Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A trónok harca vagy a Star...

A trónok harca vagy a Star Wars a jobb? Szempontok: Törtenetvezetes Karakterek kidolgozottsága Filmzene Az "univerzum" kidolgozottsága Melyiknek van több mondanivalója? Melyik franchise karakterei szerethetőbbek?

Figyelt kérdés
Star Warsnál a könyvek és sorozatok is beleszámítanak, trónok harcánál a könyvek

2019. júl. 19. 20:50
 1/7 anonim ***** válasza:
26%
Star Wars, egyértelműen. Szerintem nagyon nem kell részletezni.
2019. júl. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szerintem is
2019. júl. 19. 20:51
 3/7 anonim ***** válasza:
35%
A star wars eredeti részei és az eredeti Expanded universe sokkal jobb, mint a Game of Thrones. De ugye ez eléggé szubjektív - tehát ideírom, hogy szerintem.
2019. júl. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%

,,Star Warsnál a könyvek és sorozatok is beleszámítanak"


Hogy az istenbe lehet összehasonlítani egy 5 (+2) könyvből álló, és ezt egy 7 évados sorozatban feldolgozó alkotást egy 40 évnyi történelemmel, 10 filmmel (+ a 2 maradék meg a Holiday Special), temérdeknyi sorozattal, és EU-val együtt több száz könyvvel, játékkal, és több ezer évnyi történettel rendelkező univerzummal?

A történetvezetés most mire értendő SW-on belül? A filmek? A filmek+sorozatok történetvezetése? Vagy az 5 évezreden átívelő Legends történetszálak is idekapcsolódnak?


Full ízlés kérdése ez amúgy, én a SW-t speciel jobban szeretem, de kritikai szempontok alapján a két mű konkrétan teljesen összehasonlíthatatlan. (ahogy a 2-es is mondta)

Az egyetlen dolog amiben objektívan össze lehet hasonlítani az általad felsorolt tematikák közül a két univerzumot az az univerzumok kidolgozottsága, ebben egyértelműen és megkérdőjelezhetetlenül a SW a nyerő a 40 évnyi múltja miatt. Minden más full szubjektív.

2019. júl. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
85%

A tűz és jég dala

a Star wars a nyomába sem érhet

2019. júl. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
51%

Ahogy már mondták, teljesen szubjektív, de azért leírom.


Történetvezetés: SW

Karakterek kidolgozottsága: ha a legendset nézzük SW, ha a kánont, akkor egyenlő


Filmzene: a GoT zeneje nagyon király, itt is egyenlő


Az univerzum kidolgozottsága: SW, ez egyértelmű


Mondanivaló: Mind2 tök más, a Star Wars egy része nagyjából gyerekneknek készült, a Trónok Harca meg hát....erre nem tudok válaszolni


Szerethetőbb karakterek: Mind2ben rengeteg szemét állat van, de inkább itt is SW



A Star Warst én jobban szeretem, de ízlésfüggő.

2019. júl. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelmű,hogy mindenben a trónok harca!
2019. aug. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!