Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Számítógépes játék függőség...

Számítógépes játék függőség ellen mit csináljak?

Figyelt kérdés
Már 7 éve játszom egy online szerepjátékkal (nem, nem a WoW-al) és ezidő alatt mindig voltak kihagyások, de valahogy sose bírtam letenni és van, hogy egy héten 3x letörlöm majd mind a 3x visszatelepítem. Suli és meló mellett meg barátnő mellett kb napi 2-3 óra szabadidőm van és egyszerűen nem találok semmit ami így feldobna és lekötne mint ez a játék. Mit csináljak ellene? Mikor nem játszom akkor tökre kedvtelen vagyok meg fáradékonyabb mert nincs ami lekössön. Esetleg ötletek?

2015. márc. 13. 16:21
 1/6 anonim ***** válasza:
70%

azt csinálsz a szabadidőddel, amit te szeretnél. Keress más hobbikat is, pl séta, olvasás, értékeld, mi az ami megnyugtat, vagy szívesen eltöltöd vele az idődet.


Esetleg csinálhatsz otthon egy kis kertet pár fűszernövénnyel, stb.

2015. márc. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem szoronganom kéne emiatt, hogy van valami elfoglaltságom, csak azt érzem, hogy ez nem, hogy előre nem visz inkább visszahúz. Az a baj, hogy az olvasás annyira nem köt le néha egy egséz hétvégét végig olvasok, de én valami olyat szeretnék csinálni aminek nyoma van. Amiben látok egyfajta fejlődést és látom a belefektetett időt emiatt kattantam rá a játékra. Jó ötlet a kertgondozás, de az pár óráig napig tart aztán vége.
2015. márc. 13. 16:47
 3/6 anonim ***** válasza:
85%
valami sport házon kívül? séta, túrabiciklizés? Én kifejezetten szeretek tekerni, kint van, kisebb faluknál jó levegőn, lefoglalja az embert (fülhallgatót meg zenét is vihetsz magaddal akár, úgy is jól telik az idő).
2015. márc. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 CptTomato ***** válasza:
Lehet veszélyes ezt ajánlanom, ha már magadat is függőnek tartod, de játszd túl magad, amíg már minden játék amit játszol unalmas monoton egyáltalán nem szórakoztató tevékenységgé válik... akkor hagyd abba és ha megint megpróbálnád saját magad is rájössz hogy inkább vmi mást kéne csinálni....nekem 1-1 ilyen túl játszás után hetekig nincs kedvem játszani....
2015. márc. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha napi két-három órát játszol akkor mostantol legyen az hogy a következő héten 2.5 órát játszol azutáni héten 2 órát az azutáni héten 1.5 öt és így tovább. Amúgy én is ennyit játszom naponta de bármikor lemondok róla ha van más elfoglaltságom. Volt hogy egy hónapig be sem kapcsoltam a gépet mert más dolog kötött le. Bocsi hogy ha rossz választ adtam de én nem tudom hogy milyen ez nekem hála istennek nincs függőségem és ezért nem tudom megérteni a függőket.
2015. márc. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a vàlaszokat!

Tuljatszani nem szeretnen magam ;) van eleg hobbim egyebkent, de megse kot le ugy es nem dob fel mint a jatek. Most 4napnal jarok. 4napja nem jatszottam meglatjuk meddig birom...

2015. márc. 18. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!