Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ti hogy szerettek inkább...

Ti hogy szerettek inkább filmet nézni szinkronosan vagy eredeti nyelven felirattal?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 30. 15:20
1 2
 1/12 anonim válasza:

Ha angol, és van rá lehetőség, eredeti nyelven nézek mindent, mert rengeteg fordítási hiba van, vagy éppen teljesen elront egy monológot az, hogy nincs rá magyar kifejezés.

Minden más nyelven, amit úgysem értek, maradok a szinkronosnál.

2019. ápr. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
27%

Szinkronosan. Sőt! Exem, aki angoltanár, és évekig élt Angliában és az USA-ban, nos ő is csak szinkronosan.



Persze itt a Gyakorin mindenki anyanyelvi tudással bír 9 nyelvből, így eredetiben olvassák a görög drámákat, nézik az amerikai akció filmeket és a japán mangát. És persze a koreai zenék szövegeit is értik! >:)

2019. ápr. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Eredeti nyelven angol felirattal. Irritál a szinkron (sokszor még a magyar felirat is), nem vagyok hajlandó semmit úgy nézni; sok az elfordítás, sok poén nem vicces lefordítva, az angol kifejezések, szókapcsolatok sokszor értelmüket vesztik lefordítva és sokszor nem is passzol a hang a karakterhez. Moziban is mindig feliratosra megyek.
2019. ápr. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
38%
Szinkronosan, hogy ne a felirat olvasásával legyek elfoglalva. Na meg van egy csomó film, aminek szinte jobb a magyar szinkronja, mint az eredeti hangja.
2019. ápr. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
40%
Ha lehet, mindenképp szinkronosan! Igaz, hogy sokszor vannak szövegrészletek, amiket másképp fordítanak le, de attól még a sztori ugyanaz marad, és így legalább jobban tudok magára a filmre figyelni, nem az olvasással megy el az idő!
2019. ápr. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%
Filmeket szinkronnal, sorozatokat felirattal.
2019. ápr. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%

Film függő. Jellemzően a horrorokat és a vígjátékokat szeretem szinkronosan nézni. Egyrészt megszokásból, másrészt nem jó az angolom, tehát olvasnom kell, ami az ilyen stílusú filmek esetében baromi zavaró.

A sorozatokat viszont szeretem feliratosan nézni.

2019. ápr. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 HalkHogen ***** válasza:
76%
Nem mindegy, melyik filmet. Régi filmekhez nagyon jó szinkronokat csináltak kiváló színészeinkkel. Az újabbak már gyengébbek, de azért szerintem a Bosszúállók és sok mozifilm elég korrekt szinkront kapott. Horrort viszont egyértelműen jobban szeretek feliratosan nézni. Jobban átjön.
2019. ápr. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Leginkább eredeti nyelven felirattal (vagy felirat nélkül). Sokszor a magyar szinkronban mást mondanak mint amit az eredetiben mondanak. Meg sokkal kellemesebb a fülemnek is hallani az eredeti hangjukat a színészeknek. Nem tudom, én szeretem ha tényleg annak a hangját hallom aki játsza a szerepet. Mármint számomra ha összehasonlítom az eredeti hangot a szinkronnal, akkor akkora az eltérés. Sokszor a szinkronnál nem annyira érződnek az érzelmek, stb. Nem vagyok nagy szinkron párti. Persze ha valamit nem találok eredeti nyelven, csak magyar szinkronnal (vagy lusta vagyok keresgélni :D), akkor megnézem úgy, meg ha a tv-ben nézek valamit az is oké úgy. Viszont ha tehetem, akkor csakis eredeti nyelven nézem.
2019. ápr. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Engem zavar és elvonja a figyelmem, ha látom hogy a szereplők mást mondanak, mint ahogy mozog a szájuk. Úgyhogy eredeti nyelven, legyen az Angol, Német, Francia, stb. Illetve mellé, ha van akkor magyar felirat, ha nincs akkor angol.
2019. ápr. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!