Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ki várja még rajtam kívül...

Ki várja még rajtam kívül hogy lezáródjon a Star Wars IX-el a Skywalker familya története és a X. résszel egy teljesen új történetet indítsanak?

Figyelt kérdés

Nem trollkodni szeretnék meg nem is megbántani a rajongókat

De emlékem hogy amikor George Lucas megcsináltam az első 3 részt mindenki szídta vagyis nagyon sokan hogy milyen sz@r lett! Jó persze van benne igazság mert Anakin tényleg nagyon buta volt benne hogy a nyilvánvaló dolgok nem tűntek fel neki! De szerintem még a sok hibája ellenére is nézhetőbb mint azt amit jelenleg a Disney csinál!

Megnéztem az összes SW filmet a moziba de tényleg az összeset láttam de az új filmek amik már a Disney kezéből jöttek már annyira egy sablonos lerágott csontnak számítanak történet szempontból hogy a mozi óta egyiket sem láttam! Lehet hogy egyedül vagyok ezzel de én már azt várnám hogy a X. résszel már egy teljesen más idővonalon induljanak el és egy teljesen más történettel! Mert már számomra már kezd unalmas lenni hogy filmek tekintetében lassan 40 éve nem látunk mást mint a Skywalker család történetét! Ellentétben a játékokkal és most példának hozom fel a Kotor 1-2 játékot aminek semmi köze nem volt a filmekhez mégis eszméletlenül jó történetet kerítettek ebben az univerzumban! Na és én valami ilyesmire vágyok hogy ugorjanak előre vagy hátra 1-2 ezer évet és onnan indítsanak egy új történetet!

Mert számomra ha ezzel a 9. résszel nem zárják le az új trilógiát akkor teljesen elásta magát mind a Disney mind a Star Wars franchise



2019. máj. 14. 18:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
22%

Ha Lucas most adná ki az 1. részt, akkor ugyan olyan gagyi lenne mint az új trillógia. Válzotik a világ.


Egyébként én várom, hogy a 9. részből mit tudnak kihozni. Hátha harmadjára összejön nekik. :D

2019. máj. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
az a baj hogy harmadjára sem jött össze nekik! Mert ne feledjük a számozatlan részeket! A zsivány egyest amit én csak azért élveztem mert semmi előzetest nem láttam róla és a film feléig azt se tudtam hogy milyen idővonalon játszódik na meg az a befejezés! Komolyan mintha a pompeji filmet koppintották volna le csak itt a szerelmesekre nem a kitört láva zúdul hanem a halálcsillag lökéshulláma az egészet csak a Darth Vader jelenet mentettem meg! A másik meg a Solo film ami szintén kritikán aluli! Jó oké látványos volt főleg az űrpolip de akkor is tiszta sablon!
2019. máj. 14. 19:06
 3/15 anonim ***** válasza:
82%
Aki mindenben a hibát keresi meg már előre megmondja több mint fél évvel a premier előtt hogy nem lett jó a 9. rész, annak lehet bármit csinálni úgyis mindent utálni fog. Csak az érdekelne hogy miért pont a Star Warsnak van ekkora fikázótábora. Miért nem pl. a Bosszúállóknak, az Igazság ligájának, a Harry Potternek, a Trónok harcának, a Gyűrűk urának...
2019. máj. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%
Lucas nélküli Star Warsot soha többé nem várok. El kell ismerni... egyedül Lucas érti ezt a világot igazán es csak ő tudja miért szeretik az emberek ezt az filmes univerzumot. A Disneynek gőze sincs róla, dobják évről évre a Star Warsnak nem nevezhető kaka filmeket.
2019. máj. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
76%

Egyet értek, én is nagyon várom, hogy minél hamarabb a feledésbe merüljön ez a moslék trilógia.


Bár nekem spinoffok tetszettek, azokból el tudnék viselni még évente egyet.:)

2019. máj. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nem a Star Wars-ot fikázom! Mert szeretem Díszdobozos verzióban fent is van a polcomon az első két trilógia!

