Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Te hogyan fejezted volna be a...

Te hogyan fejezted volna be a Trónok Harcát? -SPOILERES-

Figyelt kérdés
Mindenki leszólja, hogy milyen tré volt a befejezés, de azt sehol nem olvastam, hogy ő milyet várt volna. Ide jöhetnek az ötletek, mindet díjazom, hajrá! :D

2019. máj. 21. 10:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

- ha már el akarták tenni Danyt láb alól, lehetett volna más indokkal. azt is elfogadhatónak tartom, hogy Arya öli meg (de ugyebár kellett a klisés hollywoodi hatás, meg Arya imidzsét se lehet rombolni...)

- a 7 királyság felosztása. jobban tetszett volna egy olyan befejezés, amiben senkié sem lesz konkrétan a korona

- egy előrevetítés, hogy mi lesz 20-30 év múlva. tudom, tudom, ez is hollywoodi húzás, dehát így is annyi volt benne, még ez is elfért volna, nem? :D én kíváncsi vagyok mi történik akár csak a Starkokkal sok év múlva, vagy csak egy annyi, hogy 50 évvel későbbi jelenet: egy tojásból kikel egy sárkány, vagy valami ilyesmi.

2019. máj. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%

Egy másik poszt alatt már fejtegettem de az én álláspontom az lett volna:


Dannerys természetesen nem hal meg de megőrül, kb olyan szinten mint Drogo, saját elméje rabja, ami szomorú de pár kép erejéig belelátunk a fejébe ahol a fűtengerben a kis sátrukban ül Drogoval és a kisfiúkkal..


Cersei önelégülten ül a vastrónon hajlonganak neki, majd mikor kisétál menet közben leveszi az arcát és Arya ennyit mond: Egy lány mostmár nem senki. -Így le lett volna zárva az arctalanok története.


Deres úrnője Sansa aki vaskézzel uralkodik, Havas Jon reményeim szerint meghalt volna mert kinem állhatom :D de logikusabb lenne, hogy Aryaról ő tud, így támogatójaként esetleg ő a király segítője amit a népnek úgy adnak be, hogy ez észak és királyvár kapcsolata miatt kellett.


Jamie a börtönben senyved és síratja Cerseit talán.


Brienn és Tormund hát na.. mindenki őket várta volna, hogy összejöjjenek.


Brann mint háromszemű holló.. hát érdemelne egy méltó befejezést, de számomra a holló és a mások szála összefűződik, így a mások eltünésével a holló is megszűnt volna.

2019. máj. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
69%
Kisujj visszater, Jacquen is.
2019. máj. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem tetszett az évad, oylan tipikus amerikai akciófilmes fordulatokkal volt tele, viszont a fináléval megvoltam elégedve kb ilyesmit tudtam elképzelni
2019. máj. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Uh...hát először is, nem lenne elég ehhez átírni szerintem az utolsó részt, mert egy rész nem tudja megjavítani azt, ami már korábban elromlott.

Én az 5. évadtól próbálom újragondolni (csak azokkal a karakterekkel, akik a sorozatban szerepeltek), hogy hogyan lehetett volna nekem tetszően és annyira más az én elképzelésem, hogy nagyon eltérő lenne a befejezés, onnantól kezdve, hogy Dany Westerosra érkezésekor a Martell haderővel és a Főveréb hadseregével kell szembenéznie. Több értelme lett volna olyan embereket Királyvárban hagyni, akiket az emberek érthető, hogy szeretnek.

A Martelleknek megvolt a történelmük a sárkányöléssel, nem lett volna olyan légbőlkapott, hogy ellenállnak egy Targaryen hódítónak. A Főveréb meg főseptonként "kiátkozhatta" volna Danyt a származása miatt. Ennek szintén megvan a hagyománya a Hit és a Targaryenek között. Főleg úgy, hogy a Harcos fiai is visszatértek, akiknek szintén megvan a maguk sötét múltja a Targaryen uralkodókkal. Ez szerintem történetileg jobban passzolt volna az egyik végső konfliktusba és maradt volna politikai töltete is, amiről szól a trónok harca.

