnia milyennek képzelte a régi dicső köztársaságot még a nagy háború előtt. Na ez az embert-próbáló feladat, nem a háború bemutatása amiről mindenki tudja, hogy volt és nagy volt... A SW esszenciája a kultúrákban a népekben az egész univerzumában van. Űrháborút, szerelem miatt megrészegült embereket látott már mindenki.


Mutass be egy rég letűnt univerzumot bolygókkal, népekkel, kultúrákkal, IGAZI Jedikkel, amit mindenki csak elképzelni tudott. Na itt a helye a zsenialitásnak. Nem a szállak elvarrásnál és egy nagy CGI űrcsatánál...

2018. okt. 29. 08:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!