Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért van az, hogy az emberek...

Miért van az, hogy az emberek a buta filmeket jobban szeretik mint amiken el kell gondolkodni például pár sci-fi stb?

Figyelt kérdés
Én 18 éves fiukent szeretem nagyon a sci-fit például az eredeti blade runner is ha megy a tévében, vagy megjön a kedvem megnézni, megnezem, az új része is nagyon tetszett(csak példa a sok közül). De persze ha meg említem valakinek, hogy sci-fi a kedvenc műfajom akkor egyből elsőnek az AVATAR ugrik be mindenkinek amit én nagyon utálok :D más is volt már így ?

2019. jún. 12. 10:19
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
A marvel filmek is tetszettek, de mióta ugyan azt leadták harmincadjara csak más köntösben, arra is már kezdtem rá unni, ráadásul nagyon gyerekesnek hatnak. A végjáték is csak vasember miatt tetszett, jól fejezték be a karakter történetét. A legjobb marvel film a Logan egyértelműen.
2019. jún. 12. 10:24
 2/16 anonim ***** válasza:
54%

Lehet hogy ez most sokkolni fog. De mindenkinek más tetszik.


Például szerintem a szárnyas fejvadász egy unalmas nézhetetlen valami. Az avatárt pedig szeretem. Annak a látványvilágon kívül van mondanivalója is.

2019. jún. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
43%

SZERINTED a blade runner egy fantasztikusan intelligens filme ellentétben a Alkonyattal ami egy nyomi csöpögős lányregény.


Más SZERINT meg a blade runner egy iszonyatosan vontatott, legrágott csont klisékből építkező dögunalom, ellentétben az Alkonyattal, ami a tinédzserek érzelmekben gazda világát mutatja be.


Izlésekről ne vitatkozz senkivel, nem vezet sehova.

2019. jún. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
71%

Az emberek nem szeretnek gondolkozni. Ezért mennek az egyszerű, buta, ámde látványos filmek.


Lehet tömni a popcornt (véletlenül se hívjuk pattogatott kukoricának) meg a kólát. Robbanjon meg legyen látványos azt jólvan az a lényeg.

2019. jún. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
82%
Én azt jobban utálom, amikor belejövök valami jó kis sorozatba, aztán kiderül hogy elkaszálták és nincs is valódi vége. A néző arcon köpése.
2019. jún. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
46%
Indul a lepontozás...
2019. jún. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
95%

De miért hiszik azt sokan (köztük a Kérdező is), hogy az emberek csak egyféle dolgot szeretnek nézni? És ha egyszerre szeretik a butább látványfilmeket és az elgondolkodtatóbb drámákat vagy sci-fiket is?

Mint például én. Nagyon tudok értékelni egy Blade Runnert, de ha egy hosszú nap után ülök le filmet nézni, akkor lehet, hogy pont nem arra vágyom, hanem valami agykikapcsolós akciófilmre. Szórakoztatás és szórakoztatás között is van különbség.

Szeretem a jó drámákat is, de előbb fogok beülni mondjuk egy Transformersre a moziba, mint mondjuk egy Whiplashre, mert az jobban igényli a mozivásznat és jobban megéri abba fektetni a jegy árát. És igen, tudom, hogy most le fog pontozni az értelmiségkommandó.


Nem csípem azt, amikor valaki arra veri magát, hogy ő milyen igényes és értelmiségi, és mindenki mást lenéz, aki az egyszerűbb tartalmakban is meg tudja találni a szórakoztatási faktort. Ez a filmekre, zenékre és könyvekre egyaránt vonatkozik.

2019. jún. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
42%
Ez tipikus ego kérdés, értelme nincs.
2019. jún. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
30%
Azért mert a kérdező intelligensebbnek hiszi magát másoknál. Ezért is hivatkozik úgy másokra, hogy "az emberek". Mintha ő valami külön kasztot alkotna és nem tartozna bele ebbe a csoportba, hisz ő nem néz ilyen szrokat mint az Avatar. Pláne különös, miután bevallotta, hogy a Marvel viszont tetszik neki, pedig annál bazáribb dolgot elég nehéz lenne elképzelni.
2019. jún. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Én esti szabad órákban, amikor ki akarom kapcsolni az agyam nem egy transformerst vagy halálos iramban-t ülök le nezni hanem pl. Egy John Wicket... 🙄
2019. jún. 12. 11:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!