Varys szintén Martell párti lenne, aki elhozza nekik az Arany Kompániát is...elefántokkal (de azoknak nagy része megfagyna). :D

stb.

Az egészet sok lenne leírni.


A befejezés pedig sötétebb lenne. A tűz és jég háborújának nem marad sok túlélője, Westeros egy kiszolgáltatott, meggyengült királysággá válik. Azzal zártam volna az egészet, ahogy a pár túlélő szemén keresztül látjuk, amint a keleti partok mentén essosi hajók jelennek meg: gyarmatosítók, hódítók és rabszolgakereskedők.

2019. máj. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Én valahol az éjkirály elleni harcnál láttam elcsúszni az egészet.


Részemről nem zavartam volna le egy csatában (mint ahogy onnantól minden csak le volt tudva), hanem valamilyen hosszabb harcot szántam volna neki. Derest elfoglalja az éjkirály, menekülni kell, és közben halnak meg karakterek. És lehetett volna későbbi veresége, vagy vissza vonul, újabb egyezséget kötnek, vagy meghal de a holtak is élve maradnak.


Nem tudom igazából.

2019. máj. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem is azt tudom megmondani, hogy írtam volna a végét, csak azt, hogy mik hagytak hiányérzetet bennem.


Egyrészt, nincs éjkirály, se holtak serege. Mindenki össze spanolt a vadakkal. Akkor mi a búbánat értelme van az Éjjeli őrségnek? Hiszen nincs ki ellen "őrködni".


Arya hirtelen jött "világfelfedező" vágya honnan jött? Másrészt, ha már annyira felfedezni akar, akkor miért nem mondjuk Északra ment, ahonnan a holtak jöttek?


Az egész Jon Snow = Targaryen sztori teljesen értelmét veszítette. Persze így nem sütötte meg Drogon. De ennyi.


Cercei sorsa sem így volt "megírva" egész sorozat arról szólt, hogy elveszíti a gyerekeit, meg mindent, nem ilyen nyálas, egymás karjában halunk meg történetet vártam.


Összességében el tudnám fogadni ezt a véget. Jó vég, happy enddel, meg minden.


Viszont a véghez vezető út lehetett volna kevésbé Hollywoodi és sokkal nyersebb, hatásosabb. Bran egész szálát sokkal erősebbre kellett volna írni az egész sorozatban, vagy legalább a végén 1-2 részt annak szentelni, hogy valójában az első perctől ő mozgatta a szálakat és lett volna valami "hű b..meg tényleg" érzése az embernek. Ehelyett nem csinált semmit, de szó szerint. Évadokból is kimaradt, azt se tudtuk meg soha, miért is ennyire baromira fontos ő bárkinek. És szemmel láthatóan szart az egészbe, amíg az éjkirály jött, addig ő elszívott egy vicces cigit, de semmi nem derült ki, hogyan is befolyásolt bármit. Csak mindig elmondta, hogy "ott voltál ahol lenned kellett". Vagy a végén is, "szarok bele a királyságba, megkeresem inkább Drogont" volt. WTF? Miért fontos annyira a sárkány?


Simán jó lehetett volna a Bran befejezés, ha a végén kiderül, hogy valójában egy lélektelen, számító dög ő is, aki valójában egész sorozaton keresztül forgatta a szálakat, irányította az időt, hogy oda kerülhessen, ahova. De semmi ilyen nem volt.


Vagy megmaradnak a mások, csak vissza vonulnak, Bran pedig elhúzott volna háromszemű hollónak.


Összességében ettől az évadtól egy óvodás jobbat összedobott volna.