Én pusztán azt sérelmezem ahogy a disney megerőszakolja!

Tele pakolja lerágott csontnak is alig nevezhető sablonokkal na meg persze jó sok cuki állatkával hogy mégis gyerek barát legyen! Közbe egyvalamit felejtenek el bele tenni! Érdemi történetet! Itt van pl a 8. rész! Miről szólt? Semmiről kb egy harminc perces menekülő jelenetet elhúztak egy teljes filmé! Ja meg persze a legvégén a kisfiú magához húzza a seprűt!

Nem fikázom a 9.részt vagy ha annak tűnik akkor sajnálom!

Pusztán van egy elvárásom a filmtől mert kis túlzással élve ezen nőttem fel!

2019. máj. 17. 05:53
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

"Tele pakolja lerágott csontnak is alig nevezhető sablonokkal na meg persze jó sok cuki állatkával hogy mégis gyerek barát legyen!"


Az ugye megvan, hogy az eredeti trilógia is 100%-ig klisékből és lerágott csontból építkezett? Remek videók vannak arról, hogy Lucas hogyan alkotta meg a Star Warst, egybegyúrva már régről ismert elemeket innen-onnan. Ami újdonság volt hogy ezeket megfejelte egy látványos settinggel. De a történetben, ki kell hogy ábrándítsalak, már akkor sem volt eredetiség. Gyakorlatilag egy népmese az egész, aminek a végén a szegény parasztfiú legyőzi a gonosz királyt. Marhára eredeti, igaz? :D

A cuki állatkák is megvannak az eredetiben is :D


"Itt van pl a 8. rész! Miről szólt? Semmiről kb egy harminc perces menekülő jelenetet elhúztak egy teljes filmé!"


Igen. A "szent és sérthetetlen", "minden idők legjobb SW filmje" Birodalom visszavág is pont ugyanezt csinálta :D


Amúgy vicces, hogy pont a 8. részt hozod fel példának, azzal kapcsolatban, hogy "Tele pakolja lerágott csontnak is alig nevezhető sablonokkal na meg persze jó sok cuki állatkával hogy mégis gyerek barát legyen!".


Miközben az a film látványosan, már már provokatív módon szembement az addig megszokott SW sablonokkal. Sokaknál ki is verte ezzel a biztosítékot.


"A zsivány egyest amit én csak azért élveztem mert semmi előzetest nem láttam róla és a film feléig azt se tudtam hogy milyen idővonalon játszódik"


Ez meg mindent elmondott a SW rajongásodról. Aki ismeri rendesen az univerzumot, annak kb az első 15 perc után le kellene esnie, hogy mikor játszódik a film.


Amúgy az a baj az ilyen rajongókkal, mint te, kérdező, hogy a szemetekben az eredeti trilógia egy hibátlan mestermű. Pedig ez objektíven nem igaz, azok a filmek is tele vannak logikai hibákkal és hülyeségekkel, csak elvakultan imádjátok őket, hogy nem veszitek észre a hibáit. Pedig ha kinyitnátok a szemetek, feltűnne, hogy pont ugyanúgy tele vannak hülyeségekkel és klisékkel, mint az új filmek.


De hogy a kérdésedre is válaszoljak (bár ha akkora rajongó lennél, hogy követnéd a franchiset, akkor tudnád a választ):

Igen, a Skywalker Saga le lesz zárva a 9. részben. Az új Star Wars trilógia 2022-ben kezdődik. És nem lesz semmiféle X. epizód. Új saga lesz, új számozással. Mivel minden jel arra mutat, hogy az Old Republic korszakban fog játszódni, gondolom ez lesz a címe:

Star Wars The Old Republic: Episode I

2019. máj. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Tislerics Máté ***** válasza:
83%

#7! Annyira bírom, amikor csak azzal tudtok érvelni, hogy: Dehát a régi filmeknél is rossz volt....., bla. bla. bla... :D


