Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Kinek tetszett a star wars...

Kinek tetszett a star wars eredeti sorozat? Akinek nem az indokolja meg, hogy miért

Figyelt kérdés

2018. dec. 11. 17:17
 1/7 A kérdező kommentje:
Mármint az eredeti 4-5-6-ra gondolok.
2018. dec. 11. 17:35
 2/7 anonim ***** válasza:

Az első három rész jobban tetszett.A karakterfejlődések miatt.

De nem vitatom hogy az eredeti trilógia izgalmasabb.

2018. dec. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én nem szerettem, de elöljáróban azért vegyük figyelembe, hogy egy negyvenéves filmről van szó.


Nemrég néztem újra, és főleg a történet és a történetvezetés elég... hmmm... gagyi volt. Meseként kell felfogni vagy gyereknek lenni, és akkor működik biztos.

2018. dec. 12. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Gagyi történetvezetés? Hát nem tudom láttad-e az eredeti első részt, ami most a negyedik. Egy sor újszerű dramaturgiai elemet használ vegyítve a klasszikus hős útjával. Szerintem simán veri a 3. részt, az 1. rész történetvezetése meg csak ezét másolja. A második rész úgy valahogy megállja a helyét, csak korához képest semmi újat nem hoz. A IV. New Hope nem csak hogy a korában egyedülálló újításokat tartalmaz, de még ma is megállja a helyét és élvezhető, szemben az előzménytrilógiával, amit pl. úgy 20 múlva el is felejtenek.
2018. dec. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ízlések és pofonok :)


Ahogy írtam, gyerekmeseként kell nézni, és akkor elfogadható.

2018. dec. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, te miket pakolsz még a gyerekmese fogalom alá.
2018. dec. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Tislerics Máté ***** válasza:

Elég nehéz olyan embert találni, akinek annak idején nem tetszett a csillagok háborúja. Egy jelenséggé nőtte ki magát akkor. Magyarországon is, amikor már beszivárgott.


Egyedülálló, szinte filmtörténeti jelentőségű, ugyanis az volt az első igazi kasszasiker a világon. A 77-es premieren az emberek extázisba kerültek. többen kiabáltak a moziban és a végén mindenki állva tapsolt. Euforikus élmény volt, mert sose láttak még ilyet. Felülmúlta mindenki képzeletét és még jól is szórakoztak. Ennél nagyobb pozitív hatást azóta sem sikerült elérni 1 filmnek sem.


Nyilván azóta ömleszti holywood a SW szerű filmeket és próbálja a megfelelő filmes trendekkel és technikákkal feltúrbózni azokat. Ezért tűnik így visszatekintve gagyinak a 4,5,6. Mégiscsak a 70-es-80-as években készültek. Nem várható el, hogy azokat a zsánereket és trendeket használja, ami jelen korunk sajátja.


Nekem nem hogy tetszett, egyszerűen megbabonázott. Új minőséget teremtett. Rájöttem, hogy egy film is lehet annyira lenyűgöző, hogy ámultba ejtsen és napokig a mániámmá váljon. aztán jött a birodalom és a jedi... Tökéletes volt az egész...

2018. dec. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!