2019. máj. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
86%

Oké, ez most egy csöppet hosszú lesz, de egyszerűen túl sok h.lyeség történt a 8. évadban.


A holtak serege majdhogynem megállíthatatlan kellett volna legyen, hisz erre volt kiélezve nemcsak Jon története (a származásán kívül), de az egész sorozat. Egy fenyegetés amit nem lehet lefizetni, leitatni, korrupttá tenni, alkudozni vele, kijátszani, csak összefogni lehet ellene (aminek nem lett volna szabad ilyen könnyen megtörténnie, hisz nemrég még egymás rokonait öldösték a nemesi családok, és ebben is rejlett volna az Éjkirály ereje, az emberek már meglévő sérelmeiben, gyarlóságában, bosszúvágyában, kicsinyességében). Mind az utolsó epizódig küzdöttek volna az élők és a holtak (előbbiek egymással is), Sam talált volna egy módot a Citadel-ben a wight walkerek legyőzésére de azzal az is meghalna aki előzőleg így vagy úgy fel lett támasztva (beleértve a Fény urának feltámasztottjait). Beric már a Fal leomlásánál meghalt volna, Jon pedig (emlékezve Jeor Mormont szavaira miszerint az igazi háború a holtak ellen folyik) vállalja a halált hogy ezzel megmentse az egész kontinenst és minden élő embert.


Az egész Arya storyline a bosszúról, bosszúvágyról szólt az elejétől kezdve, arról hogy hova vezet a "szemet szemért," (afféle Kill Bill Westeros-ban). Úgy kellett volna lezárni hogy bosszút áll Cersei-n de biztos benne hogy előbb-utóbb valaki őt is megtalálja majd hogy Cersei megöléséért bosszút vegyenek rajta, így George R.R. Martinhoz méltóan nem egyértelmű a happy end. Szóval Arya megkapja a bosszúját de nagy árat fizet, bujdosnia kell egész életében.


Daenerys története a 6. évadig szinte tükörképe Jon-énak, így egyértelmű volt hogy ők ketten eltérő befejezést kapnak (különben egyikük teljesen felesleges lett volna a sorozatban/könyvekben). Nem lett volna szükséges megőrülnie (pláne ilyen hirtelen), de fokozatosan kellett volna bemutatni egy züllési folyamatot (valahogy úgy mint a Breaking Bad-ben ahol a főhős egyre lejjebb csúszik morálisan, ugyanakkor értjük hogy mit miért lát úgy ahogy, a múltjából adódó komplexusait amiknek a kielégítése egyre fontosabb a számára stb.). Végül Tyrion és Varys mérgezi meg, aminek a pikantériája hogy míg Tyrion nem ölte meg Joffrey-t, most mégis kénytelen bűntárs lenni egy uralkodó megölésében (ráadásul azt öli meg aki annak idején menedéket adott neki). Később Jamie vigasztalja azzal hogy ezzel sok millió másik életet mentett meg.


Ezek után Tyrion és Varys átállnának Jon-hoz de mindenki tudja hogy felségárulást követtek el. Varys fülest kap (mint a régi szép időkben hehe) hogy a kihalt Martell családot ki váltja fel a Dorne uralkodóháza posztján, Tyrion személyesen adja át a tippet Jon-nak a lehetséges szövetségesről aki azért még kénytelen lecsukni őt azért amit tett. Dorne viszont nem akarja elismerni Jon-t mint törvényes uralkodót így szövetségre se akar lépni vele. Varys visszamegy Essos-ba mivel ennél többet már nem tehet az élőkért és különben is "körözi" őt a westeros-i "Interpol".