Mondhatnátok azt is, hogy: Nem-igaz! Valójában jó a története a TLJ-nek! DE NEEEEEEM! A régi SW filmek is rosszak voltak!!!! :D Ezzel csak belátjátok, hogy nem tudtok ellenérvet mondani, hanem csak hárítotok, mert ezt még megtehetitek... Keserves próbálkozás ez, és nagyon átlátszó is... :D


Miért nem véded meg inkább a TLJ-t? Miért nem mondod, hogy nincs igazunk és valójában jó a film?!? :D


Mintha azt hinnétek, hogy csak azért fikázzuk a történetet, mert a régieknél nem vettük észre, hogy az is rossz volt! Na azaz!!! Nem vettük észre!!! Mert senkit sem érdekelnek a kis történetbeli hibák, amikor A régi SW filmekben a történetvezetés olyan epikus tudott lenni, hogy az embert nem zavarta a kis hibák megléte.


De az új filmeknél nem ez a helyzet! A történet a TLJ-ben olyan szinten hitvány és értelmetlen, hogy az már fájdalmas.


Azt mondod, hogy a Birodalomban ugyan úgy elhúzzák a történetet egy meneküléssel... MIVAAAAN???? :D Az egyik legzseniálisabb történettel megáldott űropera a birodalom... Erre meg lefikázod, hogy egy szinten lehessen kezelni a TLJ-vel? Baromira szánalmas ez az érvelés...


Tudod 61%-os Nem arról van szó, hogy elvakultan imádjuk a Régi részeket, hanem arról, hogy azok baromira jók voltak ezek meg sz@rok! Ne analizálj itt minket pszichológiailag! :D Az eredeti trilógia vitán felül zseniális alkotás! Senkit sem érdekelnek a hibái! Mert ezek ártatlan filmek, amiknél a szórakoztatás volt a cél! Az új filmeben pedig a pénzlehúzás és a politikai üzenetek átadása volt a lényeg... Mit gondolsz miért készítették el egyből az új trilógiát, amint megvették a jogokat? Miért nem vártak, amíg kitalálnak egy normális történetet? Lehet hogy nem 44% lenne Rotten tomaton a TLJ ha kicsit türelmesebbek... És mit gondolsz, miért totál PC az egész? Mert így jó a történet? Hogy semmitmondó lila hajú feministákkal kell értelmetlenül telepakolni a filmet? Miért? Mi szerepe van a történet szempontjából Rose-nak és Holdó admirálisnak vagy a nyulmacska fejű lovaknak? Kifejtenéd kérlek? :D


Vedd már észre, hogy felesleges a régi trilógiához hasonlítgatni az újat. Ha nem tudod megvédeni, hogy márpedig ezek jó filmek, akkor inkább maradj csöndben és lásd be hogy tévedsz! Ehelyett csak azzal jössz hogy a régiek is rosszak! Tehát elbuktat a vitát ás nem tudsz már érvelni.


A régi trilógiát nem kell vakon isteníteni, mert elég zseniális ahhoz, hogy nyitott szemmel is az legyen.... Te tényleg azt hiszed, hogy több millió ember vakon, megvezetve imádja és isteníti az eredeti trilógiát? Nem vagy egy kicsit paranoiás? :D


Lásd be, hogy kifogytál az érvekből és már csak annyit tudsz tenni, hogy fikázod a régi filmeket, hogy ne tűnjön annyira kontárnak az új....


Vesztettél!

