Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Milyen irányba érdemes elindul...

Milyen irányba érdemes elindulnom ha érdekel a játékfejlesztés?

Figyelt kérdés
Tényleg nem tudom hol kezdjem, általában egy egész brigád dolgozik egy egy komolyabb játékon, igazából gondoltam rá hogy modolom a fallout 2-őt és csinálok egy önálló fallout 2 játékot mint mondjuk a 1.5 ressurection vagy a nevada, úgy hobbiból elsősorban.
2023. ápr. 15. 00:59
 1/2 anonim ***** válasza:
90%
Akkor először is meg kell venned a licenszjogokat a Fallout 2-re. Mert az nem úgy van, hogy nekiállsz, aztán moddolod. Főleg, ha nyilvánosságra akarod hozni. Az pedig nem két fillér lesz.
2023. ápr. 15. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha modolni akarsz egy már kész játékot, akkor nem feltétlenül kell megvenned a licensz díjakat, de pénzt nem kérhetsz érte, lásd tipikusan Steam műhely, ahol rengeteg játékhoz létezik letölthető tartalom. Nem mindenhez, mert a fejlesztője is válogatja mihez engedélyez beépíthető modokat és mihez nem, de sokhoz van.

Ha pénzt is szeretnél látni, akkor viszont kénytelen vagy te magad kódolni, vagy vannak ingyenes alapok, esetleg fizetős asset-ek/csomagok (pl Humble Bundle-nél én vettem mindenféle ikont, hangot, térképet stb, amiből már lehet egész jó 2D játékokat csinálni).

Kezdésnek talán a Unity ami elég egyszerű és felhasználó barát, sok automatizált funkciója van. Van külön Unity asset is, ahol tudsz venni csomagokat ha épp nem megy annyira a grafikai rész, vagy a hang pl. [link]

2023. ápr. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!