Bran addig nézi vissza a múltat és warg-olgat ide-oda állandóan míg el nem veszti az irányítást a képességei felett: véletlenül testet cserél az Éjkirállyal kis időre aminek eredményeként az rögtön rájön hol van Bran és a csipet-csapata (segítek: Deres elesését követően a Reed családnál bujkálnak Sansával, Brienne-nel és a Vérebbel). Bran elmondja Meerának hogy Howland Reed-nek (Meera apjának) élnie kell mert már csak ő bizonyíthatja minden kétséget kizáróan Jon származását Dorne előtt. Ezután Bran a testcsere miatt teljesen wight walker-ré változik akit Brienne kénytelen a valíriai acél kardjával megölni (utóbbit Sansa soha nem fogja megbocsátani Brienne-nek). A Véreb feltartja a támadó holtakat amíg Sansa, Brienne, Meera és a nagyon súlyos sebet kapott Howland Reed elmenekülnek Harrenhal felé ahol Jon próbál újabb csatára felkészülni a makulátlanokkal és a megmaradt Völgy lovagjaival, mit se törődve azzal hogy Harrenhal állítólag meg van átkozva, fő hogy állítólag bevehetetlen. (A tény hogy az egyetlen megoldás Jon halála lesz ahogy már kifejtettem fentebb, lehet hogy az átok eredménye, lehet hogy nem, ez a nézőre van bízva). Dorne-nal végül épphogy összejön a koalíció mert Howland Reed még kihúzza addig amíg be nem vallja az egész "Lyanna és Rhaegar egybekeltek és mi Neddel egy Targaryen gyereket rejtegettünk Robert király elől" dolgot. Mivel Jon így törvényesen is uralkodóvá válik, Gendry-t megteszi a Viharföldek Lordjává. Tyrion-t Éjjeli Őrség híján a Sasfészekbe száműzik, Brienne kíséri el oda (Jaime még megígérteti vele hogy vigyázni fog Tyrion-ra), Sansával egyetemben aki végül belátja: Brienne csak őt próbálta védeni. Ugyanezen logika mentén Tyrion-nak is igazat ad, így amikor a holtak elleni háború végén Sansa Észak úrnője lesz (Jon pedig már nem él, a hét királyság meg szétesett), ráveszi Robin Arryn-t hogy az engedje el Tyrion-t.

Már javában folyik Harrenhal ostroma amikor Sam az egyik, Citadelből "kölcsönvett" könyvben rátalál az ominózus "végső megoldásra", lesz egy nehéz beszélgetése Jon-nal aki rábólint, búcsút vesz Sam-től és szembenéz azzal amivel az ő sorsa szembenézni: a halállal, ezúttal utoljára.


Sam az egész történetet (1. évadtól kezdve) lejegyzi, emiatt nagy neve lesz a Citadel-ben ahol korábban annyira lenézték őt. Mivel már nincs fenyegetés a falon túlról (sőt már fal sincs) az Éjjeli Őrséget feloszlatják(!), így Sam visszanyeri jogát a Szarvhegy Lordja címre, ahol Szegfűvel és a kis Sam-mel élnek míg meg nem halnak.


Eközben Királyvárban: az étel elfogy, Cersei-nek hála csak az aranyat sikerült elhozni a Síkvidékről, azt meg nem lehet megenni. Hatalmas éhínség és lázadás következik. A Vasflotta nem segíthet mert őket az Arany Kompánia vágja haza akik megelégelték hogy senki nem akarja visszafizetni a Hét Királyság adósságát pedig Királyvár éppen tele van arannyal. Cersei-nek a nagy gazdagság lett a veszte, duplán, és még a Hegy is "meghal" Sam és Jon miatt, ezúttal végleg. Királyvárat kifosztják és felégetik, a maradék "vadtűz" is felrobban, Cersei bennég a trónteremben, Qyburn-nel egyetemben.


A Hét Királyság szétesik, az egyes tartományok csupán laza szövetségeket ápolnak egymással és még sokáig nyögik a veszteségeiket.


The End.

2019. máj. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
79%
fogalmam nincs, de fura, hogy Jon simán megölte, ölte volna meg más...
2019. máj. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
85%

Kezdjük ott, hogy Jon nem lovagolja meg Rhaegalt. És nem árulja el Sansáéknak a titkát.

