Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mit szólnátok egy Harry...

Mit szólnátok egy Harry Potter és a titkok kamrája Remake-hez?

Figyelt kérdés

A sorozat második kötete szerintem az egyik legizgalmasabb, nagyszerű horrorfilmet lehetne belőle csinálni.


Íme néhány ötlet, miben különbözne a Remake az Orignal-tól:


1. A film sokkal sötétebb, borongósabb hangulatú lenne. Gyakori lenne benne olyan effektus, mind a köd, a vihar, az ablakon bevilágító villám, mennydörgés.

2. Az összes viccesebb, komolytalanabb jelenet (pl. Dobby, kviddicsezés kivágásra kerülne)

3. A szereplők idősebbek lennének, emiatt módosulna a történet kicsit itt-ott. A régi szereplőgárdából Tom Felton, Matthews Lewis és Evanna Lynch visszatérne, de pl. Daniel, Emma és Rupert nem.

4. Neville Longbottom karaktere nagyobb szerepet kapna.

5. Perselus Piton jóval kegyetlenebb, zsarnokoskodó lenne

6. Lenne egy történeti szál, ami azt tárja fel, hogy Ginny hogyan került a napló hatása alá. Lidérces látomások, állandó rettegés és a merényletek jóval kegyetlenebb bemutatása jellemezné ezt.

7. A baziliskussal való küzdelem jóval drámaibb és durvább lenne.

8. Nem érne véget a rémálom a napló elpusztításával, lenne itt is egy csavar, pl. a film végét a felére hoznák és a második fele tök új lenne.

9. A zenéket lecserélnék teljesen, max az alapzene maradhatna.

10. A tiltott rengetegben való látogatás átírásra kerülne, mondjuk többen mennének oda, és fokozatosan tűnnének el az emberek a pókok és egyéb szörnyek támadásától.


Na, szerintetek lenne rá igény?



2018. nov. 25. 18:21
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
98%
elég nagy bullshit. :D
2018. nov. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Nem hinném. Valszeg nagyobb sikere lenne mint az eredetinek meg a legendás állatok féle fércműknek.
2018. nov. 25. 18:42
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az ötlet nem hangzik rosszul.

DE a Harry Potter egy milliárd dolláros IP, nyilvánvalóan nem fogják a filmsorozatnak csak az egyik részét remake-elni egy teljesen más stílusban. A horror ráadásul egy teljesen más jellegű műfaj. Míg egy gyerekfilm széles közönségnek szól, a horror egy kis felnőtt csoportnak. A gyerekfilmeknek sokkal nagyobb büdzsét engedhetnek meg, a horror pedig tipikusan az alacsony költségvetés területe. Szóval nincs az az isten, hogy a WB erre pénzt adna.

Szerintem egy jó kis horror film lehetne ebből, ha szépen kivennéd az összes HP elemet, nem maradna semmilyen zene meg semmilyen színész, átneveznéd a karaktereket és megírnád egy teljesen önálló horror filmként, ami nem kapcsolódik direkt módon a HP-hez, csak pár dologban kicsit hasonlít.

Persze 1000 ötletből 1 végződik befejezett, használható forgatókönyvben. És 1000 script-ből egy kapja meg azt a pár millió dollárt, ami a leforgatásához kell... szóval menjél írni.


"Valszeg nagyobb sikere lenne mint az eredetinek meg a legendás állatok féle fércműknek."


A HP világában készült filmek összesen kb. 9 milliárd dollárt hoztak. Ennél nagyobb sikere lenne a te filmednek? :D

https://www.youtube.com/watch?v=_n5E7feJHw0

2018. nov. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Az egész Remake ötlet onnan indult, hogy anno a japánok újra elkészítették az 1996-os videójátékot újra (Resident Evil) 2002-ben és jobb lett, mint az eredeti. Most 2019-ben fog megjelenni a Resident Evil 2 Remake, amely az 1998-as klasszikus játék újragondolása.


A remake egyébként attól remake, hogy alapvetően megtartja az eredeti anyag zamatát, de fel meri azt hígítani a kornak megfelelő színvonalra.


És miért pont a HP2-re gondoltam? A Harry Potter és a titkok kamrája az egyetlen olyan történet, amely pl. olvasás közben meg tudott félemlíteni. Filmen sem semmi, és szerintem több van ebben, mint amit vászonra vittek. A világ persze még nem érett meg egy egy Harry Potter 2 Remake-re, valszeg Rowling is ellenezné, de figyelembe véve a mesék/rajzfilmek evolúcióját, egyszer eljöhetne az ideje, amikor már egy másik generáció kezd felnövekedni.


