Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mennyire tartjátok kínosnak,...

Mennyire tartjátok kínosnak, hogy egy 16-18 éves magyar fiatal (a fiatalok 79%-a egy felmérés szerint) képtelen angolul megnézni és megérteni egy filmet?

Figyelt kérdés
Nyugat európában ez az arány CSAK 37% Ennyire lusta a magyar fiatalok többsége, hogy nem tanul meg rendesen nyelveket és inkább várja, hogy valaki leszinkronizálja a filmet, vagy elfordítsa?

2019. júl. 13. 10:35
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
77%

Felsőfokú angol vizsgám van, csak angolul (néha angol felirattal) nézek filmeket és sorozazokat. Egyrészt, hamarabb meg tudom nézni, másrészt gyakoriak a fordítási hibák és a rossz szinkronok.

Ennek ellenére lustának nevezni mindenki mást, aki nem angolul nézi, az sokkal kínosabb. Honnan tudod, hogy ez a helyzet? Az nem fordult meg benned, hogy valaki szereti a magyar szinkront, vagy nehéz neki a fordítás?

De felteszem te nagyon jól beszélsz angolul, és csak angolul nézel mindent.


18/L

2019. júl. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
14 éves korom óta angolul nézek mindent, a szüleim nagyon fontosnak tartották a nyelvtanulást! Most vagy 44, azóta beszélek németül, spanyolul és kicsit svédül is.
2019. júl. 13. 10:43
 3/30 A kérdező kommentje:
vagy - vagyok... lemaradt.
2019. júl. 13. 10:43
 4/30 anonim ***** válasza:
83%

Az klassz.

És milyen jogon nézel le bárkit, akinek nehezebb a tanulás?


18/L

2019. júl. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
79%

Kedves kérdező, először is kikérem a "mai fiatalság" nevében magunknak ezt a hangnemet. Attól, mert 44 évesen több idegen nyelvet beszélsz, semmi okod és főképp jogod nincs így beszélni senkiről.


20 évesen középfokú angol nyelvvizsgám van (nem verem magam, félre ne értsetek, ez nem kiemelkedő teljesítmény nagyon jól tudom), amit 18 évesen szereztem. Külföldi barátokkal heti szinten beszélgetek chaten, videochaten, esetleg élőben is. Filmeket, sorozatokat nem csak angolul nézek, de többségükhöz sem szinkron, sem felirat nem kell.


Klisé következik:bátran kijelenthetem, hogy a magyar idegennyelv oktatás úgy nem ér egy vödör szart, ahogy van. Én, és más ismerőseim sem az iskolában szedtük magunkra az idegennyelv tudásunkat. Ez mind a videojátékoknak, filmeknek, sorozatoknak, önképzésnek, és a szüleink pénztárcájának köszönhető.


Magyarországon mindenféle alap nélkül esélyed sincs angolul megtanulni. Önképzés, magántanár a megoldás. Ehhez viszont pénz kell, mert a nulláról önképzéssel sehova sem jutsz.


Szerencsésnek mondhatom magam, mint ahogy te is, kérdező, hogy a szüleink annak idején megengedhették magunkak és nem voltak restek kifizetni a magántanárt, mert nagyon jól tudták, hogy nélkülük semmi esélyünk.


Ennek fényében nézz le másokat, akik nem tudnak angolul, mert netán a szülők nem engedhetik meg maguknak a magántanárt, vagy netán a gyerek más problémákkal küzd, ahogy az egyes válaszoló is írta.


20/F

2019. júl. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Elég egyértelmű nem? vagyunk mi, a killer elit, mint a fenti lány is, aki 18 évesen már felsőfokúzott és vannak azok, akik majd a gyártósorok tucatmunkásai lesznek! El kell végre jutnunk oda, hogy vége a politikai korrektségnek és kimondjuk, hogy aki nem képes 18 éves korára egy nyelvet elsajátítani középfokon, majd az egyetem alatt még egyet, az kevesebb bért kaphasson, mert nem ér fel azokhoz, akik kemény munkával nyelvet tanulnak! Nem lesz képes kommunikálni a megváltozott világban! Érdekes a mai fiataloknak mindenre van ideje, órákat youtube sztárokat bámulni, telefont nyomkodni, de tanulni arra nincs!


A pénz nem kifogás, el lehet menni iskola mellett dolgozni! Mi is megtettük!


Aztán sír a sok hülye, hogy kevés a fizetése! Mégis mire kapjon többet!


Igen, ha a tudás birtokában vagy, le kell nézned azokat, akik nálad gyengébbek! ez visz előre! Ez tesz különbbé, ez emel ki közülük!


A killer elit (ezt a kifejezést használják a magasabb tudással rendelkező szűk rétegre) fogja egyre jobban uralni a világot.


A kérdés csak az, hogy TE közénk akarsz-e tartozni, vagy lent maradni a posványban, ahol elég az, ha elég dobnak egy csontot és azon rágódhatsz (esetünkben egy szinkronos filmet)

2019. júl. 13. 11:02
 7/30 A kérdező kommentje:
7-es! Szegények voltunk, mint a fene, soha nem kaptam játékokat, nem kaptam videójátékokat, de járattak órákra! Talán ha a sok nyomorék nem 200ezer forintos telefont kapna a szülőktől, hanem nyelvtanfolyamot, akkor nem itt tartanánk! Prioritások, ugye! A killer elit része vagy te is, ezt szerintem pontosan tudod! Felette állsz a tömegnek! Verd rá magad nyugodtan! Irányító vagy, olyan, aki több, mint mások!
2019. júl. 13. 11:05
 8/30 A kérdező kommentje:
Bocs - 5-ös
2019. júl. 13. 11:06
 9/30 anonim ***** válasza:
67%

"Elég egyértelmű nem? vagyunk mi, a killer elit, mint a fenti lány is, aki 18 évesen már felsőfokúzott és vannak azok, akik majd a gyártósorok tucatmunkásai lesznek!"


Köszi a bókot, de kétlem, hogy a barátnőim a gyártósoron végzik, csak mert ők jövőre tervezik megszerezni.

Nyilván előny, ha valaki fiatalon jobban beszél nyelvet, vagy fiatalon már va jogsija (mint nekem, és a gyártósoros barátnőimnek), de fejlődni bármikor lehet.

Édesapámnak középfokú angollal is van egy nagyon jól fizető állása, és lehet mondani, hogy ő az előző generáció, mert tényleg az.

Fontosak a nyelvek, de még mennyire, de vannak más fontos dolgok is. Ha valakinek nehezn megy a nyelvtanulás akármi miatt, ami nem a lustaság, attól még lehet jó állása és jó élete.


18/L

2019. júl. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
59%

Jól elbeszélgetsz magaddal, kérdező.

.

Vedd figyelembe, hogy a lusták, senkiháziak látják fordítva a világot - és ezért néznek LE (ami az átlagnak "fel") másokat!

Még beceneved is titkolod, akkor miért higgyek neked?

2019. júl. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!