Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ki várja még rajtam kívül...

Ki várja még rajtam kívül hogy lezáródjon a Star Wars IX-el a Skywalker familya története és a X. résszel egy teljesen új történetet indítsanak?

Figyelt kérdés

Nem trollkodni szeretnék meg nem is megbántani a rajongókat

De emlékem hogy amikor George Lucas megcsináltam az első 3 részt mindenki szídta vagyis nagyon sokan hogy milyen sz@r lett! Jó persze van benne igazság mert Anakin tényleg nagyon buta volt benne hogy a nyilvánvaló dolgok nem tűntek fel neki! De szerintem még a sok hibája ellenére is nézhetőbb mint azt amit jelenleg a Disney csinál!

Megnéztem az összes SW filmet a moziba de tényleg az összeset láttam de az új filmek amik már a Disney kezéből jöttek már annyira egy sablonos lerágott csontnak számítanak történet szempontból hogy a mozi óta egyiket sem láttam! Lehet hogy egyedül vagyok ezzel de én már azt várnám hogy a X. résszel már egy teljesen más idővonalon induljanak el és egy teljesen más történettel! Mert már számomra már kezd unalmas lenni hogy filmek tekintetében lassan 40 éve nem látunk mást mint a Skywalker család történetét! Ellentétben a játékokkal és most példának hozom fel a Kotor 1-2 játékot aminek semmi köze nem volt a filmekhez mégis eszméletlenül jó történetet kerítettek ebben az univerzumban! Na és én valami ilyesmire vágyok hogy ugorjanak előre vagy hátra 1-2 ezer évet és onnan indítsanak egy új történetet!

Mert számomra ha ezzel a 9. résszel nem zárják le az új trilógiát akkor teljesen elásta magát mind a Disney mind a Star Wars franchise



2019. máj. 14. 18:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%

Akkor én is leírom mégegyszer :D (ha már te fáradtál, és megtetted).


Neked az a bajod, hogy nem jött be az elképzelésed Luke-kal kapcsolatban. Hozzáteszem, ez valahol jogos, mert utoljára Luke-ot nem ilyennek láttuk. DE!! DE!! Azóta in-universe eltelt 30+ év! Miért várod el azt egy karaktertől, hogy pontosan ugyanolyan legyen, mint fiatalon?


"De jött Luke, aki az az 1 volt a milliárdból, aki még ennek ellenére is érezte a jót benne. Igaza volt és áttérített egy Sith nagyurat a világos oldalra. Eddig elég objektív vagyok?

Tehát Luke maga a pozitivizmus, aki mindenkiben meglátja jót és képes harcolni érte."

Egyrészt nem, Luke sem látja meg mindenkiben a jót. Az Uralkodóban meglátta? :D 1 szem emberben ÉREZTE meg a jót, az apjában. Na, és tudod miért emeltem ki az érezte szót? Mert itt az érzés, Erő általi érzést jelent. Luke ugyanígy beletekintett Kylo-ba is, és nem érezte a jót. Miért olyan nagy baj ez? Csak sötétséget érzett, és azt a sok szörnyűséget, amit majd tenni fog. És átvillant az agyán, hogy ezt megakadályozza azzal, hogy megöli. De instant abban a pillanatban visszakozott, csak már késő volt, mert Kylo felébredt. Érdekes, ezt mindig kihagyod a sztoriból :D mintha tudomást sem akarnál róla venni... Ezen én nem tudok segíteni.

Mellesleg az ilyen fajta meggondolatlan viselkedés mindig is jellemző volt Luke-ra, és sosem láttuk jelét annak, hogy ezt "kinőtte" volna, épp ellenkezőleg. Hol itt a probléma? Hol van ez rosszul megírva? Neked nem ez volt az elképzelésed, ennyi a történet. De éppen ezért neked nincs jogod elmarasztalni a (díjnyertes) forgatókönyvet, csak és kizárólag azért, mert neked nem egyezett az elképzelésed az alkotókéval.


"Nem gondolom, hogy szubjektív vélemény lenne, hogy a TLJ-ben ennek a Luke-nak nyomát sem látni"

De látni, a film végén.


"Egy Jedi MESTER nem fél!"

Azért valahol remélem érzed, hogy az ilyen indokok röhejesek :D hol van az kőbe vésve, hogy egy Jedi mester nem fél? A félelem egy emberi dolog. Mellesleg Yoda is megmondta neki, hogy egyszer majd félni fog.


"DE A VILÁG LEGGONOSZABB EMBERÉBEN MEG IGEN????"

Vader gonoszsága eltörpül az Uralkodóé mellett. Vader közel sem volt annyira gonosz, amennyire próbálod beállítani. Vader szerette Padmét, szerette a gyerekeit. Kylo ezzel szemben? Amennyire ez kiderült, ő sohasem szeretett igazán senkit sem. Max Reyt, de ebben nem vagyok biztos.


"A Birodalomban pedig nem elhúzás volt a Falkonos üldözés, hanem az egyik legmenőbb jelenetek sorát hozta magával. Gondolj már bele kicsit, hogy milyen kalandokon mennek keresztül, miközben menekülnek!"