A deresi csata többé-kevésbé ugyanúgy zajlanak. Csak:

- Jaime meghal miközben Briennet menti meg.

A harmadik rész ott ér véget, hogy Bran vargol, az Éjkirály pedig eléri az istenerdő kapuját.

A negyedik rész elejében Brant látjuk, a látomásában, az Éjkirály teremtésének pillanatában, vagy más jelentős pillanatában, a lényeg hogy Bran vargolás közben megöli a látomásban az Éjkirályt. Épp azelőtt, hogy a valóságban az megölhetné őt. Közben Arya megöl néhány White walkert, miközben Bran közelébe akar kerülni. Persze a látomás segítségével a semminél több választ kapunk az Éjkirály kilétére és céljára is.

Ahogy Bran megöli a látomásban az Éjkirályt, úgy a holtak serege összeesik. (Azzal, hogy beleavatkozott a múltba, íly módon változtatta meg a jelent). Így legalább van értelme annak, hogy később Bran fejére kerül a korona.

Elégetik a holtakat, ünnepelnek, blabla, megindulnak Királyvár felé és vége a negyedik résznek.


Az ötödik részben lenne királyvár ostroma. Jara a saját flottájával és dany a sárkányaival megsemmisíti Euron hajóhadát. Euron nincs jelen, a közelben figyeli az eseményeket.


Az Arany Kompánia ahelyett, hogy megtámadná a sereget, Királyvár és a Lannister sereg ellen fordul. Ezt intézhette volna Varys a háttérben vagy maga a Kompánia esküje köthetné őket a Targaryen ház mellé.

Dany felégeti a várfalat szinte az összes skorpióval együtt.

Csak ekkor Euron megfújja a sárkánykürtöt. Cersei előtt is titkolta, hogy a birtokában van, végig az volt a terve, hogy átveszi a sárkányok felett az uralmat és megszerzi a trónt. De mivel Drogonnak van lovasa, így csak Rhaegal engedelmeskedik neki. (Igen, a kürtöt nem fújhatja meg bárki, de a sok logikátlanság mellett ez az apróság eltörpül, ráadásul simán kitalálhatna valami kiskaput Euron)

Sárkány a sárkánnyal harcol. Ebben a harcban kezd el égni a város. A sárkánytűz beindítja a futótüzet, így teljes a káosz a városban.

Cersei és Qyburn jobbnak látja elbújni biztonságosabb helyre. Ekkor történik a hegy vs véreb harc stb.

Megjelenik Jaime. Akiről kiderül, hogy Arya az. Megöli Cerseit, kegyetlen módon.

Tyrion próbálja menteni Danyt, aki Drogon hátán próbálja fékezni Rhaegalt. Megpróbálja lelőni a megmaradt skorpióval, de Drogont találja el, ezért Dany leesik a hátáról. Mindez a lerombolt trónterem felett zajlik. Euron ott van és Danyre támad, leszúrja. Jon későn ér oda, megöli Euront, de Danyn már nem tud segíteni. Daenerys meghal.

Megnyerik a csatát, de megint nincs király.

Vége az ötödik résznek.


A hatodik részben összeül a tanács. Sam elmondja az igazságot Jonról, aki visszautasítja a trónt.

A falból mivel eredeti funkcióját elvesztette börtön lesz (végülis már régóta az, éjjeli őrség ide vagy oda) és Jon lesz az őr.

Tyrion felveti, hogy legyen Bran a király képességei révén. Ebbe szinte mindenki beleegyezik, kivéve Sansát és Jarát, akik önálló királyságot akarnak és akartak mindig is. A vasszigetek és észak külön királyság lesz.


A sárkányok visszamennek Valyriába. Arya meg mehet nyugatra.

Én így képzeltem el a végét.

2019. máj. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!