Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Trónok harca c. sorozat...

A Trónok harca c. sorozat nincs túlértékelve egy kicsit?

Figyelt kérdés

Egyszer megnézhető, de én annyira nem dobtam el tőle az agyam egyik rész után se.


Aki, szereti miért szereti?


23f



2019. máj. 16. 16:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%

Ma már lehet hogy nem számítana kiemelkedőnek de amikor elindult ritka volt az ennyire minőségi sorozat.

5. évadig a legjobb amik még a könyv alapján készültek.

2019. máj. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%

A könyvek a kedvenceim. Szeretem a részletesen kidolgozott világát, az alternatív történelmét , a rejtélyeit és az összetett, érdekes karaktereket.

Nincs minden szájba rágva, lehet teóriákat gyártani vagy másokét megnézni (mint egy kriminél, amikor találgatod ki lehet a gyilkos) és engem ez szórakoztat.

Ezen kívül megszerettette velem a fantasy műfajt és a nem fiktív történelmet is. Azóta így mindig akad olvasnivalóm.

2019. máj. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
63%
Elsőnek igaza van. Akkor amikor elindult a sorozat, akkor még ritkaságnak számított emiatt hirtelen lett hatalmas rajongótábora. Nyilván az a rengeteg ember aki akkor elkezdte nézni, nem is nagyon hagyta abba, ezért maradt meg a sok rajongó. De egyébként valóban nem olyan nagy cucc már, mert szerencsére egyre minőségibb sorozatokat gyártanak.
2019. máj. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
50%
Az 5. évad se nagyon volt közelében a könyveknek. Szerintem ilyen szempontból kb. az első 3 évad volt közel rendben, utána rohamosan egyre gyengébb.
2019. máj. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
71%
Nem tudom. Nekem tetszik. Én imádom. Már 3-szor néztem végig. Az 5. évadra nem tudom miért panaszkodnak annyian. Szerintem szenzációs. Én imádtam minden másodpercét és várom az utolsó részt. A 3. részt 6x néztem végig. Az 5. részt 3x. A többit 2x. És most végigtolom a finálé előtt mégegyszer az elejétől.
2019. máj. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
54%

Bocsánat elírta:


"Az 5. évadra nem tudom miért panaszkodnak annyian"


Tehát a 8. évadra. :).

2019. máj. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%

Egészen eddig nem gondoltam, hogy túl lenne értékelve, izgalmas volt, és egyáltalán nem kiszámítható, a részletesen felépített világ, a karakterek, minden apró részlet tetszett, de szerintem a rajongók többsége egyetért abban, hogy a 8. évadot hihetetlenül elrontották. A korábbi utalásokat, a karakterfejlődéseket, a váratlan fordulatokat, tehát MINDENT, ami Trónok harca , teljesen figyelmen kívül hagytak az írók és rendezők...A könyvet inkább hagyjuk is, mert ahhoz már nem sok köze van, habár hozzátenném, ez eddig nem volt probléma...

Mostmár végignézem, végülis csak egy rész van hátra, de már nem reménykedem semmiben. :D

2019. máj. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
79%

Amikor elkezdtem nézni ezt a sorozatot, akkor már lement a negyedik évad.

Akkoriban is megvolt már a hype körülötte. Emlékszem, hogy a sokadik "így varázsolj magadnak Daenerys féle hajfonatokat" cikk után mondtam azt, hogy oké, úgysem tudom mit nézzek, belenézek én is, ha már ennyire nyomják.

Nem szeretem a fantasyt. A Harry Potterből egy részt sem tudtam megnézni, akárcsak a Gyűrűk Urából, de a Marvel filmek sem vonzanak. Egyébként a mai napig sem. (Pedig kellene, mert eléggé benne vannak ezek is a köztudatban)

Az első részt kb a felénél majdnem kikapcsoltam, mondván mi ebben a jó. Rögtön zombik, meg rémfarkasok, mi a szösz. De nem adtam fel, aztán végül az vett rá arra, hogy folytassam, hogy Brant kilökték a toronyból, mert....

Azután már csak az vezérelt, hogy tudni akartam sikerül-e Ned Starknak lebuktatni a fajtalankodó ikerpárt. Hát nem sikerült.

A Vörös Nász volt az a rész, amikor már azt mondtam, hogy tényleg érdekel a sorozat és tényleg jó.

Bocsánatos bűnként tekintettem a sárkányokra és a zombikra. A folyamatos taktikázás, konspirálás tetszett meg. Az árnyalt karakterek, hogy nem lehet behatárolni egyértelműen ki a jó és ki a rossz. Úgy voltam vele, hogy mivel egy olyan korszakban játszódik amelyben a való életben is terjednek legendák, mondák, ezért elnézem azt, hogy vannak benne meseszerű elemek.

De mostanra már kifejezetten megszerettem ezt a mesevonalat is. Annyira, hogy Dany szála érdekel a legjobban. Összességében egy jól felépített világ, ahol nem csak egy mesébe csöppen bele az ember, hanem gondolkodni is lehet rajta.

A könyveket decemberben kezdtem el olvasni. Ámulok és bámulok azon, hogy milyen részletességgel taglalja a kitalált világ történelmét, a tájat, összességében az egészet.


Nem hiszem, hogy lesz még valaha más fantasy amit képes leszek megnézni, vagy ennyire szeretni. Nem tudom megunni, már jópárszor végig néztem az egészet, mindig az aktuális évadig.

2019. máj. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
59%

Nem tudom ilyen kérdéseknél miért kell lepontozni bárkit is, ha a válasz nem tetszik. Az miért ér 0%-ot, hogy nekem tetszik? Nem értem ezeket az embereket. Valaki magyarázza meg már.


Amúgy a sok kritizáló például elsem olvasta a könyvet.


Én már jóval a sorozat előtt olvastam. Más a könyv, mint a sorozat. Tetszik mind a kettő. Bár a könyvben voltak halál unalmas részek, amikor már 2 órája olvasol és még mindig nem történt semmi.


A könyvet és a sorozatot külön kell venni, külön kell értékelni. Majd, ha kijön az újabb könyv akkor azt elkell olvasni és a könyveknek a folytatását tudni fogod. Itt a sorozat folytatását láthatod és nem a könyvek folytatását.... Ezt sokan sajnos nem értik meg. De hát egye fene, pontozzatk le.

2019. máj. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

En mindenkit felpontozok aki a kérdésre válaszolt es kifejtette a véleményét.


Az HBO sorozatra gondoltam. A könyvsorozatnak más a címe is, azt hittem egyértelmű.


A könyveket olvastam, az jó volt, mert részletes (bar nem egy Gyűrűk Ura, de nem is lehet összehasonlitani a kettőt precíztás szempontjából, mert abban LOTR nyerőbb nálam).


Szóval én a TV sorozatra gondoltam, hogy túlértekelt.

2019. máj. 17. 00:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!