2019. máj. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
14%

Figyelj Tislerics, már számtalanszor megvédtem a TLJ-t. Minek írjam le mégegyszer az érveim, mikor már hússzor megtettem? És mind a hússzor félre lettek söpörve, hogy "áhh, te hülye vagy, nem értesz a filmekhez, majd én, a nagy szakértő megmondom". Csak közben míg te hatalmas igazságként adod elő a szakértelmed, addig egy senki vagy. Ha akkora szakértő vagy, miért nem csináltál már egy filmet? Miért nem indítottál el egy youtube csatornát, amiben filmeket elemzel? Ha akkora szakértő vagy, biztos lenne nézettséged is. És ne gyere azzal, hogy egy csomó ilyen van már, és azért nem csinálsz... Miért nem mutatod meg akkor, hogy lrhet ezt jobban is csinálni. Amíg fórumokon kommentelsz, te sem vagy jobb mint én. Ugyanolyan fotelkritikus vagy mint én (én is megkaptam ezt a jelzőt a GoT 8. évada miatt). Ugyan állításod szerint végeztél valamilyen filmes szakot, ebből a mai napig semmit nem sikerült megmutatnod.


Minek mondjam azt, hogy jó a története a TLJ-nek, ha arra te úgyis leírod, hogy nem jó? :D nem ezt csináltuk folyton? Szubjektív dolgokról vitatkozunk, ennek semmi értelme. Ha már itt tartunk, te miért nem mondasz valami OBJEKTÍV dolgot, ami OBJEKTÍVEN szar volt a TLJ-ben? Az, hogy te nem ilyen Luke-ot vártál, az szubjektív dolog. Történetírás szempontjából teljesen rendben van az, hogy 30 alatt Luke a történtek hatására ilyenné változott. De ez csak egy kiragadott példa volt most, mondhatsz bármit, a fő, hogy ne szubjektív legyen. (és itt elárulom, van amit sz.r húzásnak tartok a TLJ-ben, talán ráhibázol ezekre :D)


A Birodalomban a Falcon menekülése, meg a szerencsétlenkedés annak a hiperhajtóművével megvan még? Azzal nem volt elhúzva a történet? :D És valamit félreértettél, mert nem emeltem egy szintre a két filmet. Van listám a SW filmekről, és ha hiszed ha nem a TLJ az utolsó előtti helyen van benne. De attól még ugyanúgy szeretem mint a többit.


És de igen, arról van szó, hogy elvakultan imádjátok az eredeti trilógiát, és irreálisak az elvárasaitok az új filmekkel szemben. Az hogy valamilyen hibát felróssz egy új gilmnek annak ellenére, hogy a régiben is jelen van, de "áhh, annak el van nézve, mert csak" nos azt hívják úgy, hogy kettős mérce, és ez a kettős mérce az összes kommentedről sugárzik.


Amikor felhozod a Rottent, miért nem hozod fel az imdb-t? Miért nem hozod fel a Cinema Score-t? Miért nem hozod fel a Rotten Critics Score-ját? Miért nem beszélsz arról, hogy Rian Johnson Saturnus díjat kapott a TLJ-ért, legjobb forgatókönyv kategóriában? Miért beszélsz a film bevételeiről, amely mind a mozikban, mimd a BD eladásoknál maga mögé utasított mindenkit abban az évben?


Ja, mert ezek a számok és tények már nem téged igazolnak?


"Keserves próbálkozás ez, és nagyon átlátszó is..."

2019. máj. 23. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Tislerics Máté ***** válasza:
100%

,,Ha már itt tartunk, te miért nem mondasz valami OBJEKTÍV dolgot, ami OBJEKTÍVEN szar volt a TLJ-ben?"


Bizonyára elfelejtetted, ezért nagyon szívesen leírom megint! :)


Ugye Luke sikerrel visszatérítette apját a világos oldalra. Az apja pedig a legmeggyötörtebb, leggonoszabb, leg-megalománabb sith nagyúr volt, aki mindent félredobott, még a szerelmét is azért, hogy ő lehessen a galaxis ura. Még az uralkodó árnyékában való szerepet is bevállalta, hogy elképesztő befolyással rendelkezzen. De jött Luke, aki az az 1 volt a milliárdból, aki még ennek ellenére is érezte a jót benne. Igaza volt és áttérített egy Sith nagyurat a világos oldalra. Eddig elég objektív vagyok? :D


