Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mit gondoltok a Fekete Párduc...

Mit gondoltok a Fekete Párduc filmről?

Figyelt kérdés
Szerintem jó film, de nem annyira, hogy ilyen sok oscárra jelöljék, a Végtelen háborút csak egyre. A BAFTA-n is elhozott egy díjat. Visszaterve a Végtelen háborúra. Szerintem sokkal elvezetesebb volt, mint a Fekete Párduc. Én egyszerűen nem értem miért húzzák így fel ezt a filmet. Szerintetek is több figyelmet kap, mint amennyit megerdemel?

2019. febr. 14. 09:09
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
A Végtelen háború szerintem sokkal jobb volt, én imádtam. De még annak sem adnék oscart. Kész vicc.
2019. febr. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én örülök, hogy az Oscar végre ad egy kis elismerést a szuperhős filmeknek. Nekem se pont a Fekete Párduc volt a személyes kedvencem, de a felépített stílus és világ úttörő, míg a Végtelen háborúban levő nem az.

[link]

Nézd meg, hogy a filmtörténelemben elkészült összes afrofuturista film közül a Fekete Párducon kívül hányat ismersz fel. Egyet? Kettőt? Se?

A Végtelen háborúból nem tudnék kiemelkedő színészi játékot kiemelni, a Fekete Párducból viszont többet is. És ne feledjük, hogy az Akadémia legnagyobb szavazóblokkja a színészek, ezért a színészi játékok nagyon sokat nyomnak a latba.

És harmadszor, a világ építésen és a színészi játékon kívül a Fekete Párduc kulturális jelentősége is kiemelendő. Az USA-ban a fekete közösségek egyszerűen nem bírtak betelni vele. Mivel olyan módon ábrázol fekete karaktereket, ahogy szinte egy film se:

"The most Black people, as dark as me, on screen that I’ve ever seen that wasn’t a comedy or period piece about slavery.The powerful use of modern and classic hip hop perfectly blended with Afro jazz and funk to score this movie dope.I’m overwhelmed w/ pride✊🏿#BlackPantherMovie"

"Just cried in the middle of a theater because I saw a little boy pointing excitedly at all the #BlackPanther posters around screaming “HE LOOKS LIKE ME!!” 😭😭😭 #RepresentationMatters"

Stb. Keress rá ha érdekel.


Az én SZEMÉLYES kedvenc szuperhős filmem 2018-ból a Végtelen háború. De a személyes érzéseimtől elvonatkoztatva, az úttörő és kiemelkedő színvonalú világ építés, a színészi játék és a kulturális jelentősége alapján szerintem a Fekete Párduc megérdemel egy jelölést. Mint szuperhős rajongó, én személy szerint szurkolok neki. Aztán nyerni úgyse fog.


Ami meg a túlértékelést illeti, a Csillag születik, a Roma és a Bohén Rapszódia is túlértékeltek. Csak azokat nem látták annyian, ezért nem spamelnek tele mindent azzal hogy mennyire túlértékeltek. Az a helyzet, hogy egyszerűen statisztikailag jó esélyed van arra, hogy a kedvenced lemaradjon a listáról, és más filmek meg felkerüljenek. Ezt az egész Oscar-utálósdit minden évben végigjátsszuk, és egyszerűen annyi az alapja, hogy a film megítélés szubjektív. Ami neked tetszik, másnak nem tetszik. Ami neked nem tetszik, az másnak tetszik. Ennyi az egész. De azért minden évben mindenki felháborodik rajta.

Az én személyes top 3 filmem nincs a legjobb filmre jelöltek között. A top 10-es listámról egyedül a BlacKKKlansman került be a legjobb film jelöltek közé. És ezzel semmi bajom, mert tudom hogy az egyik az én véleményem a másik meg másoké. Nem "túlértékelt" vagy "alulértékelt" egy film se, hanem más embereknek más a véleményük.