Ez megint egy szubjektív dolog. Én meg akkor azt mondom erre, hogy a TLJ-s üldözés is hozott magával menő jeleneteket.


"A TLJ-ben nyúl-macskafejű lovakat mentenek ki egy kaszinóvárosban. Életem legfantáziátlanabb jelenetsoraiban. Lóverseny? (rendesen lóverseny PÁLYÁN látok LOVAKAT futni...) :D:D:D:D: kaszinó? Gazdagok? állatkínzók?"

Erre most megint csak azt tudom mondani, hogy "és?" Attól még ez világépítés. Mintha a régi filmekben nem lennének ilyen céltalan dolgok, amelyek a csak a világépítést szolgálták.


"Nem tudod lehúzni a Birodalmat a TLJ szintjére!"

Nem is akarom, ha nem tűnt volna fel. De a kettős mérce felb.sz :D


"Csak a Rottent hozom fel?"


Oks, hoztál nekem egy Metacriticet, ahol csak a user score alacsony, a Metascore viszont elég magas. Csakúgy mint a Rotten-en. Ami azt jelzi, hogy a szakmának eléggé bejött a film. Ha már ennyire nagyra vagy a szakértelmeddel, akkor miért a user ratingekkel példálózol? Ilyenkor nem számítanak a szakértők? :D Mellesleg a user rating-ek csak olyan oldalakon alacsonyak, ahol baromi kevesen értékeltek, ami az eredmény hitelességét erősen megkérdőjelezik. IMDb-n egy pöppet többen értékeltek, és ott bizony 7,2-es az eredmény. Illetve ez előző válaszomban felsoroltak is mind azt bizonyítják, hogy mind a nézők, mind a szakma körében elnyerte a film a tetszését a többségnek. Akárhogy is próbálkozol, ezt nem tudod megcáfolni semmilyen adattal.

2019. máj. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Tislerics Máté ***** válasza:
100%

,,Miért várod el azt egy karaktertől, hogy pontosan ugyanolyan legyen, mint fiatalon?"


Azért mert mint rajongó az eredeti Luke Skywalker-t akarom látni. Komolyan azt nézzem, ahogy Luke alvó tiniket végezzen ki, mert fél a sötétségtől, ami bennük lakozik? Ez így szemétség! Azt nézzem, ahogy rinyál? Miért trollkodik velem a film?


Én SW filmre ültem be! Tökk jó, hogy kritikai siker, meg hűű de meglepő fordulatok, meg végre Hollywood elfogadja a nőket és a kisebbségeket. Csak közben mint rajongó várnám az áhítatot... De hát ez már egy másik Hollywood... Elfogadom... sajnálom, de meg kell hajolnom a KIVÁLÓ Díjnyertes full PC mesterműért, ami valóban nagyon szerzői. Már-már művészfilm!!! :D


ÉN úgy láttam, hogy itt egy SW film készül, a trailer is így sugallta. Hát sajnos át lettem cseszerintve... :D


De legalább briliáns mű és igazi kritikai siker... Valamiért nem tud meghatni a dolog... :D


Csak 1 rajongó vagyok. Azok közül, akik lepontozták a filmet. Vannak népszerű filmes oldlak, ahol lehet rangsorolni. A véleményünk valóban elveszik a többi között. Nyilván nem akartam soha sem minden filmkritikus szemszögéből megítélni a filmet. Ezeknek együtt nincs sok értelmük egy ilyen film esetén... Eben igazat kell hogy adjak... Ha ez valami modern művészfilm, amit nem értek, akkor sajnos bennem van a hiba... :D


A TLJ nem nekem készült, csak azt akarták elhitetni!. Átveri a rajongót! (Legalábbis a magamfajtát biztosan...) És ami átveri a rajongót, az rossz! Eben az esetben a rendező hibázott! még akkor is ha minden díjat megnyer... Mint film biztos jó meg újító, :D de SW-nek ez már egyáltalán nem nevezhető. Ez már valami más...


Amúgy sok mindenben egyetértünk azért. Most nem akarok mindenre kitérni, (amúgy is már eléggé OFF-os a sztory...) de néhol tényleg elfogult voltam... :D


Próbálom feldolgozni, hogy ez a film sokaknak tetszik... :D

2019. máj. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Jól van, béke :D Várjuk meg a 9-et, aztán majd újra beszélünk :D
2019. máj. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
30%
Annyi lemaradt, hogy összességében a trilógia megítélését az utolsó rész fogja eldönteni nálam is. Minden jó, ha a vége jó. Sok minden múlik a konklúzión, az, hogy egyáltalán volt-e in-universe értelme még egy trilógiát csinálni.
2019. máj. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy nem értem, hogy emberek, hogy képesek felhozni érvként azt, hogy egy 40 éves filmbe mi volt...

Eltelt 40 év azóta, 40 évnyi univerzum bővülés stb. És az érv, hogy de hát akkor ott annó?

Arról nem beszélve, hogy 40 éve, akkor lett kitalálva az egész, és akkor onnét indult MINDEN.

Azóta megy a sztori.


Nem lehet érv az, hogy akkor mi volt szar... Amikor már 2010 es éveket írjuk...


Egyébként meg már a 7. rész előtt is egyértelmű volt, hogy valami új kéne.

2019. máj. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!