Annak idején pl. a 2000-es években a Resident Evil 2 újragondolása is lehetetlennek tűnt. Akkor az volt az indok, hogy a mai világban a pörgős, akciójátékok a menők, így veszteséges lenne a cégnek. A japánok most mégis megoldották.


Egyébként az is egy megoldás lenne, amit mondtál, hogy a HP-hez köthető filmet készíteni, HP karakterek nélkül, de az nem lenne ugyanaz. Jómagam egyébként tudományos pályára készülök, de ha olyan fejes leszek, hogy a médiában is nevem lesz, és jóba leszek a WB stúdióval, biztosan fel fogom nekik vetni az ötletet. :D


Persze ez a kérdés csak fikció, magam sem gondoltam komolyan, csak egy elképzelés.


De azért azt megjegyzem, hogy a kavantumfizikából már megtanultam, hogy, az, ami a mi világunkban nem történik meg, az megtörténhet a 10 az 500.-on párhuzamos Univerzum valamelyikében, a Multiverzum sűrűjében. 😂

2018. nov. 25. 19:44
 5/22 A kérdező kommentje:

"A HP világában készült filmek összesen kb. 9 milliárd dollárt hoztak. Ennél nagyobb sikere lenne a te filmednek? :D"


Arra gondoltam, hogy elképzelésem szerint nagyobb bevételt hozna mint az eredeti HP2 és a két előzménytörténet összesen. Persze ez majd függ attól is, hogy milyen lenne az akkori közönség igénye.

2018. nov. 25. 19:48
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút felesleges.

Amúgy is rosszul vagytok ettől a remake mániától. A 99%-ban semmi egyedi, új gondolat nincs benne, és nem a tied lenne a kivétel.

Írj róla egy fanfiction-t hátha elolvassa valaki.

2018. nov. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Annyira nem ihletett meg a HP hogy azért irjak róla.


😁

2018. nov. 25. 20:13
 8/22 he84 ***** válasza:
100%
Nem valami jó ötlet, nem hinném hogy nagyobb sikere lenne az eredetinél. Nem értem, hogy minek kell ilyen sötétre felturbózva újra megalkotnod neked, vagy bárkinek. Na meg nem elég egyedi, a nagy része maradna, egy amolyan sötét verziójú mádolat lenne, nem több, már bocsi. És az az érzésem kissé, mintha te ebből akarnál sok pénzt csinálni magadnak és esetlek JK-nál is nagyobb sikert akarsz ezzel. Így biztos nem fog menni, kár beleélned magad, hiú ábrándok.
2018. nov. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

még ha sikeres lenne akkor sem tudna nagyobb bevételt termelni,mert a sztorid korhatáros.

a korhatár besorolás meg az esetek többségében egyenlő azzal,hogy a bevétel negyedére lehet csak számítani.

mert a hp 2-re ment a kisgyerek,a tesó,apu meg anyu.

tehát a film bevételi rátája lefed több generációt,mentek rá osztályok stb.

egy horror filmre nem fog menni az alsó tagozat és a családi mozizós programba sem tud bekerülni.

tehát kizárt a kaszálás.

új bőrt úgy lehetne erről lehúzni,ha tv sorozatot csinálnának a 7 részből és a könyvekben bemutatott módon kibővítve mutatnák be a varázsvilágot.

nah az lehetne hatalmas siker.

2018. nov. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Nem akarnék ebből meggazdagodni, felőlem a pénz 70%-át vihetné Rowling nyugodtan.


Azzal is tisztában vagyok, hogy nem minden remake ér el nagy sikert. A Ben Hur 2016 rosszabb lett, mint a régi.


A HP2 újragondolása talán mégsem érne el annyi sikert, mint az eredeti, de ettől függetlenül biztos ott lenne a legnagyobbak között. A karakterek is teljes jellemátalakuláson esnének át, lényegében egy új filmet kapnának a fanok.


De kár, hogy ötletet nem lehet levédetni, mert szinte biztos, hogy én vagyok az első, aki ezt így kitalálta. Lehet írnom kellene egy teljes cselekményvázlatot, és eltenni a fiókba, hátha 15 év múlva úgy hozza az élet, hogy lenne belőle valami.😂


Apropó: Bevillant egy 11-es pont is. A filmben szerepelne egy különleges alakulat is, akiket arra képeztek ki, hogy még a Titkok kamrjának a felnyitása előtt elkapják Mardekár utódját. A csoport már hónapokkal korábban tudott az eseményről. Az ő történetükkel indulna a cselekmény, tehát a Dursley-s jelenetek is mennének a kukába.

2018. nov. 25. 20:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!