Tehát Luke maga a pozitivizmus, aki mindenkiben meglátja jót és képes harcolni érte. Ebben ő valóban egyedülállónak számít az SW világában. Bizonyára a TLJ írói ezt kicsit elfelejtették, mert olyan háttér-történetet írtak Luke bekattanásához, ami totálisan szembemegy ezzel! Objektivitást kértél ezért az is maradok: Nem gondolom, hogy szubjektív vélemény lenne, hogy a TLJ-ben ennek a Luke-nak nyomát sem látni. Szigorúan objektív szemszögből Luke egy megkeseredett, magányos, a saját tanítványát, aki ráadásul a rokona álmában meg akar gyilkolni, mert ugye fél tőle! FÉL! FÉÉÉÉL!!! Egy Jedi MESTER nem fél! Főleg nem Luke, aki szemebszált Vaderrel és az Uralkodóval is.


Ezer féle-képpen meg lehetett volna magyarázni, miért vonult száműzetésbe. De nem azzal, hogy totálisan átírják a jellemét a film kedvéért! HA legalább érte volna trauma, ami miatt megváltozik az egyénisége! DE nem volt ilyen. Egyszerűen csak Ben gonosz volt és ez miatt nem kellett volna tovább képeznie, vagy ahogy azt LUKE karakterétől ELVÁRHATJUK, az utolsó leheletével is küzdenie kellett volna azért, hogy a fényt válassza! A megkeseredett megcsonkított, megtört Vaderben bezzeg látta jót, de egy magát kereső kamasz fiúban nem?????? Objektivitást akartál! Megkaptad! Mit kezdesz vele? Ráadásául Kylo többször is megmutatja magában az érző lelket. EZT LUKE NEM VETTE ÉSZRE? DE A VILÁG LEGGONOSZABB EMBERÉBEN MEG IGEN????


Maradjunk objektívek, jó! Neked bizonyára tetszett, hogy Luke FÉLELEMBŐL és kudarcérzetből álmában meggyilkolna egy gyereket. Persze mert ez egy szubjektív dolog. Valaki szerint ez király, de attól még totálisa szembemegy azzal, amit már megírtak Luke karakterével kapcsolatban! Egy így egy arcon köpése a rajongóknak, Lucasnak , JJ-nek és Mark Hamill-nek is. Mert átírták a karakter alapvető tulajdonságait, mindezt úgy hogy nem adnak megfelelő magyarázatot rá. Ja DE bocsi, adnak: FÉL!!!!! FÉÉÉÉÉÉÉL!!!!!!!


Amúgy baromira buta dolog azzal jönni, hogy miért nem blogolok, meg miért nem csinálok filmet! Van fogalmad arról, hogy mennyibe kerül egy film legyártása? Van fogalmad arról, hogy mennyi idő és pénz felépíteni egy ilyen csatornát, úgy hogy az ne egy túrós bélsár-lavinának tűnjön? Okosan legyünk már, ha kérhetem... :D


A Birodalomban pedig nem elhúzás volt a Falkonos üldözés, hanem az egyik legmenőbb jelenetek sorát hozta magával. Gondolj már bele kicsit, hogy milyen kalandokon mennek keresztül, miközben menekülnek! A TLJ-ben nyúl-macskafejű lovakat mentenek ki egy kaszinóvárosban. Életem legfantáziátlanabb jelenetsoraiban. Lóverseny? (rendesen lóverseny PÁLYÁN látok LOVAKAT futni...) :D:D:D:D: kaszinó? Gazdagok? állatkínzók? PFFFFFFFF :D:D A Birodalomban aszteroidák között manővereztek, egy hatalmas állat gyomrából szabadultak ki, egy hihetetlen Felhővárosban bújtak el. Üldözte őket egy sereg fejvadász és a birodalom, aminek a vezetőjéből nem csinálnak totál idiótát a film első 5 percében. Vedd már észre hogy fölösleges erőlködnöd! Nem tudod lehúzni a Birodalmat a TLJ szintjére! :D


Csak a Rottent hozom fel? igazad van! TESSÉK!:


[link]


[link]


[link]

2019. máj. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!