2019. febr. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
Konkrétan egy szar. Nem vagyok egy Marvel fan, de azért van 1-2 jó szuperhősös film. A Fekete párduc nem az.
2019. febr. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%
Nem volt rossz film, de a Marvel-filmek közül pont a gyengébbek közé tartozik, míg a Végtelen háború tényleg remek volt még a maga műfajában is. Szerintem a polkorrektség jegyében kapott ennyi jelölést a Fekete Párduc, mert ugye feketékről szól, meg szó van benne az elnyomásról stb. Szuperhősfilmeket sosem szoktak jelölni, a Végtelen háború is az egyetlen jelölését is vizuális effektekre kapta, szerintem azt is azért mert nem volt más akit jelölhetnének 5.-nek, nyerni meg úgyse fog. De szerintem a bevételek magukért beszélnek, kíváncsi vagyok hány Oscar-díjas film lesz amelyik egyáltalán a negyedét össze tudta szedni mint a Végtelen háború.
2019. febr. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%

#2: Nem az a gond az Oscar-jelölésekkel jó ideje, hogy "ami nekem tetszik másnak nem és fordítva", ez tiszta sor. Engem ( és szerintem sokakat) az zavar leginkább, hogy hosszú évek óta az egész Oscar-díj átment egy polkorrektségi SJW-bizniszbe, magyarul a jelöltek és főleg a győztesek 99%-a mindig olyan film (és az azokkal járó alakítás, zene stb.) amik melegekről, feketékről, drogfüggőkről, transzvesztitákról, rasszizmusról, elnyomásról, egygyermekes anyákról, nőjogokról stb. szólnak. Ha ez megvan, akkor tök mindegy milyen gyenge/unalmas/vontatott a film, akkor is nyerni fog, míg ha nem hordoz semmilyen SJW üzenetet magában, akkor ha meggebed se kap még jelölést se. Nézd meg a mostani nagy favoritokat miről szólnak:

Csillag születik - mentális betegség, függőség, elfogadás, kitörés stb.

Bohém rapszódia - AIDS-es, meleg énekes életrajzi filmje

Roma - mexikói sokgyerekes család drámája (fekete fehérben basszus)

BlacKKKlansman - feketék, rasszizmus

Fekete Párduc - feketék


Nem számít, hogy a Bosszúállók mind bevételben mind látványban mind sztárokban egymaga túlszárnyalja az összes többi filmet együttvéve, de mivel "csak egy agyatlan szuperhősfilm", semmit se nyerhet, pedig mind bevételi, mind kritikai szempontból, mind pedig a felvonultatott remek színészeket tekintve grandiózus alkotás. Mint ahogy az akciófilm műfaját megreformáló John Wick se kapott még egy jelölést se anno, mert "csak egy lövöldözős film".

Ez a baj a leginkább az Oscarral, nem az hogy pont nem nyer vagy nem kap jelölést az a film amit kedvelek. Hanem hogy esély sincs rá hogy a tényleg sikeres filmek nyerhessenek ha nem valami társadalmi üzenetet hordoznak. Az meg hogy pl. a Román mindenki elalszik, az senkit se zavar, vagy hogy a Bohém Rapszódia egy a sokezer átlagos életrajzi kosztümös filmből amin szintén el lehet aludni, de van SJW üzenete így söpri a díjakat. Na ez szerintem nagyon szomorú, mert itt a filmeket és az alkotókat, színészeket kellene díjazni, nem a propagandát.

2019. febr. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%
Egyszer nézhető. Az átlag Marvel színvonalat sikerült meghaladnia, de sajnos a film nagyban még így is a felszínes, jellegtelen marvel akciófilm kategória. Kifejezetten tetszett az afrika téma, de egy-két helyen azért eltúlozták az "és akkor most kell a közönségnek sajnálni a feketéket" részeket, de szerencsére ez nem szőtte át az egész filmet.
2019. febr. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kész agyrém a film. A gonosz azért harcol hogy a feketék ne legyenek elnyomva a főhősünk pedig azért hogy minden maradjon úgy ahogy van . Lényegében a szuperhősünk egy antihős a nép pedig ezt támogassa. Egyszerűen ellent mond a józan észnek.


Biztos lehetsz benne hogy megnyeri az oscart mert sajnos az a díj nem a kiemelkedő művészetért jár hanem a politikai nézetekért. Röviden azért mert egy bizonyos etnikumról szól. Ugyan ezen ok miatt kapott a Saul Fia is oszkárt ami kimondottan erőltett szar film volt.

2019. febr. 15. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Megmondom őszintén mikor kiatták a filmet egyből megnéztem,jó volt.kb 2 hónapja megint megnéztem,de csak a film felét,ugyanis kikapcsoltam annyira untam.

Viszont a végtelen háborút a kiadása után kb 5 ször néztem meg végig.Szóval egyet értek hogy az sokkal jobb

2019. febr. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!